VW Golf V 2008

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuninka
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Dnes sa podla VINu neda skoro nic pozriet....
len to ze kedy bolo na KO....
cize na KO bolo pred 25 mesiacmi
podla KO je rok vyroby 2006
podla stitku VIN a oplieskanej farbe, bolo asi tuknute v tom mieste..... Tiez sroby maju na hranach zodratu farbu, asi menili blatnik, alebo servisovali nieco pri com je nutne dat dole blatnik....
Radio je nove preto, lebo podla foto z KO bolo pred dovozom vymontovane....

A to sa ti paci, ked je auto dvojfarebne? Biele s ciernou strechou a kapotou? Lepsie prehrieva kabinu v lete a pri studenom starte mas predhriaty motor. Preco to striekali? Ci menili? Zeby tuning?? Alebo oprava karoserie a kedze nezohnali rovnaku farbu, tak dali ciernu? Pri neskorsom predaji to asi velka vyhoda nebude, a ani to ze je trojdverak. Tieto auta v inzeratoch zacinaju okolo 3900eur. Preco to znamy po dvoch rokoch predava? Skus si v duchu odpovedat a rozhodni sa.... toto je vydedkukovane len z par foto co som videl.... ine je auto nazivo a hlavne ked ho vyskusas riadit.... neviem ake mas auto teraz, asi starsie ako tento Golf, ale idealne by bolo keby si nasiel niekoho kto ma s tymto autom skusenost a ten by ho isiel pozriet a vyskusat s tebou
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mhlavaty napísal:Ten motor je spolahlivý až závideniahodne a ťažko hladať lepší.Ale pod každý motor a teda aj tento sa podpisuje majiteľ inividuálne.V dobrých rukách je ten motor z toho najlepšieho čo je dnes k mání.Tie ročníky majú dnes +- 400 tis a ja nepoznám majiteľa čo by sa toho zbavil.Teda...vlastne ano,za to isté Tdi z9 novšieho vydania,takmer vždy pre dôvody korózie (Sharany Alhambry) alebo morálne zostarnutie čiže menia Passat I za II alebo OCT I za II a pod.Ale toho motora sa zbaví iba človek čo mal smolu doslova na všetko,zle kúpil,zlý servis...atd
Inak ale ak už je nadhodené sa opýtam,ktoré sú tie spolahlivejšie od Tdi ? Predsa len,nech je zábava
- jááj ja teda nemám veľmi dobrú pamäť ale vrylo sa mi celkom silno vyhlásenie " AK TDI JEDINE 1.9 - JEDINE 1.9 hľadať !!! " - že si dobre pamätám? A či sú spoľahlivejšie autá - motory? No to teda iste sú - pre mňa to sú a budú toyota-lexus V6. Ale to je o inom, tu sa bavíme o nafte s neistou historiu ktorú si má kúpiť človek ako vstupenku ku problémom.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Auto bolo dovezené pred 2 rokmi zo zahraničia, tam neni veľká šanca zistiť históriu a je tam veľké riziko, že bude stočené.
Už na fotkách z kontroly originality to vyzerá akoby sa niekto pokúšal o "tuning".
Taktiež to má nízkoprofilové pneu - ako tu už písali komfort na slovenských cestách nebude nič moc, a tie pneu sú 2,5 x drahšie ako klasické 15" (mysli na to, ak sú zjazdené tak si k cene auta prirátaj 400 a viac eur za nové (Matador 235/35 R19 stojí vyše 70 €)).
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U PD -ka kým to nie je 16v je 1,9 a 2,0 to isté doslova úplne,rozdiel je v zväčšení vrtania
Pokiaľ je to 16 V tak si treba ďaleko viac dať pozor na stav pri nákupe lebo ak sa tam raz servis zanedbal,potiahne rodinný rozpočet
Človeku sa nechce neustále vysvetlovať že 1,9 = ok ale pozor,existuje aj pár motorov 2,0 tých istých len im zväčšili vrtanie.Z 1,9 sa nikto nepomýli a nebude špekulovať,preto ....
Lebo tu expert napíše otázku na tri slabiky,a ak mu máš dať úplnú odpoveď aby si hodinu písal.Tudle,už ma nebaví...krátka otázka,krátka odpoveď

hyundai...Aby si správne chápal,v podstate reagujem na len na poznámku o spolahlivosti,na uwu a jeho blbiny nemám náladu.
Ale aj čo sa motora PD 2,0 16V týka,je iba v tom odlišný,že tam prišlo k zmenám,niektorým k dobru,niektoré ten motor trochu zdražili v servise,kedže sa zmenili technicky niektoré veci na zložitejšie.Čo je technicky zložitejšie je aj servisne drahšie,ale rozhodne by som motor nemal za zlý.Má ho dokonca syn (BKD) a km teda nalieta požehnane a k plnej spokojnosti.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

inak sa mi páči ako tu operujú číhači na slovo do ktorého by sa zapreli.Keby ste aspoň ľudom v niečom pomohli,ale jediná vaša zásluha je,že sem kopec ľudí už ani nepáchne,a ja tiež kašlem na vaše vyrývačské kecy.Kto chce,vie ako sa ma spýtať mimo dosahu podvraťákov
sovo
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 10.03.2008 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sovo »

Tak toto bude dobrá téma :2f93:
Aj mňa by zaujímalo ktoré motory sú lepšie ako TDI od grupy.
Loutka
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 22.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loutka »

Mondeo 2006 2.0Tdci 85kw - predaval som ked malo 350.000km, bez vaznejsich zasahov do motora

Mazda 6 r.v. 2010 - 2.2Gta 132kw - predane ked malo 400.000km, motor bez zasahov

Brat nomentalne - Mazda 6 2.2Gta 120kw 2009 - najazdene 380.000km a stale bez problemu, menil len Dpf

Druhy brat momentalne - Passat 2.0Tdi 125kw 2011 - stale v servise - 220.000km

Druheho brata kamos - Passat 2.0Tdi 125kw 2011 - stale v servise - 190.000km

tie passaty doviezli spolu z nemecka, obe z firmy s overenymi km

a este mam kolegu s Ochcaviou 2.0Tdi 230.000km a STALE to ma v servise, vazne tu budete tvrdit ze tie motory su dobre?

v zivote nechcem mat ten motor u mna na dvore

momentalne mam Mazdu 6 2.5 benzin a som vysmiaty
vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado10 »

Trufnem povedať že stará benzínová Toyota sa približuje nie až tak nájazdom ale má minimálnu údržbu
Avensis 4AFE ex
Corolla VVTI ex
Corolla Valvematic 270 000
Rav 4 vvti 137 000
Honda XL,CBF
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Loutka ...zďaleka si prišiel,môžeš dosýta písať čo len chceš,nik ťa neosloví že počuj, to čo si písal za nezmysli ?! V tom je krása anonymity,môžeš trepnúť čo len chceš,SVK je desivo pravdu hovoriaca krajina kde má každý iba najlepšie úmysli

No vidíš,a tu môj sused má Mazdu 6 a sem počujem hrdzu...ak neveríš z bleskom ti nafotím hoci aj teraz.Motor mu servisujem,s tým problémy nie sú,štrkajú hydrošteli ale vzhladom na hrdzu nie motor bude to prečo pôjde na haldu v kovošrote takže...sa nerieši
Loutka
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 22.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loutka »

mne je to fuk, vzdy mi kazdy trepe na mazdu ze hrdza, to je jediny argument, presne som cakal.kto s tym prvy vyrukuje, na mojej prvej hrdza nebola, na sucasnej uz ani nebude
zaujimave ze si spomenul hrdzu ale na tie dva chcrochtave passaty co pokazene uz z fabriky vysli si nepovedal ani slovo, netusim co ma s mojim komentarom spolocna anonymita, som uz dist stary na to aby som si vymyslal kktiny na nejakom fore
moj komentar znamenal len tolko, ze existuju auta co vydrzia dlhe najazdy bez zbyrocnych vydavkov a nemusi to byt auto od Grupy to je cele, anonymita s tym nema nic spolocne
Petojeso@gmail.com
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.12.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

golf ....

Príspevok od používateľa Petojeso@gmail.com »

Prepacte, zapojim sa bez reakcie na otazku...

Zaujala ma diskusia na TDI...vraj nic lepsie neexistuje.Tuto info dostanete na forume, povie vam to Vas mechanik ...

Ja od mojho mechanik pocujem len chvalu na motory TDi, ironicky, prave z nich zije.
Fenomen Slovenska - nanjnisia kategoria na vozenie sa je Golf TDi a vyssie...

Ja mam inu znalost, od mechanika, od svagra, ktory sa pohybuje v autosvete uz vela - vela rokov. Nie , nie je to zazrak vedy a techniky. Niekedy mi to pripada, ako by to mechanici chvalili, aby mali co opravovat.

Ja uz sem chodim len na usmev...
zaklik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 25.08.2011 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaklik »

Mal som Opel Signum 1.9 cdti 110kW automat 6st. Rozvody menené pri 180000,Egr ventil pri 250tkm a z domu išlo po druhých rozvodoch 440000. Riešila sa vždy iba bežná údržba , okrem toho EGR 220€ v tej dobe aj s prácou. Podvozkové diely za pár €, akurát predné tlmiče a uloženia tlmičov povolili a robili sa pri tých druhých rozvodoch. Ani klapky v saní neboli zle, proste nič...pán H. Vy servisujete grupu - obhajujete grupu.ja mám mechanika, ktorý do groupy ani nesadne robí iba Opel a Nissan. Dokonca popri tom stíha aj eShop dielov aút danej značky.

Aby som nezabudol automat ani nekopol akurát sa menil iba olej + prepláchnutie olejom vzhľadom na komplikovanosť výmeny filtra. Po troch rokoch od predaja sa ozval chalan, čo to kúpil či už má meniť motorový olej, že už má 50tkm od kúpy ????
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo je dobré treba chváliť ....niekde bude chyba,chvály sa nedočítaš čo si oči zoderieš
pavolh
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolh »

je pravda že tie mazdy hrdzavejú ale VW grupa od nich ďaleko neodskočí. Passat B6, golf 5, golf plus, ibiza, cordoba, leon mk2, altea, toledo, alhambra, sharan, dokonca aj golf 6 - ktoré vídam v meste sú až hrôzostrašne hrdzavé. Nielen lemy predných blatníkov ale pľuzgiere veľkosti dlane po celej karosérií.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Kopa plechu ako kopa plechu, ked sa o to nestaras, zhrzdavie vsetko.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných