Zadne brzdove kotuče (vo všeobecnosti)

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Zadne brzdove kotuče (vo všeobecnosti)

Príspevok od používateľa dekarbon »

Zdravim.Len vo všeobecnosti s achcem popýtať na vaše názory.Jedneho dňa budem musieť meniť aj taku vec ako su zadne brzdove kotuče.Mám aj obchod skade chcem brať potom diely ale som na pochybach pri jednej veci.Mám v oblube používať značku na brzdove komponenty ATE.čo si myslim že je pomerne dosť vysoká kvalita.Lenže keď som uvidel cenu za ktoru predavaju zadne neventilovane plne kotuče ATE ma skoro vykotilo.ide o rozmer 230mm. Len 15€?? kus?? Ako neviem čo mám po tom od toho čakať.či to bude nejaka napodobenina ale zas nikdy mi z tej nemenovanej firmy nedošli napodovbeniny a aj platnicky aj ktouče zn.ATE vzdy vydrzali.tak neviem ist do tak lacnych kotučov alebo radšej originaly? za 50€ kus a aj to je mozne ze bude zas len ATE.Keby ten ktouč stal aspon 30€ nepovgiem nic to uz by som povedal ze okej je tam asi nejaka ta kvalita ale..15 za kus? sak ja si viemk tym padom vyskladat zadne kotuce plus platniícky do 50€ bez prace a to mi rpide trocha pritahnute za vlasy.neni to malo?

Aby ste mi rozumeli o čo mi ide.Moja otazka je bude tych 15€ za ten kotuč zodpovedať aj kvalite aku ma mať značka ktoučov ATE?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nechaj im 15 eur tringelt a bude vsetko v poriadku
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tak sa skús zamyslieť -pozri si ich sa sleduj rozdiel zadný kotúč - predný kotúč... podumaj nad zaťažením počas brzdenia... dosť zásadný nie? Zadný je u obyč. auta kus železa... myslíš že je to obtiažne v dnešnej dobe vyrobiť? Buď rád že 15E... ono to dobehneš na dieloch ktoré robí jeden výrobca pre daný model povedzme taká solídna váha vzduchu, nejaká ta lepšia cievka....
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Zadne brzdove kotuče (vo všeobecnosti)

Príspevok od používateľa vsevetko »

dekarbon napísal: nejaka ta kvalita ale..15 za kus??
Na tvojom mieste by som začal šetriť lebo raz ten Tsi motor si vypýta svoje a sa smiechu nezdržíš.
meliskap
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03.12.2016 17:28
Zdieľať na Facebook

ATE kotúče

Príspevok od používateľa meliskap »

ATE je značka brzd.kotúčov a platničiek ktoré v autorizovanom servise Škoda bežne montujú. Tiež som chcel originál škoda a predsa mi nahodili ATE. Majú takú výhodu, že sa dá overiť ich pôvod na stránke ATE.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Avsak je rozdiel ATE a ATE.
Osobne mam za to, ze diel so znackou dany na auto vo fabrike, neni ten isty ako kupeny v obchode, aj ked nesie tu samu znacku, a hoc sa k nej aj vyrobca roznym sposobom priznava...
Avsak doba pokrocila, na prvododavatelov su tlaky koli cene, co sa samozrejma prejavuje na "kvalite".
Aj tak automobilky nezaujima nic okrem ceny a toho aby ten ktory diel vydrzal zaruku...
Este sa kalkuluje aj s % oprav na zaruku.
Preco predlzenie zaruky za dalsie peniaze?
Aha, aritmeticky priemer kazovosti a ceny oprav a este aj na tom zarobit, ze?
Dnes automobilkam uz neni cudzie priznat, ze za zivotnost sa pocita kilometrovy nabeh 150 000km.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Zadne brzdy tvoria asi 20% celkoveho brzdiaceho ucinku. Mnoho ludi ani len netusi, ze ma nefunkcne brzdy.

Momentalne mam na svojom aute vzadu komplet starline a v brzdnej drahe rozdiel nebadat. Meral som.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a teraz to skus na lade zmerat ;-), myslene bez brzd a s, kolko to je percent
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ludia nebláznite s uvažovaním, že zadné kotúče nie sú tak zaťažené ako predné.
To je predsa scestná úvaha, nemajúca nič spoločné s cenou. Samozrejme že predné, keď sú ventilované, tak aj pri rovnakom rozmere budú drahšie.
Ale inak je to kus železa, teda ocele, pokiaľ bude kotúč čistý a rovný, bude pri zovretí brzdovými doštičkami brzdiť takmer rovnako, nezávisle od toho či sa jedná o legovanú alebo obyčajnú oceľ.
Ale pridaná hodnota, tvoriaca rozdiel ceny medzi lacnými a drahými kotúčmi, je presnosť vyhotovenia, tepelná vodivosť materialu, odolnosť voči deformácii pri ochladzovaní z vysokých teplôt, odolnosť voči korózii, ďalej mi už nič nenapadá.
No a samozrejme platíme za značku a za obchod kde kupujeme.
Bajo, myslím že u nových, práve dobre zabehnutých kotúčov za 15 Euro bude brzdná dráha hocikde takmer rovnaká ako u rovnakých za 80 euro.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to je v poriadku, ja som narazal na 80% ucinku ze ide na predok, to je pravda ale ! musi sa povedat aj kedy, za inych podmienok to neplati, apropo ja mam ABE brzdy a neni s nimi najmensi problem, keby to brzdilo inac ako original tak by som to vedel :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

pokial nemate zadolku alebo serioznu 4x4 masinu zadne kotuce sa skor rozpadnu od hrdze nez sa zoderu...platnicky to iste :D :40bd: netreba to prehanat cenovo....
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

bud rád ze stoja 15kus, na moje zacinaju od 70kus :D
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ahojte, ako niektorí viete mam 1700 kg MPV
a ked som bol v autorizáku na prvej a zaroveň aj poslednej prehliadke, tak mechanik nastavil niečo na aute tak, aby zadné brzdy brzdili trocha viac..neviem čo s tým robil, či to nastavil na valčekoch , alebo prišteloval lanka ručnej brzdy, ale z tým nastavením som spokojný

Podĺa mojho usudku auto brzdí v pomere predok:zadok asi 60:40 a neskutočne si to chvalim a myslim si,že je lepšia učinnosť brzdenia hlavne pri dobrzďovaní , v tiahlych klesajucich serpentínach a podobne
Akurát, že zadné doštičky sa opotrebujú skor ako predné

Konkretny udaj z prvej vymeny ,
zadné doštičky menené pri cca 90 000, kým predné pri 110 000 km,
Teraz mam najazdené 166 000 cca a do vymeny zimnych kolies najazdím ešte cca 15 000 a pojdu na vymenu zadne kotúče a samozrejme aj nové doštičky
kým na predných len obrusim dole ostrap z hrany kotúčov

Teda na tých autách ktoré maju zhrdzavené zadne kotuče , nie su dobre nastavené brzdy.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

ok ale auto jak auto. clio 2kove zadok ma uplne lahky. ked dam dvihak pod auto zarovno zo spatakmi zdviham predok aj zadok naraz....mohol menit nieco na zatazovom regulatore ak to ma nieco take.
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

mastik29 robim pre firmu kde vyrabame komponenty do aut. Nesuhlasim s tebou, z tej istej linky odide 90% boxov do fabriky namontovat na nove auta a 10% boxov na diely cize je jedno, kvalita je ta ista.
Dalsia vec, u nas je zvykom nadavat na francuzske, talianske ci korejske znacky + opel, ford :)
ale pravda je taka ze ti isty ludia na tych istych strojoch vyrabaju komponenty pre Merc, VW ci Fiat :) dokonca castokrat z tych istych suciastok, polotovarov...

A tym sa dostavam k veci, zadne kotuce ATE za 15€ su fajn :P neriesit bludy... BTW, vyroba tych ATE kotucov stoji 2,5€ a zvysok tej ceny do 15€ davas 5tim ludom cez ktore ruky to prejde...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: dedakob, foter, fzubaty, lubos zimovcak, marekvt, mhlavaty, tatkotom, uwa0915457046 a 44 neregistrovaných