Ktore dosticky k brzdam

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

To sa Ti zdá veľa? Koľko stál Tvoj mobil? Pre porovnanie :) Na brzdách by som nešetril...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

som rad usetril aj na brzdach, konkretne abe, pre seba nevidim najmensi problem a dovod platit za nieco ine...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Tiez som spokojny s abe... mas lacne neznackove ktore su super netrasu ani po 40 000 km... a isto lepsie ako fejky co sa ani takmer neda rozoznat az ked zacnu triast. A taa cena na octaviu 26e predne kotuce pche
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tiez sa blizim k podobnym km, predtym bosch vydrzali cca 110000km, tie bohuzial otravne popiskovali... abe su uplne tiche, celkovo bezproblemove od zaciatku az doteraz, v brzdnom ucinku nevidim rozdiel :41c2: , kupim ich zas, pokial sa doderu beznym sposobom...inak menil som komplet vsetko kotuce, platne, predok zadok...jedine co bolo este pouzitelne, boli zadne platnicky, zhruba v polke zivota, ale nech to hraje, jak to bolo vyskusane dokopy, zatial nelutujem :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pabil
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.06.2015 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pabil »

lakino a ked ti stoji auto dlhsie nie je problem s hrzdou ze ju brzdy nedokazu ocistit koli tomu ze keramicke su take setrne ?
Alebo ten modrosivy film co sa vytvori chrani pred hrzdou ?

Nam auto stoji bezne aj tyzden ,obcas aj 2 , kedze mame druha na furikovanie po meste
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

ABE tu propagoval aj mhlavaty...

Ja odporúčam Zimmermann , nie su najlacnejšie , je to však vyskúšaná overená qualita

okrem toho davaju ich ako prvomontaž na MPV 1700 kg pohotovostná hmotnosť..

A ako som písal, otestoval som ich tvrdo....

Pri bežnych podmienkach nezvädnú tak skoro...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

pabil napísal:lakino a ked ti stoji auto dlhsie nie je problem s hrzdou ze ju brzdy nedokazu ocistit koli tomu ze keramicke su take setrne ?
Alebo ten modrosivy film co sa vytvori chrani pred hrzdou ?

Nam auto stoji bezne aj tyzden ,obcas aj 2 , kedze mame druha na furikovanie po meste
Však pogoogli po forach, čo o nich píšu...

Inak brzdy s posilovačom maju takú vlastnosť, že treba parkrat poriadne zabrzdiť , a až POTOM začnú riadne fungovať...

Na kotúčoch žiaden modrosivý film nesmie zostať !

Aj kotúče sa opotrebuvaju a musia byť kovovo-sivo-leskle,
pri daždi a odstavení auta cez noc vonku , musia zhrdzavieť..

To je dokaz, že žiadna sklovina sa na nich nevytvorila, a brzdy funguju normalne...
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

gnagy napísal:To sa Ti zdá veľa? Koľko stál Tvoj mobil? Pre porovnanie :) Na brzdách by som nešetril...
tak mobil stal 175eur pred 2 rokmi. Ale tiez by som nedaval za mobil 3krat viac, ked priblizne rovnaky mozem mat za lacno.
Platne na ten voz 20eur max a aj to si uz mozem vyberat znacku podla svojej chuti.
pabil
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.06.2015 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pabil »

lakino , 2 otazky ked mas tu kombinaciu
1. Nemas problem s hrzdou , ta vsrtva co sa vytvori zabranuje hrzde kotuca ? Ja niekdy stoji aj 2 tyzdne bez pohybu.

2. Ako zahravanie a minusove teploty ? aky velky vplyv to ma a ako velmi treba zahriat tu keramiku ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

neries somariny, ked to je schvalene do premavky, tak v tom nemoze byt ziaden problem :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Lakinooo, ako si tie kotuce a platnicky zabehol?A este jedna otazocka.Ked su brzdy studene, nebadat slabsi brzdny ucinok? Dakujem za odpoved
dandb
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.05.2015 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandb »

ABE su na pohodovu jazdu. Ostru jazdu nezvladaju. Uz som jedy poslal do srotu na vw g4. Teraz mam ATE ale nie keramiku a spokojnost. Predok na g4 90eur.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných