Opel Zafira 2017 LPG - chod na 3 valce

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ran435vf432
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.08.2017 10:10
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira 2017 LPG - chod na 3 valce

Príspevok od používateľa ran435vf432 »

Dobry den,

som majitelom Zafiry 2017 1.4 LPG (original montaz od Oplu)

Od dna kedy som toto auto zakupil mam problem pri LPG (pri benzine nie)

Chyba sa ukaze v tychto pripadoch :
- vychadzanie z krizovatky kedy zaradim 1 za tym hned dvojku. Akonahle otacky klesnu tesne pod 2000 auto ide na tri valce az kym nevyhodi chybovu hlasku motora.
- chod na tri vlace sa prejavuje aj pri trojke a stvorke ale iba na zlomok sekundy pri preradeni na tento stupen.
- vsimol som si , ze chyba motora vyskoci v pripade, ze na jednotke sa motor vytoci nad 3000 , zaradim dvojku a auto auto ide na tri valce.

Video : https://youtu.be/r2rwzSBUlaU
Okrem sycania z motora to niekedy aj slusne trasie

Ukony vykonane servisom:
1. V prvom mesiaci (po 7000km) vymenene LPG vstrekovace Landi Renzo
2. Toto riesenie pomohlo do cca 28tis kedy sa chyba znova objavila, pri 40tis boli vstrekovace znova vymenene.
3. Neskor vymenena lambda sonda + zapalovaci rampa. (Momentalne ma auto 50tis km)

Ani jedna vymena problem nevyriesila.

Bol som na prehliadke na vlastne naklady v LPG servisnom stredisku kde kamerou prezreli nadrz na necistoty a premerali vsrekovace. Vsetko bolo v poriadku.

LPG tankujem len na Slovnaftke, ale teraz naposledy som vyskusal 4 rozne cerpacie stanice na SR a v CZ, problem sa prejavuje vzdy rovnako.

Naozaj uz neviem ako tuto vec riesit, za akukolvek radu kam sa obratit budem vdacny.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Reklamácia? Opakovaná chyba nárok na odstúpenie od zmluvy? Vyhľadanie top lpg servisu napr. Korejovce Zvolen a poriesenie tam? Ale určite by som šiel cestou reklamácii....
Inak opakovane sa ukazuje že Origo lpg je problém v autorizáku servisovat a či Opel či Hyundai či Dacia... Lepšie riešenie je asi nechať si lpg urobiť sám
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ake su tam sviecky?

Ak tam su nejake viac-elektrodove alebo nejake specialne na lpg, tak ich vyhod.

Ak su tam povodne originalne, tak ich vyhod.

Daj tam obycajne jedno-kontaktove sviecky ngk a mas pokoj. Vzdialenost elektrody 0,7-0,8 mm.

Iridiove nekupuj.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Vymeň sviečky a máš pokoj? čiže predpokladám všetky tieto ople do jedného majú rovnaký problém a ani inžiniri netušia že stačí sviečky vymeniť... ej ej ale je svet jednoduchý....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no ved v bode 2 to pises, po vymene vstrekovacov to islo dobre :41c2: , ja bych to videl prave na problem napojenia plynovych vstrekov do sania, volake vyvaklane spoje...cize otestovat tesnost sania :41c2: , ale netrap sa dokola reklamuj autorizaku, potom im vrat auto, nech si ten kram aj zosrotuju
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pisem zo skusenosti, ktore mam s danym motorom. Ak by som ich nemal, tak by som nic nepisal.
Michal.slamka@mail.com
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.04.2019 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Michal.slamka@mail.com »

Zdravim,

Podarilo sa vam vyriesit problem chodu len na 3 valce?Mam zafiru lpg 2018 rocnik a mam rovnaky problem.Dakujem. M.S
ran435vf432
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.08.2017 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ran435vf432 »

Michal.slamka@mail.com - Ciastocne podarilo aj nepodarilo. Vymenili dalsie vstreky. Konkretne su tam 3tie a nic sa nezmenilo. Naposledy vymenili aj splynovac a ten vyriesil problem s chybovymi hlaskami motora
Auto sice stale ide pri preradeni vo vyssich otackach na tri valce. Avsak ak nahodou naskoci chybova hlaska motora, tak uz nie je permanentna, dokonca nevyskoci chyba ABS, ale po nastartovani sa to resetne.

Vidim to tak, ze vypadavanie jedneho valca pravdepodobne bude "funkcia" Landi Renzo LPG systemu od Oplu.
Michal.slamka@mail.com
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.04.2019 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Michal.slamka@mail.com »

Zarazilo ma ze vam to nevyriesili v ramci zaruky. Ja to riesim odkedy som kupil auto 8/2018 a menili sa filtre,zapalovacia lista,sviecky a najblizsie mam ist na vymenu strekovacov. Aktualne diagnostika(sme mali pripojenu za jazdy) vykazuje problem vynechavania na prvom a stvrtom valci. Uz ma to pomaly prestava bavit, neviem ako je to s vratenim auta o odstupenia od zmluvy. Neskusali ste tento variant? A ak sa mozem spytat v ktorom servise Opel ste to opravovali?Dakujem. MS
ran435vf432
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.08.2017 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ran435vf432 »

Po najazdeni cca 20tis sa chybove hlasky a aj castne vypadavanie valca vratilo. Nemam slov

(btw vymena sviecok nepomohla...)
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

podarilo sa vam vyriesit problem s chodom na 3 valce?

odporucil by som sa obratit na neautorizovany servis, kde sa do problematiky LGP vyznaju lepsie ako autorizaci, ktory idu systemom vymenime-uvidime.
ja mam tiez opel na LPG ale Astru a system bol domontovany dodatocne a mal som podobne problemy s chodom na 3 valce. vyriesili to v LPG servise vo Zvolene. ti pani zo servisu tu niekedy aj prispievaju, podla mojich skusenosti je to jeden z naj LPG servisov na SK, viaceri ho odporucali. nepisem sem nazov ale google vam to lahko vyhlada pripadne mi napiste ss.
ran435vf432
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.08.2017 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ran435vf432 »

Do Zvolena nepojdem ani keby to bolo zadarmo. Same sluby, skutky ziadne, este ma tam aj vysmiali, ze som v tej dobe nemal europske auto. Ked nastali problemy a poskodenie v motore, tak sa z toho krutili, ze to je chyba dizajnu auta. Dakujem, uz si neprosim.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

sledujem viacero lpg for, je casty nazor ze treba brat slovnaft a problemy prestanu.
kludne moze byt bordel v plyne, ktory lepi vstreky.
su aj cistice, Pro-Tec LPG system clean & protect

tiez mam tovarensky « landi 27tkm a bez problemu. aditivujem a berem len slovnaft... :4012:
Naposledy upravil/-a a566 v 10.04.2020 18:46, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

tiez mam tovarensky landi 27tkm a bez problemu. aditivujem a berem len slovnaft...
Tiež som mal Landi Renzo, BRC, VialLe, Lovato a najazdených možno aj 1,5 mega na LPG všetkých čerpačiek čo na Slovensku existujú. Takisto som menil klasické flaše plynu za sedačkami Shade 120 L, keď velká časť tohto fora o plyne ani nechyrovala. Plyn ako plyn - problém je vždy medzi volantom a pedálmi, uvedomte si ludia konečne že najslabšou časťou vašich aut ste len a len vy sami. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

karbec system zozere vsetko, aj keby si sa vysikal do nadrze :4012:
da sa natlacit trochu vifu nielen do benzinovej nadrze.. cistiace ucinky ma dobre a s plynom sa zmiesa.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných