Interval výmeny remeníc

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
dufus-bal
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2014 23:51
Zdieľať na Facebook

Interval výmeny remeníc

Príspevok od používateľa dufus-bal »

Zdravím tunajších odborníkov. Chcel by som sa Vás opýtať ohľadne remenice kľukového hriadeľa a remenice vačky, že kedy a či vôbec je tieto potrebné meniť. Zatiaľ mi každý mechanik hovoril, že sa menia iba napínacie kladky, vodná pumpa a remene, príp. remenica alternátora. Pýtam sa preto, lebo všetko spomenuté okrem remeníc vačky a kľuky mám vymenené, dokonca aj nový klímakompresor. Niekde na fórach som čítal, že sa remenica kľuky vie občas utrhnúť a spôsobiť škody. O remenici vačky som sa nič také nedočítal. Ide o auto Golf 5, motorizácia 1.6 benzín, 75kW, kód motora BGU. A ešte jedna otázočka. Po výmene kompresoru klimatizácie, alternátora a remeňa za nové, počuť ako keby zvuk vysávača alebo také niečo ako zvuk turba (ktoré v aute samozrejme nemám ) pričom tento sa zosilňuje spolu s otáčkami. Niekde som čítal, že by to mohol byť moc napnutý drážkový remeň. Alternátor možno vylúčiť nakoľko ten je úplne nový Bosch. Ďakujem Vám za rady.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Na BGU mam najazdenych 420 000 km a okrem EGR ventilu a spotrebneho materialu vsetko povodne.Ked nieco pisti daj dole remen a hned zitis.
marianjanso
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.10.2016 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianjanso »

Momentálne mám 18ste auto,ale v živote som nemenil tieto remenice.Zvyknú sa utrhnúť ak sa po demontáži dá naspäť starý klinok a matica,prípadne šrúba.A ten druhý zvuk je skôr servočerpadlo,neviem či máš klasické alebo elektro.
dufus-bal
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2014 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dufus-bal »

Na tychto autach su cisto elektro-mechanicke serva bez hydrauliky. Len zaujimave je, ze ten zvuk zacal po vymene klimakompresora...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Praveže ten hvízdavý zvuk, ktorý počuť hneď po naštartovaní,
ktorý na volnobehu nepočuť ,ale jeho intenzita sa zvyšuje stupajucimi otáčkami cca do 2500
kým vo vyšších otáčkach už ho nepočuť, generuje alternator :4012:
Je to zvuk vygenerovaný dobíjaním ,nepochadza zo žiadnej mechanickej nedostatočnosti, je to charakteristicky zvuk
všetkých točivých elektrickych strojov,pod zaťažením,
nie som elektrotechnik , neviem to inač povedať...
Mal som podobnú skusenosť, ked som vymenil v svojom aute alternator, tak ten zvuk víriveho piskania bol zrazu tam..
Nemam nič proti nemu mne sa páči... :-\
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

dufus-bal napísal:Na tychto autach su cisto elektro-mechanicke serva bez hydrauliky. Len zaujimave je, ze ten zvuk zacal po vymene klimakompresora...
a aky ten klima kompresor ti davali.neviem presne co to bolo aka znacka asi pred 3 tyzdnami som sa o tom bavil s jednym servisom tie druhovyroby sa sypu
dufus-bal
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2014 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dufus-bal »

Je to tusim sigma ale x kovy diel teda ak som dobre pri tychto x dieloch pochopil tak by to mal byt fabricky repas priamo z VW.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Honda i-ctdi najazdene asi 90 tisic a remenica:
https://streamable.com/cmxrt

Origo diel z autorizaku pisali 478eur hehe
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

dufus-bal napísal:Je to tusim sigma ale x kovy diel teda ak som dobre pri tychto x dieloch pochopil tak by to mal byt fabricky repas priamo z VW.
to som už raz niekde počul že X je naj čo sa dá len kúpiť aj zipo zapaľovače A je shit a X je kvalita. Never tomu žiadny fabricky repas neexistuje.zozen si remeň bez klímy kratší vyskúšaj čo to presne robí.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

To je čo za kšeft že kúpim ten akoze fabricky repas a starý dávam na výmenu.to je židovstvo.pekne vás tu točia.aby sme tomu rozumeli ten fabricky je cinsky repas za par susnov kde si staci objednat par desiatok kusov repas suciastok z ciny a uz mam firmu na repas klima kompresorov turba dvojhmoty a stare diely beriem na vymenu aby som mal zdroj dielov ktoré znova otočím.na také niečo nikto normálny neskoci len sockar.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných