Auto z Francuzska

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ab384by
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.08.2013 17:45
Zdieľať na Facebook

Auto z Francuzska

Príspevok od používateľa ab384by »

Onedlho sa budem stahovat domov z Francuzska, kde mam kupene, registrovane a poistene auto. Toto auto by som chcel prihlasit na Slovensku. Ako postupovat v tomto pripade?
Na nete som nasiel rozne navody, ale vsetky implikovali zmenu majitela vozidla. V mojom pripade majitelom ostavam nadalej ja, plati aj v tu povinnost dodania kupno-predajnej zmluvy?

Najde sa tu niekto kto mi dokaze poradit ako postupovat na Francuzskej strane? Hlavne by ma zaujimalo ci fr. technicky mam odovzdat na Francuzsku alebo ci ho budu chciet na Slovensku. Pokial je to mozne, chcel by som na aute dojst domov, podla moznosti bez vybavovania prechodnych znaciek.

Dalej som niekde cital, ze v takomto pripade v ramci EU staci auto nahlasit v novej krajine, a lokalne autority sa postaraju o zruseni evidencie v originalnej krajine. Napr. predposledny prispevok na str. http://www.toytowngermany.com/lofi/inde ... 89732.html od "JohanÖ". Moze to takto naozaj fungovat? Resp. podla akeho dokumentu si potom mam zrusit poistenie vo Fr?
Dakujem predom za Vase odpovede.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

U nás ti ho bez odhlásenia neprihlásia!
Ak ho odhlásiš prídeš o značky a poistenie.

Najideálnejšie ak by si mal komu poslať techničák do F na odhlásenie a on ti ho potom pošle späť.

Zmluva nie je podmienkou, podmienkou je doklad o nadobudnutí.

Na ostatné veci by si sa mohol spýtať aj sám keď už si tam...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vychádzaj z myšlienky že sme krajina zázrakov a hrozí že auto prihlásia na SVK iba na základe odhlášky.Čo tam po tom že odhláška a prihláška znie na tú istú osobu.Môže to byť urobené idoioticky,tak to je zákon že aj bude.Ak chceli aby som odhlásil neprihlásené vozidlo !!! tj auto z čistopisom technického,tak niet čo dúfať že kdesi čosi bude urobené z iskierkov rozumu.Našich 150 lumpov sa už postará aby bolo zamotané všetko čo je zamotateľné
ab384by
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.08.2013 17:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ab384by »

Vo Francuzsku mi kazdy hovori ze odhlasenie neni potrebne. Ze vraj v takomto pripade nie je treba vobec nic vybavovat vo Francuzsku.
Dokonca zacinam mat pocit, ze odhlasenie auta - tak ako to funguje na Slovensku - tu vobec neexistuje.

Stale je tu moznost ze auto "predam" sam sebe: XY s francuzskou adresou predava auto XY so slovenksou adresou. Tym padom budem mat oficialny dokument o tom ze auto "meni majitela", stale to ale nie je odhlasenie. Toto mi pride ale strasne divne.
edit: Teraz vidim ze na tomto dokumente neni ziadna peciatka, iba podpis predavajuceho a kupujuceho. To sa im asi nebude pacit na uradoch na SR :(
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Bude sa im páčiť obáločka v tom správnom vrecku. Aký má to auto výkon? Registračnú daň budeš platiť?
ab384by
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.08.2013 17:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ab384by »

110 kW. So zavedenim reg. dane mohli pockat tak 2 roky...
ab384by
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.08.2013 17:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ab384by »

Tak konecne som nasiel oficialny dokument, ktory potvrdzuje ze z Francuzska (a niektorych dalsich statov EU) netreba doklad o odhlaseni. Staci fr. OEV.

Zdroj:
http://www.telecom.gov.sk/index/open_fi ... 7_2014.pdf
11. strana
0903416727
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 01.06.2017 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 0903416727 »

Nazdar prihlásili ti to bez odhlaseneho Fr preukazu?
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Má niekto skúsenosť alebo vie?
Auto kúpené na Slovensku sa prehlásilo pred pár rokmi do Francúzska, a teraz by som ho rád odkúpil späť a prihlásil znova na SK značky. Auto bolo kúpené na Slovensku ako nové a v evidencii tu bolo 3 roky a potom šlo do FR.
Musím absolvovať všetky procedúry ako klasický dovoz? Čiže daň z prihlásenia, K.O., STK, preklady dokladov?
Ďakujem

Ešte je možné neodhladovať a vybavit splnomocnenie na užívanie, a užívať auto na FR značkách, ale neviem ako s PZP.
Jakub2712
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27.05.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jakub2712 »

Ak má francúzske špz tak postup klasicky ako pri dovoze
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných