Neúspešná oprava - riešenie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

mhlavaty napísal:Ja to vidím naopak,ale...myslený sú odborníci na oboch stranách.Pretože...človek nemá xy výrobcov a typov ktoré sa neustále doplňajú o nové veci ktoré včera neexistovali.Oscilo diagnostika je zložitejšia než lekárska...to prehlásim z 1000% istotou.Ale kvalitná diagnostika dnešného aktuálneho modelu auta tiež.
Z motorom sa neporozprávaš,všetko (úplne všetko) musíš zisťovať.Človeka neprebúdzaš každé ráno do nového života...nabehne či nie ?! Porovnaní dám hockoľko,mám lekárov medzi priateľmi a máme velmi otvorené debaty,vážim si ich prácu nesmierne ale zmapovanú ju mám dokonale aby som sa kedykoľvek cítil v ich spoločnosti viac než rovnocenne,nepresahujú ani vzdelaním ani rozsahom vedomostí.Nepodceňujem ani nepreceňujem a myslím že je to plne vzájomné.
p.Hlavaty ako si ste opomenul aj urcitu zodpovednost ak sa chcete porovnavat s doktormi.Vam sa v horsom pripade strati nejaky srobik ktory objednate z polska,ale tomu doktorovi koli chybnej diagnoze moze zomret clovek a tam je podstatny problem.
A toto som nepochopil vobec to ako by som sa mal doktor a automechanik narodit a poznat hned dosledky a nasledky,alebo najprv 5-6rokov chodit do skoly.Lebo v opravárenstve platí ako v medicíne...čo sa môže stať sa stane.Ak vy neviete čo sa môže stať,neučte sa lekárom ale ani mechanikom,budete iba para z automechanického hov.. nka
Nezaskodilo by trocha skromnosti.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mjato...ibaže ja sakra dobre viem čo sa môže stať,a veru na to svojho zákazníka upozorním,to ti x ľudí môže hoci aj tu z fóra potvrdiť.Skromnosti mám dosť,a veru aj hlavu skloním a klobúk sčapím dole,ale musím mať pred sebou človeka ktorý je toho hoden.Ano sú taký,a mám k nim velkú úctu.Ale čo si mám ctiť u šuflikantov čo ich je ako pliev.O čo je iná VŠ medicinského zamerania ako technického ? Skromnosť patrí tam kde má zdôvodnenie.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mhlavaty napísal:Ja to vidím naopak,ale...myslený sú odborníci na oboch stranách.Pretože...človek nemá xy výrobcov a typov ktoré sa neustále doplňajú o nové veci ktoré včera neexistovali.Oscilo diagnostika je zložitejšia než lekárska...to prehlásim z 1000% istotou.Ale kvalitná diagnostika dnešného aktuálneho modelu auta tiež.
Z motorom sa neporozprávaš,všetko (úplne všetko) musíš zisťovať.Človeka neprebúdzaš každé ráno do nového života...nabehne či nie ?! Porovnaní dám hockoľko,mám lekárov medzi priateľmi a máme velmi otvorené debaty,vážim si ich prácu nesmierne ale zmapovanú ju mám dokonale aby som sa kedykoľvek cítil v ich spoločnosti viac než rovnocenne,nepresahujú ani vzdelaním ani rozsahom vedomostí.Nepodceňujem ani nepreceňujem a myslím že je to plne vzájomné.
- tá ja som tiež doktor a mám iný nazor.... Osciloskop ukáže jasné parametre osa x osa y. Tam niet čo špekulovať. Na usg či CT vidí 100 doktorov 100 rôznych veci. S pacientom sa síce porozprávas ale čo z toho keď jeden simuluje, druhý agravuje, tretí nerozozná podstatný symptóm od hlúposti, štvrtý neberie lieky a piaty zase droguje ale tvári sa ako anjel.
Mám rešpekt voči každej profesií ale automechanika je od medicíny kúsok ďalej ako ďaleko. Auto stvoril človek,človeka niekto vyšší.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ vidíš automechanika ako vymieňača brzdových platničiek budiž.
Na lekárov bol jeden vtip...išiel zverolekár ku kolegovi lekárovi,bývalému spolužiakovi.Ten keď mu otváral dvere ho vítal...no poď,čo ťa bolí ??
Zverolekár odpovedal...hmm,takto je to ľahké !!

A ešte je jedna kolosálna odlišnosť v "servisovaní" človeka a auta.Človek je stále ten istý a nemení sa,zato jeho zdravotný servis je stále vo vývoji.
V automotive sa objekt servisu prudko mení doslova už z mesiaca na mesiac,a naberá na obrátkách,dokonca mení smerovania a filozofiu vývoja. Ak by existovalo na svete jediné auto,teda všetky autá mali rovnaké srdce pod kapotou,identické nápravy,akurát kasňa inak farbená......no,a o tom to je

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 75 neregistrovaných