Zvolavacia akcia 1.6TDI

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

saimonek
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23.05.2013 23:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa saimonek »

Ja som tu aktualizáciu odmietol, takže bohužiaľ jazdíme tak ako sme ho kúpili v roku 2010. Keď som sa nato pýtal v servise, samozrejme žiadny problém nikto nemal, reálne ich bolo niekoľko. Preto ďalšie auto už nebol VW group
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ťažko sa hladajú odpovede ak človek nevie presne v čom nejaká úprava spočíva.A dejú sa čudné veci.Mám jednu reálnu skúsenosť čo všetko sa vie zmeniť aj bez prepálenia softu opravou motoru ktorá mala motoru pomôcť.Motor klasické Tdi PD z DPF-kom malo abnormálne zošlahanú vačkovicu a doslova vyhlodané hydrošteli až tak,že ventily motora sa ledva otvárali.Pri tom všetkom motor stále dokázal regenerovať a v pamäti mal poslednú vykonanú cca 40 km pred príjazdom.Motor išiel velmi špatne,korekcie desivé,DPF zaplnené na 106 gr (prípustné 60 gr). V pamäti ani stopa po nezdarenej regenerácii,boli síce rozdielové tlaky DPF vyžšie a regenerácie pomerne husté,ale stále reálne fungovali. A stalo sa...motor nová vačka,nové hydrá,dal sa do poriadku vstrekovač z najhoršou dávkou (pretesnil a vyčistil v ultrazvuku) napravila menšia chyba nastavenia rozvodu.DPF sa neriešilo. Motor po oprave nabehol nádherne,korekcie sa kolosálne spravili v podstate na nulu,BIP pod 30 (dovtedy 120!!!) a motor aj patrične pekne išiel a krásne štartoval. ALe...už pri ceste domov (možno po 100 km) začal regenerovať a regenerácia nevedela skončiť.
A teraz sa dá uvažovať,čo sa stalo.Motor konečne išiel dobre ako mal,nesmierne sa zmenšila spotreba paliva,tak prečo ? Odpoveď je v podstate jednoduchá,zmenili sa podmienky v tvorbe spalovacej zmesi. Do katalizátora sa netostal ten prebytok uhlovodíkov ktorý v katalizátore dohorieval a zvyšoval teplotu čím boli vytvorené v podstate pre DPF lepšie podmienky,hoci za cenu zvýšeného zanášania.Takže jeden jednoduchý príklad,ako dokonca oprava a zlepšenie niečoho vie inú vec doslova zablokovať v práci.
A takto sa občas stane,že nočný strážnik umrie cez deň a máme problém pochopiť tú logiku.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 73 neregistrovaných