VW Golf IV - rádio vybíja bateriu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janjanjanjan
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.07.2018 11:01
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - rádio vybíja bateriu

Príspevok od používateľa janjanjanjan »

Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť. Do aut so vôbec nevyznám. Dostal som auto vw golf 4, problém je v tom že je tam nové rádio s navigáciou určene pre vw golf 5. Je zapojené a aj všetko funguje navigácia, bluetooth, cd, sd karta, rádio... len problém je v tom že vybíja autobatériu. Auto keď 3 dni postoji tak ho nemôžem otvoriť ani naštartovať. Rok výroby auta je 2002 čiže asi staré na také rádio. Dá sa s tým niečo robiť alebo mám to rádio vybrať a predať? Za každú radu buduem vďačný.
marektomas
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.03.2014 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marektomas »

Ahoj, ako prvé by som vybral rádio a pozrel sa, či je možnosť v zväzku napájania vymeniť prepojenie červeného a žltého kábliku. Červený je napätie od batérie a žltý je spínací, zo zapalovania. Mali by na nich byť konektory ktoré treba vymeniť - červený na žltý.

Ak ti to vybíjanie spôsobuje rádio, tak by malo ísť aj bez kľúčika v zapalovaní, po prepojení pôjde len s klúčikom v zapalovaní (pretočenie pozície kľúčika 0-1-0) a už nebude vybíjať baterku.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Presne ako píše @marektomas, VW group má prehodené trvalé a spínané napätie. Stačí červený káblik z rádia pripojiť na žltý v aute a žltý z rádia na červený v aute. Väčšina autorádií má možnosť toto vymeniť priamo na káblovom zväzku, takto nejako to vyzerá: https://jfauto.sk/image/cache/catalog/c ... 75x675.jpg
janjanjanjan
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.07.2018 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janjanjanjan »

Tak to budem musieť niekomu dať vymontovať nech sa na to pozrie. No keď vyberiem kľúčik tak rádio vypne. Tak jedine rádio, pred tým keď ešte nebolo rádio tak nevybíjalo baterku. Dočítal som sa aj o nejakej gateway jednotke že by možno trebalo vymeniť za novšiu.
karimo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.07.2018 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karimo »

ako si napísal, daj to radšej niekomu pozrieť. to bude to najlepšie, čo môžes spraviť
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Daj skontrolovať batériu, či nemá slabú kapacitu a potom rieš rádio.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

nechcem sa moc montovat ale na starom favorite mi tak isto blblo radio vypinalo a zapinalo sa rucne nie klucom , po tyzdni statia bateria k.o. radio vypnute , tiez som nevedel pricinu ale ako prve ma napadlo to radio tak som ho odpojil uplne a odvtedy bateria drzala neviem viac som po tom nepatral radio som tam nepotreboval
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných