Kúpa auta do...€€€€

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Kúpa auta do...€€€€

Príspevok od používateľa kazimir »

Uz dlho som tu nevidel podobne temy, mozno aj preto, ze tie otazky boli vacsinou nezmysel a kazdy preferuje nieco ine a zaroven cez internet ostatni nevidime co konkretny clovek presne potrebuje, ked sa dobre nevyjadri.

Ale ja to skusim otocit.
Podelte sa o svoje know-how, osobne preferencie, poziadavky atd, co sa tyka VYBERU jazdeniek. AKU, PRECO, ZA KOLKO ste si kupili/by ste si kupili dnes?
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

sice som nekupoval vela aut odkedy jazdim (cca. 10 rokov), ale pozorujem na sebe, ze clovek chce uz len lepsie. Na slabsie/menej vykonne/menej priestranne si horsie zvyka. Mam 550 litrovy kufor v kombi, ano, staci to, ale clovek hra tak povediac tetris s batozinou, a urcite na najblizsiu dovolenku len so stresnym boxom.

Opat by som kupoval jazdenu vyssiu strednu triedu v nakupnej cene 30k+ EUR, no a vek jazdenky zavisi od rozpoctu, stare 4-6 rokov. Viac ako 11 000 EUR by som za auto nedal, a to ratam aj prvotny servis, a samozrejme rezerva aspon 1000 na ucte v pripade neocakavanych oprav (auto je nepojazdne, treba riesit napr. na dizli cerpadlo, vstrekovace, turbo, dpfko, zhavice, spojku so zotrvakom, nedajboze automat)

Paci sa mi predstava mat fungel nove auto za 35k EUR, ale hned sa pytam sam seba, naco ? Treba mi to ? Nie, odvezie ma aj jazdene, len treba riesit servis o trosku viac ako pri novom. Dalsie auto bude bud opat nejake kombi (benzinova Mazda 6), alebo Ford S-Max.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ono niekedy by to bolo fakt na posúdenie psychologovi. Za auto ktorým denne robím minimálne 100km nedám viac ako 500evri, ale za vzv ktorý bude fungovať raz za tri mesiace dám kludne aj 3 tisícky.
Minule som sa smial dcére že moje auto je lacnejšie ako jej pneumatiky.
Zatial ma táto filozofia nesklamala a moje autá naozaj slúžia celej rodine s minimálnymi nákladmi.
Druhá prdel je že som v robote známy ako "ten čo má štartovacie káble" a moja hrdzavá kráska už velakrát štartovala autá ,ktorým by mohla byť matkou. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

Tema taka ista o nicom ako pytat radu ake auto kupit. Samozrejme, ze neni tema kde by sa oco nemusel pochvalit ako super fasa jazdi na zhnitej felicii za 20eur, kde ked si kychnem ta vyletia dvere. Je to uz vrcholne otravne. Neni zivot len o tom ako setrit € a neminat ich do auta, do lode atd...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nebudte rasisti, tatko robi nahodou dobru pracu na podporu predaja v segmente do 500 s lpg, navrhujem ho na medailu autobazar.eu 1. triedy :2f93: , aj tam sa plati 6e/30dni :3035:, nevidim dovod aby bol na tejto pode oznaceny ako otravny lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Sice som to myslel ako porovnanie medzi autom ktoré jazdí denne a orajbanou jašterkou ,ale keď to encore pochopil takto ,tak aj tak sa dá.
Chlapci ja sa vám skôr snažím pripomenúť , že práve ja a mne podobní (ak nie horší) vyrábame tie vaše superkary. :40bd: :40bd: :40bd:


A ešte také malé zamyslenie. Velmi dlho som tu nečítal, že by niekto mal problém s hladkým dieslom alebo práve s hrdzavou filckou či favoritom.Napriek tomu ,že na cestách ich ešte stretávam hodne. Čím to asi bude.????? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
P.S.: pre encoreho - ja eurá nešetrím, ja ich len míňam zmysluplne.Pre mňa DPF a klimatizácia nie je bonus, ale poleno pod nohy. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Encore, oco narozdiel od teba odpovedal uplne k teme.
milann
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.11.2014 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milann »

fakt je, ze kazdy staviame na niecom inom. Moj otec tiez by pri kupe auta nad tisicku ani len nesiel je to pre neho zbytocny luxus ako zvykne hovorit. Pre neho je dolezite to aby sa dostal na nakup s mamou dvakrat do tyzdna, aby sa dostali k lekarovi a na to mu staci akekolvek auto. Tiez ma auto bez klimy a hovori, ze aspon ma mama uces zadarmo, ked vyjde z auta vyfukana :40bd: Ja som si zase zvykol na nejaky ten standard pri jazde, ze ja si neviem predstavit byt napriklad bez klimy, v zime bez vyhrievanych sedadiel a pod.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

To je jasne, ale nie kazde auto za tisicku je bezporuchove. Mozno nejaka ta felda a este zopar drziakov.

V konecnom dosledku moze auto strednej triedy za 10 tisic ako pise dep, vyjst lacnejsie ako nieco za 2-3 tisic do coho treba sypat.
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

No ved to som napisal. Pre niekoho je zmysluplne minat peňeži do aut, lodi atd.

Ale ved nech ludia si kupuju DPFka a neviem co este. Su presvedceni, ze je to vsetko ok lebo vyrobca povedal. Tak ako v druhej teme k tomu oleju kazdych 25 tisic, ze to je spravne, lebo vyrobca povedal.

Mne uz len ide na nervy, ze v kazdej teme pises, ze jazdis na felicii. A co.

kazimir: ku teme. Moja preferencia je turbo benzin, boxer, 4x4, Impreza. Cize Subaru, vybavene. Teraz by som uz starsie ako 2006 asi nebral. Max 10 tisic. Ak by sa naskytol slusny Outback atmosfera, tak aj ten.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Encore- to že jazdím na felicii neznamená že by som si ju aj vybral - je to najmenšie zlo.
K téme - ak by sa dalo kúpil by som oturbený benzín zo začiatku 90tych rokov - R5 Turbo, Uno Turbo, P205 GTI, Hondu CRX a ak by sa dalo siahnuť ešte hlbšie tak by to vyhral akýkolvek Datsun. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], lukas.siranec@centrum., uwa0902155281, uwa0907105087 a 90 neregistrovaných