1,6 crdi - zlý štart pri zohriatom motore

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kato výrobca určuje intervaly tak aby sa predávali nové autá a aby životnosť auta bola taká ako skutočne má byť - teda cca 6 rokov. To že my nemáme eurá aby sme každých 6 rokov menili auto ,to nie je chyba výrobcu.
Nikdy nebolo v záujme výrobcu aby auto vydržalo do aleluja , kto by potom kupoval nové. lol Píšem to takto narovinu , pretože som zamestnanec výrobcu a vidím ako sa moderné autá vyrábajú.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: re

Príspevok od používateľa oco13 »

kato2424 napísal: Mne motor ide jak hodinky len mi pri teplom motore neštartuje tak ako by mal a chcem poradiť v čom môže byt chyba nič viac nič menej :)[/quote/]
Chyba bola na začiatku , keď si uveril výrobcovi. Ide ti jak hodinky ak ovšem naštartuje. On totiž bude štartovať stále horšie a horšie až jedného pekného dňa nenaštartuje vôbec. Sice mu nič nebude , a išiel by ako hodinky ,len nenaštartuje. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Skús napísať keď bude dlhšie štartovať aj studený. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kato2424
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.08.2018 00:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kato2424 »

oco13 napísal:Kato výrobca určuje intervaly tak aby sa predávali nové autá a aby životnosť auta bola taká ako skutočne má byť - teda cca 6 rokov. To že my nemáme eurá aby sme každých 6 rokov menili auto ,to nie je chyba výrobcu.
Nikdy nebolo v záujme výrobcu aby auto vydržalo do aleluja , kto by potom kupoval nové. lol Píšem to takto narovinu , pretože som zamestnanec výrobcu a vidím ako sa moderné autá vyrábajú.
Len malo z Vás si ozaj prečítalo moju prvú správu /otázku/ ozaj celu a pozorne , skoda možno by som dostal aj správnu odpoved.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prečo myslíš , že sme to nečítali? rachot v motore znamená karbon a 230 tisíc km znamená tesne pred plánovaným koncom životnosti podla výrobcu. :4012: Ešte niečo som si neprečítal ? a preto ZATIAL len pri teplom motore ,lebo funguje rozťažnosť materialov. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kato2424
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.08.2018 00:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kato2424 »

Keby tam bol karbón rachoti to stále nie len pri štartovaní teplého motora, keď iba pri teplom motore tak prečo nie po 20 km ale po 100 km . O auto som sa staral a starám sa nie som úplne tupý užívateľ. Mám ho od úplne nová a viem čo píšem ale koniec životnosti motora sa mi zdá ako malo pravdepodobne
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

kato2424 napísal: vynadať výrobcovi že nevie ani prd o autách
Neviem čo tu stále chceš ďalej riešiť ? Myslíš, že niekto ti dá radu cez internet ako auto opraviť ? Zadarmo ? Sa zobuď a začni hľadať opravára, ktorý problém odhalí a aj opraví.


Podľa tvojej mienky by to malo byť takto :

Výrobca hovorí, že máš vymieňať olej vtedy a vtedy, a ty ho počúvaš... ale výrobca taktiež hovorí, že ak máš problém s jeho výrobkom tak máš navštíviť jeho servis, nechať si problém odstrániť - A TY HO NEPOČÚVAŠ. Takže kde je chyba?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

snimace ti este idu asi dobre, ked si to sadne, ..ak je to zakarbonovane z dlhej vymeny oleja /never tym vyrobcom nic, ani nos medzi ocami, oni potrebuju, aby sa auta kupovali a nie vydrzali/, tak uz len dozit motor a menit dovtedy olej tak pri 10tis.km...najskor zacne zrat olej, zle starty za tepla, za studena, potom tam daju ludia olej xW-y s vyssim cislom y a potom uz raz nenastartuje...pri týchto motoroch sa generalka neoplati, radsej zobrat z buracky, ked klakne /aj napriek urcitemu riziku/...ja by som este skontroloval vstreky, tlak cerpadla,ci tam nie su prilis velke korekcie, alebo ci sa nemenia prilis mapy za studena a za tepla - to doma neurobis, na to treba mierne lepsi servis...
kato2424
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.08.2018 00:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kato2424 »

Dakujem
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

už si mal dať video na youtube ;) je klepot, klepot a klepot...

smrdí to štipavo keď to rachotí?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných