VW Golf V - klima kompresor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

Tiež budem meniť klimakompressor...presne rovnake auto/motor...naplnenie ma bude stáť 100€.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

raven85 napísal:Presne ti nepoviem teraz-musím kuk do protokolu.
U chalana sa platí paušálne. Nastaví, odsaje, urobí test, naplní a doplní chýbajúce množstvo...
Do 60€ je to však stále ďaleko. Asi je to ten rozdiel BA-RV.
Ps-cena v ke v servise, kde som chodil, bola tiež 30€...
- cena nemôže byť paušálna - teda môže byť ale potom platíš viac aj keby si nemal - ak sa môže doplniť 100ml aj 500ml a náplň musí kúpiť na objem teda aj zákazník platí za objem. Môže byť že má starú lacnejšiu náplň ale hlúpy by bol aby nezvýšil cenu.
Ja som minulý týždeň platil 45E v KE s bločkom za cca 400ml - za základné odsatie, naplnenie strojom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf V - klima kompresor

Príspevok od používateľa mhlavaty »

dufus-bal napísal:Ahojte na mojom 5kovom Golfe 1.6 75kw (bgu) mi uplne skapal kompresor klimatizacie az tak, ze ho roztrhlo. Zohnal som si teda novy zn. JPGroup konkretne tento https://www.autodoc.sk/jp-group/8173477
Viete mi povedat nieco o tejto znacke prip. kvalita, skusenosti. Co sa tyka ceny bol drahsi ako origos Denso. Dakujem za info. A poprosim bez odpovedi typu na co sa pytas ked si si ho uz kupil :-\
Dik
Nebude sa páčiť....ako príde človek k tomu aby urobil takúto kapitálnu hlúposť a namiesto Densa objednal drahšie bohviečo ??? od fi z vebu kde nevyreklamujete nič a prídete nie iba o peniaze ale aj nervy ?
Kedy už konečne aj priemerný slovák pochopí,že sú diely na auto ktoré sa berú len a len z kamenného obchodu a zamontovať sa dáva tomu čo veci od A po Z rozumie.Namiesto úspory počítate straty.
Aj z vebu sa dá kupovať,ale z fi z ktorou stále komunikujete,ktorá sa vás po každej akcii tri razy opýta či ste spokojný a lebo máte pripomienku čo zlepšiť atd.Aj servis robí takéto nákupy a nerobí ich málo,pretože záujem zákazníka by mal byť aj záujmom servisu,to sa nerobí predraženými cenami.Ale komunikácia medzi partnermy ktorý sú v dennom styku je iná než tu popisujete.Toto mi tvrdo pripomína ten vtip - budeme šetriť,nech to stojí čokoľvek !!!
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

hjundai-len odsat a naplnit je skaza kompresora. Musi tam ist aj olej a luminiscent....a vacsina servisov plni za pausalnu cenu...
dufus-bal
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2014 23:51
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf V - klima kompresor

Príspevok od používateľa dufus-bal »

mhlavaty napísal:
dufus-bal napísal:Ahojte na mojom 5kovom Golfe 1.6 75kw (bgu) mi uplne skapal kompresor klimatizacie az tak, ze ho roztrhlo. Zohnal som si teda novy zn. JPGroup konkretne tento https://www.autodoc.sk/jp-group/8173477
Viete mi povedat nieco o tejto znacke prip. kvalita, skusenosti. Co sa tyka ceny bol drahsi ako origos Denso. Dakujem za info. A poprosim bez odpovedi typu na co sa pytas ked si si ho uz kupil :-\
Dik
Nebude sa páčiť....ako príde človek k tomu aby urobil takúto kapitálnu hlúposť a namiesto Densa objednal drahšie bohviečo ??? od fi z vebu kde nevyreklamujete nič a prídete nie iba o peniaze ale aj nervy ?
Kedy už konečne aj priemerný slovák pochopí,že sú diely na auto ktoré sa berú len a len z kamenného obchodu a zamontovať sa dáva tomu čo veci od A po Z rozumie.Namiesto úspory počítate straty.
Aj z vebu sa dá kupovať,ale z fi z ktorou stále komunikujete,ktorá sa vás po každej akcii tri razy opýta či ste spokojný a lebo máte pripomienku čo zlepšiť atd.Aj servis robí takéto nákupy a nerobí ich málo,pretože záujem zákazníka by mal byť aj záujmom servisu,to sa nerobí predraženými cenami.Ale komunikácia medzi partnermy ktorý sú v dennom styku je iná než tu popisujete.Toto mi tvrdo pripomína ten vtip - budeme šetriť,nech to stojí čokoľvek !!!
Noo povedzme, že som zaň nič neplatil, dostal som ho do daru a preto ho tam mám (viete ako sa hovorí, darovanému koňovi na zuby nepozeraj), takže toto čo ste popísali nie je môj prípad ale plne s Vami súhlasím.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Do textu sa nemala dostať táto veta ... Co sa tyka ceny bol drahsi ako origos Denso
dufus-bal
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2014 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dufus-bal »

mhlavaty aj by som to vymazal, ale po takom čase už je to asi aj tak jedno . Dával som to tam len pre ilustráciu....Inak ako som už spomenul súhlasím s Vami v predošlom príspevku, ten autodoc tam bol tiež len pre ilustráciu o aký typ kompresora ide. Ja kupujem ND v zásade iba v overených kamenných obchodoch, príp. to nechávam priamo na môjho mechanika ktorý si prihodí niečo na ND a na oplátku zase pýta menej za robotu. A len tak pomimo...založil som ďalšiu tému kde potrebujem poradiť a určite, ak budete ochotný, mi budete vedieť odpovedať.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných