Dacia Duster - skúsenosti po niekoľkých rokoch

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vstarosta
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 13.05.2014 18:08
Zdieľať na Facebook

Dacia Duster - skúsenosti po niekoľkých rokoch

Príspevok od používateľa vstarosta »

Majitelia Dacie Duster mňa by zaujímali vaše niekoľkoročné skúsenosti s týmto autom. Aký máte motor? Koľko máte momentálne na tachometri? Akú máte spotrebu? A čo ste opravovali? Aké chyby sa prejavili? Aká je spoľahlivosť tohoto auta.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Dacia a všetky jej modely vrátane Duster-a su žiadané a predávané na tak vyspelých motoristických trhoch ako je Nemecko a Taliansko,
videl som to na vlastné oči, lebo som pracoval v spominaných krajinách,
takže možem vrelo odporučať každému Slovákovi kúpu Dacia Duster, alebo D Logan, alebo D Sombrero, podľa toho aký model mu vyhovuje, ako v diesli tak aj v benzine,či LPG.

:300f: :4012: :3035:
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

V Rakusku ich beha neurekom.Ludia tam maju vacsie prijmy ako my a napriek tomu si kupia daciu.to len my Slovaci sme porovnavaci
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, môj duster ma 2 roky a najazdených necelých 100 tisíc km. Motor 1.6 s fabrickým lpg.

Nikdy som nezostal visieť. Iba pravidelné výmeny oleja a filtrov.

Asi 3x sa mi stalo, že splynovač neprepol automaticky a fungoval som deň na benzíne a potom zrazu to fungovalo. Servis nezistil nič. No je to problém splynovača a nie auta. Priemernú spotrebu mám 8,2 lpg na 100 km.

Auto jazdí ťažkú službu - diaĺnice, mestá, cesty asfaltové, poĺné i lesné a poĺnohospodárske dvory, lietam východ - západ, sedadlá sa dajú, sedel som aj na horších. Nič zatiaĺ nebúcha, nápravy pevné. Jediné, čo ma trápi, sú časté defekty, ale to súvisí s tým, kade jazdím. Mnoho kolegov na družstvách jazdia dustery a sú spokojní. Vedĺa predseda odjazdil 2 dustery 1.5 dci na 300 tis km bez poruchy. Čoskoro asi bude tretí duster ale asi čaká na toho nového :)

Na firme máme 2x dokker. Autá sú nové, do 15 tis km. 1.6 benzín. Naložený dokker je lenivý, ale aj duster. Dokkerov budem teraz reklamovať - na oboch sa trhá tesnenie na posuvných dverách a do auta fučí.

Lodgy je lepšia. Sandero je v pohode.

Na dacii milujem pruženie. Je také húpavé, francúzske alá 90-te roky.

Na prácu je duster fajn. Ja si teraz obzerám c3 aircross... ale je pre mňa nízky podvozkom.

Ešte doplním: ak chceš dustera s plynom, nekupuj fabrický splynovač. Kúp dustera bez lpg a a splynovač daj domontovať do profi dielne. Daj tam brc. Takto budeš mať plnohodnotný palubný počítač. Palubný pc v dacii s fabrickým lpg napríklad neukazuje spotrebu. Fabrické lpg pri prepínaní trhne. Brc to nerobí.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Tie nové 1,6-tky 84kw sú že vraj od Nissanu a to by som na LPG nedával, staré Renault boli 1,6 77kw.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Od nissanu tam nebude zhola nic....ani do svojej micry co je take rodinne striebro nedaju jeden poriadny japonsky motor..
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Tak 4x4 snáď je od Nissanu.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

nová 1.6 je naozaj od nissanu
vstarosta
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 13.05.2014 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vstarosta »

martin cichy: a na benzine je aka spotreba?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

cca 7 litrov

treba sa s tým autom naučiť jazdiť, na začiatku som jazdil za 10 litrov plynu, teraz mám o liter a pol menšiu spotrebu. treba si uvedomiť, že ten motor je na to slabší a netlačiť na podlahu, keď to nemá význam - razom ide spotreba dole
dalimaly
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.05.2016 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dalimaly »

ahoj, Daciu sme mali 3 roky, nebolo to zlé, pomer cena výkon je prijateľný. Lenže tým že sme sa rozrástli šiel do sveta.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Nejake veci neaktualne. Trojval nie je v ponuke, co je asi len dobre. Podla mna na skodu je, ze 4x4 je v ponuke jedine s dizlom a 4x4 len vo vyssich vybavach, cize ak chcem 4x4, tak treba priplatit 6240eur (!!)
Klarsonova prdelka sedela v inych autach, takze to sa dalo ocakavat, ze mu chutit dacka nebude. On cielova skupina nie je.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

ja mám 2 skúsenosti s dusterom.

1. nedobrzdenie na križovatke, cukanec do VW jetta 2009.

Jetta - ohnuta zadna vystuha

Duster - predna vystuha na šalat, čelo Ko, blatnik, kapota, nosník potlačený. Ešte kúsok a šlo by to aj do deliacej steny.

2. Zadný náraz do Dustra od pezot partner

Pezot: naraznik, vystuha, kapota, po chladiče..atď, dalej to nešlo.

Duster: Karoséria KO...potlačená až po stredový stĺpik, zadné dvere vyskočené, do šrotu.

výsledok? Do toho auta by som nesadol ani keby bolo zadarmo.
nosné plechy sú z plechovky..

nosník som ohol 2m lešenárskou rúrou.

amen
Napísať odpoveď

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný