Skoda Octavia II , 1.9 tdi , 77 kw - alternátor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

NexiaDaewoo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.07.2008 21:58
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II , 1.9 tdi , 77 kw - alternátor

Príspevok od používateľa NexiaDaewoo »

Ahoj, mám problém s alternátorom na 1.9 tdi 77kw BJB O2 2005, ktorý nedobíja. Je po výmene uhlíkov, bol rozobraný a vyčistený. Na stolici funguje tak ako má. V aute žiaľ nie. Prikladám video.
Po pripojení budenia začne napätie jemne rásť (do 13 - 13,5V) a po pár sekundách klesne na stav batérie a ozýva sa škrípanie. Nestretol sa s tým niekto?

pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Ked zvysis otacky motora, napatie ostava stale take nizke?
NexiaDaewoo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.07.2008 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NexiaDaewoo »

Áno, napätie sa nemení vôbec.. Mimo auta, na stolici pekne držalo niečo nad 14V
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Svieti kontrolka dobijania pri zapnutom kluciku a volnobehu?
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

alternator ma svoju poistku v poistkovej skrinke pri lavom blatniku. z prednej strany, plocha poistka. je ich tam viac. z nich idu hrube kable. ale divny je ten chvilkovy narast napatia a skripanie. aky bol s tym altikom problem na zaciatku pred rozobratim?
NexiaDaewoo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.07.2008 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NexiaDaewoo »

Kontrolka sa rozsvieti po pretoceni kľúča, po naštartovaní na chvíľu zhasne a znova sa rozsvieti.

Tu poistku som pozrel, je v poriadku. Celé to začalo kontrolkou na pristrojovke a o chvíľu tým zvukom z videa. Deň pred tým absolvované 200km v čase horúčav a bez problémov.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No ak sa na skúšobnom stave zaťaží a chová normálne a dokáže to tak bežať aj dlhodobo pod zaťažením že žieden problém nieje a teda chyba je len v tom konkrétnom aute , tak asi bude chyba ozaj len v tej inštalácii toho auta , možno aj samotná baterka baterka možno nejaký spoj na ceste k nej alebo dakde zlá kostra od baterky alebo od altíka ....
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Hladaj chybu za lavym prednym svetlom, v zvazku kablov. Odsleduj si tenky kablik od alternatora smerom ku baterke. Maj nastartovane auto, ked budes pri tych kabloch a meraj dobijanie. Pohyb s tymi kablami, malo by ti menit hodnoty.
NexiaDaewoo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.07.2008 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NexiaDaewoo »

Ďakujem všetkým za pomoc. Nakoniec to bola volnobezka, ktora presmykovala pri zatazi cize pri pripojeni budenia. Zial bola v takom stave, ze nebolo mozne zistit, ze jej nieco je. Nastastie je uz vymenena a vsetko funguje tak ako ma. Prikladam video s asi rovnakym zvukovym prejavom, mne sa napinacia kladka ani nehla :/

https://youtu.be/uLjE3SB1dFc
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 1.9 tdi , 77 kw - alternátor

Príspevok od používateľa trucker694 »

NexiaDaewoo napísal:Ahoj, mám problém s alternátorom na 1.9 tdi 77kw BJB O2 2005, ktorý nedobíja. Je po výmene uhlíkov, bol rozobraný a vyčistený. Na stolici funguje tak ako má. V aute žiaľ nie. Prikladám video.
Po pripojení budenia začne napätie jemne rásť (do 13 - 13,5V) a po pár sekundách klesne na stav batérie a ozýva sa škrípanie. Nestretol sa s tým niekto?

Keby bol poriadne skontrolovaný,tak nemáš problém s volnobežkou. Tieto opravy, hokus pokus, vymením uhliky a idem, je celé o materinej pixi. Seriozny mechanik to prekope, a pustí z ruky iba 100% robotu. Niet nad elektrikara z Veľkého Lapáša, robil mi takmer dve desiatky altíkov, štartérov, dynám, vždy KOMPLETNÝ REPAS, vyčistený namaľovaný s plombou a zarukou na prácu. Nemožné na počkanie, zázrak do troch pracovných dní. :4012:
valerx
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 11.05.2007 22:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valerx »

A bola vobec niekedy menena ta volnobežka? Zanedbatelna polozka ktora dokaze znicit alternator a plno garazistov ti to ani vobec nevymeni.Ja to menim pri kazdych rozvodoch + drazkovy remen. U volnobezky sa nezistuje ci jej nieco je nejak vizualne, lebo to nezisti ani konstrukter z boleslavi ak je takto namontovana na aute, volnobezka sa proste vymeni po urcitom case, ak sa volnobezka zadrie tak vacsinou to zistis az ked je alternator v cudu.
NexiaDaewoo napísal:Ďakujem všetkým za pomoc. Nakoniec to bola volnobezka, ktora presmykovala pri zatazi cize pri pripojeni budenia. Zial bola v takom stave, ze nebolo mozne zistit, ze jej nieco je. Nastastie je uz vymenena a vsetko funguje tak ako ma. Prikladam video s asi rovnakym zvukovym prejavom, mne sa napinacia kladka ani nehla :/

https://youtu.be/uLjE3SB1dFc
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sú dva stavy volnobežky,jeden že sa totálne zablokuje.To je v podstate ten lepší prípad (skôr sa odhalí)
Druhý je že podklzuje,tj nejednoznačne sa blokuje v závernom smere,to je tento prípad.Aj to sa dá odhaliť,ale viac menej u demontovaného altíka.Páči sa mi postoj valerx-a pri rozvodoch vymeniť.Má plnú pravdu,pretože volnobežka má všetok dobrý život za sebou,a je už iba potencionálne ku.r ítko ktoré vozíme zo sebou a za ktoré možno celkom draho zaplatíme ak si postaví hlavu v správny čas
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných