Opel Astra 1.6 ECOTEC 85 kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

barobarocajoris
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.06.2018 02:51
Zdieľať na Facebook

Opel Astra 1.6 ECOTEC 85 kW

Príspevok od používateľa barobarocajoris »

Zdravím kúpil som túto jazdenku s motorom 1.6 85kw benzín.

S autom mam tieto problémy:

1. Voľnobežné otáčky pri studenom motore lietajú hore dole. Keď sa rozbehnem auto ide normálne. Pri zohratom motore už je všetko v poriadku (stačí že dôjdem par sto metrov po prvú križovatku vyradím a už nelietajú) ... Tú sa najprv chystám vyčistiť škrtiacu ale nemám ešte diagnostiku OP-COM aby som mohol spraviť jej adaptáciu po pripojení nazad, takže čakám kedy mi príde.

2. Ak zapnem klimatizáciu, tak servo riadenie ide citeľne ťažšie teda až neprijemne ťažko. Servo olej som menil spolu s ostatnými napĺňami a filtrami hneď po kúpe. Takže tu podozrievam vonkajšie rozvody, čo neni veľká položka takže sa ich chystám vymeniť.


Čo si myslíte sú moje odhady správne?
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Ako sa vonkajšie rozvody zmenia po zapnutí klímy?
barobarocajoris
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.06.2018 02:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa barobarocajoris »

No predpokladám že môže remeň niekde klzať a preto to robí problémy servo čerpadlu pri zapnutej klíme. To majú predsa tieto dve veci spoločné...
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Co ked vsetko suvisi spolu.RJ nezvysila otacky lebo to nedokazal akcny cken nejaky a tym sa ti zda ze servo ide tazko lebo to nie su otacky alebo vykon motora v tych otackach ako maju byt.kludne aj rozvody mozu toto sposobovat.Zle nasavanie popri tom zle plnenie a ked sa zohreje vo valcoch uz to nie je citit.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Fuuuu, tiez osm kedysi kupil 1,6 ecotec..
Najhorsia kupa v mojom zivote, odporucam opravit a co najrychlejsie predat. :4012:

Ver tomu, ze Opel je Sopel, ak si to auto nechas, trpko zaplaces.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

A ake auto si mame kupit my,obycajni smrtelnici?
Noze porad,ked opel je sopel.
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

barobarocajoris napísal:No predpokladám že môže remeň niekde klzať a preto to robí problémy servo čerpadlu pri zapnutej klíme. To majú predsa tieto dve veci spoločné...
No ale v tom prípade bude asi problém v kompresore, ktorý kladie tomu remeňu veľký odpor, keď bez klímy je všetko v poriadku, nie?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

prioritasko napísal:A ake auto si mame kupit my,obycajni smrtelnici?
Noze porad,ked opel je sopel.
Vnižšej strednej triede (to asi Astra je) hocičo - Citroen,Fiat, Ford,Honda,Mazda,Nissan,Peugeot,Renault,Škoda,VW. To všetko je ďaleko lepšie a hlavne lahšie a lacnejšie servisovatelné ako Opel
Mal som a tiež som sa popálil. Len na porovnanie motory Fiat 1,2 a Opel 1,2 rovnakého roku výroby bol rozdiel v cene použitého vyše 1000eur. Fiata som kúpil v okrese ten deň keď som ho potreboval, Opla som hladal mesiace a bol som pre neho 200km. :40bd: :40bd:
Odporúčam ako väčšina - opraviť a čo najrýchlejšie predať ďalšiemu naivnému. :40bd: :40bd: aj keď so stratou lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.6 ECOTEC 85 kW

Príspevok od používateľa seven549 »

barobarocajoris napísal: Tú sa najprv chystám vyčistiť škrtiacu ale nemám ešte diagnostiku OP-COM aby som mohol spraviť jej adaptáciu po pripojení nazad, takže čakám kedy mi príde.
a co tak ju len trocha vycistit pojazdit znova viac vycistit a nechat tak nech sa to samo zrovna.riadiacky su ucenlive veci.
milion ludi robi presne to ze vycisti klapku hned adaptacia a problem nezmizne.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pogo-roll »

no jo opel je sopel hned to predaj a kup si ine auto sak to je podla mna az na zosrotovanie ked tomu kolisu otacky za studena kup si Citroen,Fiat, Ford,Honda,Mazda,Nissan,Peugeot,Renault,Škoda,VW alebo hoci ake ine auto ktorych poruchy sa tu denno denne riesia na fore ... :28b7: :40bd: a najlepsie feldu na LPG :D mimochodom nepises aky je to rocnik model KM ani ake vyrazne je to kolisanie
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

heh, viem, ze to bude zniet divne, ale jednoduchy diesel je pre stare auto lepsia volba.

Dieslov tu jazdia tony, poruchy sa casto opakuju, preto su pomerne dobre zname.

Naproti tomu, moderne benziny su velmi citlive na vsetko - od paliva, cez sviecky, EGR a neviem co vsetko este.

takze - benzin predat a kupit dobre servisovatelny diesel (teda nie japonca, zaroven korejske diesele su az na vynimky (2,9CRDI) dobre a lahko opravitelne), t.j. novsi 1,9DCI, 1
barobarocajoris
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.06.2018 02:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa barobarocajoris »

Zdravím,

takže problémy pretrvavajú.

Bola vyčistená klapka, vymenená váha vzduchu, výmenený kompresor klímy.

Okrem toho že po zapnutí klímy ide podľa mňa servo ťažšie, tak pri dojazde ku križovatke a vyšľapnutí spojky motor vždy skape, ale len pri zapnutej klíme. Diagnostika nič neukazuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných