Prasknúté manžety po úplne novej výmene manžety a kĺbov

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Prasknúté manžety po úplne novej výmene manžety a kĺbov

Príspevok od používateľa scand »

Ahojte, stala sa mi taka nie moc dobra vec na Audi A8 rocnik 2008.
Na aute boli vymenene vnutorne a vonkajsie klby + nove manzety.
Obe manzety boli po chvilke najdeme ako prasknute zospodu a vazelina vytecene a brutalne zaspinila cele koleso zvnutra brzdy a vnutornu stranu disku. Stalo sa to naraz na oboch prednych kolesach.
Neviete ci to moze mat nieco so suvislostou pretoze som nato prisiel kedze na dialnici sa mi zvliekol asi zadrel klinovy remen odhadujem zo zadreteho alternatoru alebo niecco take.

Dakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Reklamuj prácu servisu...
zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubo55 »

Nazdar, takýto podobný problém môže nastať, ak zle nasadíš manžetu a zle nasadíš na ňu tú kovovú pásku.Tá páska dokáže prerezať manžetu za krátky čas.Takže reklamácia alebo ak si robil svoj pomocne tak naučiť. A ten klinák treba zistiť, aký dôvod je že spadol, nakoľko je to A8 ten ťažko radiť, ked tam je niekoľko kladiek, napínakou.
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

"prasknnute zospodu" totok vysvetli, manžety su z gumy a točia sa (možno na A8 su z plastu, neviem) skus vysvetliť.
Skôr sa ti stiahla eskapaska z manzety, moze to byt chyba pri montaži ale aj nekvalitne klby. Už sa mi stalo že na novy klb sa nedala manžeta prichytiť, stale sa zošmykla paska...až sa musel kupiť novy klb od ineho vyrobcu na ktorom bola dražka na upevnenie manžety.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Praskli vsetky 4 manzety vpredu? Divne, mozno velmi nekvalitne manzety ci nevhodny rozmer, alebo zle nahodene, prilis napnute, ze nezvladali krajne polohy.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ten klinovy je vlastne drazkovy a praskol nahodne... manzety mu praskli len vonkajsie, ved vnutorne vydrzia cez 200 tis.kludne, to skor treba menit po buracke...ja si myslim, ze dali zlu nahradu, nesedela, alebo uz som videl take zvlasne, ako guma s niecim vystuzena a tie nevydrzia skoro nic a potom este ked tam napchali vazeliny co to da a dobre to rozbehli, tak aj to sa nam rychlejsie trhalo. Vazeliny treba akurát...ale na A8 nedavaj najlacnejsie kusy...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mne sa to tiez stalo na jednom kolese kupoval som klb na stary favorit aj z manzetou a po roku manzeta akoby mala 15 rokov cela spraskana , len ja som si bol vedeomy ze to bol cinsky sunt niekedy sa neoplati usetrit 5 eur , manzeta draha nieje len ta praca
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot], nagy@vodrazka.sk a 65 neregistrovaných