Fiat 500 1.2 dualogick 2014

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tommo89
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.10.2016 07:57
Zdieľať na Facebook

Fiat 500 1.2 dualogick 2014

Príspevok od používateľa tommo89 »

Prevodovka nereaguje svieti kontrolka chybná prevodovka . Pred tým raz išla a raz zas nešla . Neviem čo s tým
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nepíšeš koľko má to auto ujazdené kilometrov.
Dualogick je mechanická robotizovaná prevodovka, z toho vyplývajú aj možné poruchy.
Samotná prevodovka asi chybná nebude, najskôr je problém v ovládacom elektrohydraulickom radiacom mechanizme, tzv. radiacom robote.
Mohol vytiecť olej zo zásobnej nádržky hydrauliky, môže byť porucha riadiacej elektroniky a tiež môže byť opotrebovaná spojka.
Totiž u týchto prevodoviek, pokiaľ chcem aby spojka vydržala čo najdlhšie, je vhodné pri státí na svetlách na križovatke vyradiť do neutrálu (u štandardných hydraulických automatov sa to naopak nedoručuje), pretože pokiaľ sa nevyradí zaradená rýchlosť, je spojka celú dobu státia na svetlách „stlačená“, čo má nepochybne vplyv na skrátenie životnosti spojkového ložiska a výtlačnej pružiny spojky.
Máme doma auto s takou prevodovkou, tiež sa mi pri cca 120 tis.km stalo, že som nevedel odísť z križovatky, tiež raz to šlo, vzápätí zase nie. Diagnostika v servise ukázala že vraj chybný motor hydrauliky, ale keďže ten som pred 10 tis.km kvôli vytečenému oleju menil, tak som si bol takmer istý že to je spojka. Aj tak bolo, po jej výmene všetko funguje ako má.
No a čo sa týka spojky, lamely boli ako nové, ale ložisko vylágrované a na ramenách výtlačnej pružiny vydreté hlboké drážky od operného krúžku ložiska.
Takže treba určite ísť na diagnostiku, ale pokiaľ nie je z hydrauliky vytečený olej a auto jazdilo zväčša v meste a na svetlách sa nevyraďovalo do neutrálu, tak je veľká pravdepodobnosť že to môže byť spojkové ložisko.
tommo89
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.10.2016 07:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommo89 »

Auto má najazdených 7500 km dlchšiu dobu stalo vonku bez pohybu cca 5 mesiacov . A zrazu po 50 km sa začalo diať toto .. všetko išlo ako má len zrazu začalo auto pipat a svietiť kontrolka prevodovky. Hneď automaticky vyhodilo rýchlosť do Neutrálu a dogulal som sa ku krajnici . Po 15 min auto opet išli a žiadna kontrolka nesvietila. Po 5 min sa zopakoval opet proces chybi prevodovky . Zajtra príde známi mechanik a napichne to na diagnostiku , tak dúfam že budem múdrejší .... ďakujem za pomoc
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Ahoj, ako si tento problem nakoniec vyriesil? Kde bol problem?
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných