Jeep Compas 2008, 2,0 tdi PD - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dandb
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.05.2015 21:23
Zdieľať na Facebook

Jeep Compas 2008, 2,0 tdi PD - nestartuje

Príspevok od používateľa dandb »

starter je OK. Cievka nedostava stavu pri polohe start - starter zapojeny na kratko motor toci kluciky v polohe start, ale vstreky nedostavaju stavu na otvorenie. Na co sa zamerat ? Mate niekto skusenosti s Jeep-om? Da sa Jeep diagnostikovat VCDS-kom?[/youtube]
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Asi imobilizer.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

to s tým VCDS je dobra otazka :) skus, uvidiš.... inak, treba diag...bez toho sa nepohneš.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

no kedze je tam VW motor a VW jednotka? jedine ak to prechádza cez nejakú GW...tým pádom by sa bolo treba pichnut priamo na cany alebo Kline..

žeby mal soft v tej jednotke zmenené diagnostické protokoly?

napr poršátko s VW motorom bez problemov ide VCDS :D ale to je zase skoro celé VW....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemusí ísť,diagnostika nekomunikuje priamo z RJ motora takže darmo je to EDC 16 (17 ?) ako VW,ísť to z VCDS nemusí
To je obdoba motora 2,0 Hdi v Suzuki,tiež ju Lexia nenačíta pretože si najprv pýta DAM kód,a Suzuki ho nemá.Že sú spôsoby ako s tým vyčurať je iná vec,to ale radový motorista nevie
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

suzukac pojde pp2000 resp lexia..len treba vediet aky motor je tam presne...a ten isty vybrat v pezote....preklikat sa chybami.

dam kod je len vybava..standardne vsetko 99999 a hotovo na ucel diag vo velky vplyv nema.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem neviem,Lexiu mám po posledný upgrade a tak ružovo by som ten postup nevidel.Aj typ a kód motora bol jasne známy...asi platí to známe - môže je velký pán a nemusí je ešte väčší
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

tú čaru čo som mal doma tuším okolo 2003 roku ...šla. nie vždy verím uničke u PSA.

PP200 ťa pustí manuálne vybrať priamo ECU motora podla kódu..a bude rovno diagnostikovať, nepotrebuje omáčky okolo.

diagbox, lexia..neviem :) robil som s PP2000
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní