EGR a asistent rozjazdu do kopca

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nfo
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09.04.2013 14:11
Zdieľať na Facebook

EGR a asistent rozjazdu do kopca

Príspevok od používateľa nfo »

Dobry den,
stala sa nam taka vec. POcas jazdy z nicoho nic system vypisal hlasku "ABS malfunction" hned nato "Hill assitent malfunction" a "nutno urychlene navstivit servis". Hlavou mi preslo milion myslienok, co sa pokazilo? AKe cidlo odislo? Kedze sme boli 1 km od autorizovaneho servisu a auto je v zaruke tak sme to hned otocili. Auto prezreli diagnostikou a chyba bola v EGR. Tak to cele vymenili a hotovo.

Teraz mam vsak pocit akoby to auto zlenivelo. Uvidime snad sa to zmeni.

Stale vsak neviem pochopit ako EGR moze mat vplyv na ABS, ci Rozjazd do kopca.

Ford Kuga 2015, 2.0 TDCI, 110 kw
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tak to tiez nechapem. Vacsiu sancu davam tomu, ze mali vedla auto s pokazenym EGR, tak tebe len vymazali chybu cez diagnostiku, mozno opravili kontakt na cidle ABS a nove EGR islo do ineho auta na kseft. :4012:
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Tiez som videl ako doviezli rocnu Kugu na odtahovke a mechanik hned pred majitelom asi 20 krat skusal startovat.tolko k profesionalite.Kludne to mohlo byt zle Egr a asi ma v mapach hlavne fungovat pri takychto situaciach.Teraz ti ide motor akp ma.Aj to pripada k uvahe.
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

bez poznania suvislosti je to takto od klavesnice tazke riesit a uz vobec nie obvinovat mechanikov ci servis z kseftovania...
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Ked ti nieco robia na aute, tak je povinnost to majitelovi vysvetlit, co sa nestalo, takze servis urcite nejaku chybu spravil. :4012:
nfo
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09.04.2013 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nfo »

Dnes sa na aute vozila zena cely den. A vraj puka predna naprava, ked vytoci do maxima vlavo, vpravo. Takze sa zajtra pojdem natom povozit, co sa deje. Dufam, ze tam nieco chlapci neodflakli.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Daj mesto kde ten servis sidli.
nfo
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09.04.2013 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nfo »

Summit motors, Zlate piesky
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

To je tiež jeden super autorizak , ja som potreboval na mondeu Mk4 vymeniť lanko kapoty ,Povedali mi že 278 EUR , pritom lanko s bovdenom stalo u nich 28 EUR a ostatok výmena a miliarda reči že koľko to je roboty , nakoniec som kúpil v hentyshope a vymenil na parkovisku so základným náradím pol hodina a bolo všetko komplet urobene ,,, na výmenu čelného Skla som mal u nich čakať týždeň , a Vzen deň mi to vymenili v pilkingtone za pár hod Toľko k Ford zlate piesky
nfo
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09.04.2013 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nfo »

Chcem sa podelit o nove zistenia. Takze cez vikend som spravil cca 600 km. A zistil som nasledovne skutocnosti.
1. pri 1500 ot trasienie riadenia, je jedno aku rychlost mam zaradenu.
2. auto je lenive. na dvojke sa nevie poriadne rozbehnut ako by sa nevedelo nadychnut. pri trojke okolo 2000 ot sa rozbieha ale hned za 2500 ot uz nezrychluje. stvorka je jedina rychlost kde pruzne zrychluje az k 3000 ot. piaty stupen uz je opat vlazny pri 130 km/h toci 3000 a ked preradim tak na siestom 2500 ot.

toto mi vtedy motor nerobil. islo to ako lokomotiva. teraz sa tomu vobec nechce, chod motoru je strasne hruby.
A v neposlednom rade uz mi to 2 krat zdochlo, pricom otacky boli nad 1200 a pri cuvani auto vydava zvlastny zvuk,akoby voda zblnkala a ide to zo zadnej casti auta.


Pre spresnenie Ford Kuga rv2015, 80 tis.km, 110kw 2.o TDI, servis vzdy v autorizovanom
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní