Precvakávanie tankovacej pištole

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ešte UPRESNENIE ,

píšem len o JEDNOM konkretnom VYROBKU

SONAX Fuel Injector Cleaner,

nepíšem o žiadnom "fuel treatment" ani si to netreba z ničím iným zamieňať.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ešte raz pre tých najpomalších: ako SONAX Fuel Injector Cleaner pomôže vyčistiť odvzdušňovací ventil nádrže?
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Tu to vyzera ako keby niektory ani nádrž auta ešte nevideli. Súbežne vedla tankovacej rury ide tenšia ktorou ide hore vzduch pri tankovani je vyustena zvnutra velkej u 307 z boku tesne pod uzaverom nádrže. Je plastova a pochybujem že by bola upchata skor je niekde zalomena.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Pozor mne na skoda superb 1,6 tdi. Vypinala pistol od abdolutne nova teda je tam mala nadrz bez odvetravania ako dzindzik na 1 tkovej octavie treba povytiahnut pistol uplne na prvy zapadok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

predstavujem si co ten sonax vsetko dokaze a nebolo objavene ! co tak okostovat ? mozno lieci! alebo natankovat plnu rovno sonaxu ! podla mna spravi z 4 valca 8 a to este minimalne

apropo skus poziadat obsluhu cerpacky nech ti natankuje...neni to hamba, dneskaj su hlavne benzin hrdla docela tesne a zaklapky k tomu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Len tak ma napadlo,

ak tankovacia pistol prerušuje tok benzinu počas tankovania,

NEBUDE TO CHYBA TEJ PIŠTOLE ???? :-\
nrtm
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 13.05.2006 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nrtm »

Neviem ako to maju vyriesene zabozruty, ale pred mesiacom som to riesil na mondeo mk4. Odvetravaciu hadicku som precistil, zavada pretrvavala. Inziniery od Fordu si zmysleli, ze nedaju klasicku zatku nadrze, ale v rure do nadrze su udajne tri klapky,ktore neprepustaju plynule naftu. Po 7 eurach pistol cvaka, a plnu som tankoval ako pred par rokmi T72 /1200 litrov/. Auto do servisu na vycistenie klapiek, a tankujeme v pohode.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

priklanam sa ku Keynessovej skusenosti a rade hore :


" Pozor mne na skoda superb 1,6 tdi. Vypinala pistol od abdolutne nova teda je tam mala nadrz bez odvetravania ako dzindzik na 1 tkovej octavie treba povytiahnut pistol uplne na prvy zapadok "


tiez tankujem tak ze mam pistol "povytiahnutu", na takmer 20 rocnych autach ktore uz najazdom boli na Mesiaci a naspat zoparkrat nemam problem. Takisto som stretol nadavajucich pankov v obleku s ligotanymi autickami, takze tak.

Inak... sranda je ze na mojom voze viem na slovenskych pumpach so slovenskou penivou naftou dosiahnut tento efekt prakticky hocikedy. KED ALE ZACNEM CAPOVAT PRAKTICKY NEPENIVU NAFTU MAXX MOTION U NAS, PRIPADNE AKUKOLVEK ARAL / BRITISH PETROLEUM ULTIMATE NAFTU HOCIKDE VO SVETE, TENTO PROBLEM NA ROVNAKOM AUTE NEDOSIAHNEM ANI KED SA SNAZIM.

Zaver : je to palivom a nastavenim pistole. Ked som capoval tie Ultimatky (maju napriklad na Schwechate, ak jazdis okolo Viedne tak vyskusaj a napis ako bolo) do bandasky, tak to ide ako voda - na rozdiel od hnusnej zltkavej klasickej nafty prakticky číra tekutina a ziadne penenie, uplne ako voda. Urob tu istu vec s klasickou naftou a pochopis rozdiel, aj nosom ucítiš.
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

TAK ešte raz pre tých čo nečítajú pozorne

Príspevok od používateľa 031adam031 »

@mp3turbo @laco1871 @keyness napísal som že som skúšal rôzne čerpacie stanice. Nemyslím si že v ten deň bola každá jedna pokazená. Čiže pištoľou to asi nebude. Ďalej keď som napísal že mám auto pol roka tak to znamená že som tankoval bez problémov normálne a nie pod uhlom a dolu hlavou. Niečo sa tam proste posralo a chcem to vyriešiť.

@trucker694 @sjaro Dnes som bol u mechanika a nevedel mi pomôcť. Tvrdil mi že sa stým ešte nestretol ale niečo mi splietal o hlinikovom filtri ale že najlepšie bude rozobrať všetko čo sa len dá a nájsť chybu. Pred chviľkou som skúšal opäť tankovať no s rovnakým výsledkom tak som si natankoval do bandasky že to skúsim doma s lievikom. Všetok benzín čo som začal liať cez lievik mi vytiekol naspäť von. Keď som vybral lievik benzín mi stál pri benzinovej klapke ako keby mám plnú nádrž. Drôtom som ju vytlačil nech tam stečie ten benzín no márne. A ručičku mám niekde medzi polkou a 3/4. Môže to byť tým bordelom v hadičkách?

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných