Yamaha XT660 - hladina oleja

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

desire222
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 02.03.2009 20:23
Zdieľať na Facebook

Yamaha XT660 - hladina oleja

Príspevok od používateľa desire222 »

Čaute, mám ulomenú rysku na meranie oleja.
Viete mi pomerať, koľko má pôvodná ryska, aby som si tú svoju upravil tak, nech dokážem zmerať hladinu oleja.
Ideálne koľko má od vrchnáka ryska MIN a MAX.

Moto Yamaha XT660 r.v. 1995 3YF ale myslím že by to malo pasovať z viacerých typov ktoré majú olejový systém riesený v ráme.

Ďakujem



[img]http://www.imagehosting.cz/thumbs/2018080710.jpg[/img]
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mal som na vela autach poodlamovane tie plastove dorazy na meracích ryskach, ale uz vekom a skusenostami som dobre vedel, kolko ktoru treba zasunut, ale tebe by som radil kupit novu rysku...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Jak pozeram na foto tak je tom ulomene akurat tam kde sa ten plast zplošťuje a teda začína meracia oblasť . Takže rátam že cca 5-8 mm pod tým lomom by mohla byť max hladina . Ako to chceš opraviť. Ja osobne by som tam navliekol zmršťovaciu bužírku s lepom vnútri a zatavil s tým že dole ju pred vychladnutím sploštím napr. kombinačkami .Podľa mňa celá mierka mohla mať tak 10cm .
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Zavolaj niekomu na inzerat co taku motorku predava nech ti tu mierku zmera.
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

https://www.thevintagespoke.com/shop/c/ ... 521981.htm

tu je foto tej mierky.... ale nie som si isty ze ci presne aj pre tvoj model, ale to si uz skus zistit guglenim

no a podla toho foto a tvojho foto sa to da lahko prepocitat

cela dlzka mierky je 15,5 cm

prazdna je 13,5 od stupla

plna 8 od stupla (+- par milimetrov)
ale to nie je podstatne.... podstatne je, aby si ten olej mal v strede vysrafovanej casti
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Koľko môže stáť taká mierka, že má vôbec zmysel sa zaoberať takýmito úvahami?
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Pozrik kolko ma byt presne olejova napln, vypusti vsetok olej, nalej presne mnozstvo, strc nieco namiesto tej mierky, vytiahni a mas spravnu hladinu, ked chces presne min a max objednaj si novu mierku
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

uva0944710873 napísal:Koľko môže stáť taká mierka, že má vôbec zmysel sa zaoberať takýmito úvahami?
Myslím že vôbec nieje podstatné cena, môže stáť 5e alebo 10e alebo aj 15e, záleží od nenažratosti SK predajcu. Tu ide o to že musíš dakam ísť do obchodu , objednať to tam, ísť si preto a napokon možno doma zistíš že chmuľo v predajni čumiac do monitora Ti objednal dačo celkom iné čo nepasuje. Takže pre dakoho ako je autor témy alebo (takého ako som aj ja) je možno jednoduchšie venovať tomu 20 - 30 min času a opraviť si to sám doma sám ako zabiť s tým pár hodín v sumáre ak sa nezadarí tak ako býva v poslednej dobe zvykom . Vieš ak by sa to dalo kúpiť v samoške na sídlisku tak ako každé ráno čerstvé rožky a mlieko je tvoja úvaha relevantná. Ale v systéme aký funguje na SK okolo takýchto ND sa netreba diviť a čudovať že si to dakto chce riešiť takto doma v kľude . A nie každý býva v meste kde je možnost nájsť predajcu takéhoto špecifického dielu. Budeš sa trepať dakam hodinu alebo aj viac aby si hodil reč s predajcom ktorý bude ochtný jak suseda po prebdenej noci?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

uva0944710873 napísal:Koľko môže stáť taká mierka, že má vôbec zmysel sa zaoberať takýmito úvahami?
Na jednej strane mas pravdu,na druhej mi predajca objednal na jednu motorku prepinac svetiel 39 € a neuveris ze mi dosiel prepinac podobny z inou charakteristikou prepinania.A bol som nuteny opravit stary prepinac.Ze teraz na co mi bude?No na dve veci.Presne ako pisal Vlady.
kalerab31
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31.08.2018 22:30
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

eleje

Príspevok od používateľa kalerab31 »

Dobré čítanie a rady, zas som sa niečo naučil. Ináč ste už videli niekto tento sex v aute vo videu?
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný