Ako predať odhlásené auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
olbe
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.08.2018 15:22
Zdieľať na Facebook

Ako predať odhlásené auto

Príspevok od používateľa olbe »

Dobrý deň,
Pred mesiacom som si kúpil auto, starý majiteľ ho riadne ohlásil, ale ja som ho už nebol prihlásiť, prešlo viac ako 30 dní od odhlásenia a teraz by som ho chcel predať. Moja otázka preto znie: je to možné? Kedže starý majiteľ odhlásil auto na moje meno a ja by som ho teraz predal ďalej, nebude mať nový majiteľ ťažkosti pri prihlásení? Alebo ho musím najprv prihlásiť na seba a až tak ho predať ďalej.

Veľmi pekne ďakujem za nejakú radu ako postupovať pri predaji a čo všetko bude nový majiteľ musieť spaviť, aby prihlásil auto bez problémov.
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Prihlasovať na seba nemusíš, ale nový majiteľ bude musieť urobiť kontrolu originality. Ale áut je ako hnoja tak prečo by si niekto komlikoval život?
olbe
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.08.2018 15:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa olbe »

Ďakujem :)
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

nikdy by som ti nechcel predať auto, ani kúpiť od teba :d :D
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

nieco mi uniklo alebo zmenili podmienky na dopravnom? lebo v minulosti to bolo tak ze koho meno bolo napisane pri odhlaske do velkeho tp a do systemu, na toho meno sa to muselo prihlasit.

v pripade ak nastala hociaka situacia medzi povodnym a novym majitelom, povodny majitel mohol poziadat o znovuvzatie vozidla do evidencie na seba. za spravny poplatok myslim 6 eur
LaaPaa
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 19.10.2011 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LaaPaa »

Prakticky máš iba dve možnosti: Urobíš KO, zaplatíš pokutu a auto si prihlásiš na seba. Ak je to odhlásené viac ako 6 mesiacov tak bude automaticky vyradené z evidencie a neprihlásiš ho.

Druhá možnosť - spojiť sa s majiteľom, ktorý to odhlásil na Teba, požiadať ho o zrušenie avíza a odhlásiť to na nového majiteľa. Pri tejto možnosti si ale nie som istý, či neplatí len v lehote 30 dní od odhlášky. A ako bývalý majiteľ by som Ťa aj ja osobne poslal kade ľahšie - on si už povinnosť splnil a brať si pol dňa voľno skrz Tvoju nezodpovednosť..
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Este detail, ak si myslis ze ho automaticky vyradia po polroku poloprevodu,z inspektoratu ti.pride pozdrav na podanie vysvetlenia preco si ho neprihlásil :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných