M1 a prĂ­vesny vozik na dialnici

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

M1 a prĂ­vesny vozik na dialnici

Príspevok od používateľa davos »

Potrebujem dialnicnu známku na privesný vozik ak idem :
auto M1 ťaha vozík po dialnici celková hm. supravy do 3,5 t ???
11erzo11
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 03.12.2008 21:52
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa 11erzo11 »

Nie to iba na auto potrebujes.Dialnicna znamka plati pre auta do 3,5t ak mas viacej ako 3,5 t tak su ine znamky drahšie.ale preistotu nech napiše este niekto svoj nazor
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

a ta ružová známka- špecial na vozik - týžd. za 5,-€ a mesačná za 10,-€ je potrebná kedy ...????

auto je mi jasné mam - M1 do 3,5 t
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

a ako je to teraz vlastne s N1 + prives ? treba myto alebo stačí známka aj keď presahujem 3,5 T ???? niekde som čítal že treba a niekde že od 5.5.2010 je to zrušene a stači len dial. známka tak som z toho akosi jeleň :38eb:
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

tak to som vyhodil 10,-€ :3c90:

dík...
vwauto
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09.04.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwauto »

Cestoval som pred tromi týždňami s karavanom na dovolenku. Auto M1 plus karavan. Celková hmotnosť do 3,5 tony. Keďže na Slovensku si každý jednú vec vysvtľuje ináč, zavolal som na mýtnu políciu do Prešova. Tam mi bolo povedáné, že akýkoľvek prívesný vozík, bez okľadu na celkovú hmotnosť súpravy potrebuje dialničnú nálepku. Ja to chápem tiež tak, že až súprava nad 3,5 tony potrebuje nálepku na vozík, ale mýtny policajt to chápe ináč. Včul buť múdry.
chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

Pretože ako vždy na Slovensku zákon síce hovorí jasne,ale dokonca aj policajti si ho vykladajú mylne. Tak som to pre istotu overil mailom aj na dialničnej spoločnosti. A dostal som takéto vyjadrenie:
Dobrý deň.

V prípade, že súčet najvyšších prípustných celkových hmotností osobného vozidla a prívesného vozidla uvedených v technickom preukaze neprekračuje 3,5 t, je postačujúce, aby bolo vozidlo označené len ročnou diaľničnou nálepkou. Ak však súčet presahuje 3,5 t je nutné zakúpiť si aj diaľničnú nálepku pre prípojné vozidlo.

S pozdravom,

Ing. Zuzana Krajčíriková

odbor masmedialnej komunikacie a PR
Takže tým pádom by to malo byť jasné.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Dobrý deň, oživujem staršiu tému - je rok 2018 - a prosím znalých o pomoc (nie dohady), ako je to so súpravou:

tažné vozidlo M1 do 3.5t + autoprepravník 2t celková (t.j. súprava je už cez 3,5t) pri diaľničných poplatkoch (aké presne kategórie známok treba zakúpiť) cez:

- Maďarsko,
- Rakúsko,
- Chorvatsko - do akej kategórie budem patriť?

O potrebe VP B+E viem. Nejaké mýta či tachografy by sa súkromného auta M1 (aj keď súprava presiahne 3,5t) nemali týkať.

Ďakujem.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

chorvatsku ti to povie mytna brana :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Myslíš obsluha na "mýtnej" bráne (človek) pre vozidlá/súpravy nad 3.5t (t.j. náklaďáková)?

Inými slovami - musím ísť cez mýtnu bránu pre nákladné autá? Ako potom vedia, že som M1?

Dá sa v HR vôbec ísť s M1 + autoprepravník (spolu cez 3.5t) bez tej ich elektronickej jednotky, t.j. cez normálnu Cash alebo Bank Card "mýtnu" bránu?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

OK, čiže v HR by som mal patriť do skupiny II b). Už mi k HR šťastiu chýba iba tá praktická realizácia - t.j. či môžem za takúto "súkromnú" súpravu platiť aj hotovosťou/bankovou kartou (nemusím mať elektronickú platobnú jednotku) a do akej "mýtnej" brány sa mám zaradiť - zrejme nie do bezobslužnej (EMC / Bank Card Robot)?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

normalne medzi PKW ides, nezlakni sa ze tam nebude nikto, zato hovorim ze vybavi to mytna brana, lebo tam maju kamery a proste dostanes len ucet, samozrejme mozes platit jako chces, mytnu jednotku ti netreba /ENC/, ale ked tam jazdis vela, tak je to lacnejsie /cca 20% zlava/ a rychlejsie :41c2:

apropo na mytniciach nejaka ta obsluha je, ovsem moze volakde davat slofajza lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

OK, ďakujem za odpovede. Práveže toto by bol absolútne výnimočný prípad, ak by bolo treba odtiahnuť kamaráta s pokazeným autom z dovolenky a oprava na mieste by bola nerozumná resp. nemožná.

Len mi nie je jasné, ako môžu kamerami zisťovať, čo mám napísané v TP (napr. či som M1 alebo N1, akú mám celkovú hmotnosť v TP auta a vozíka). To by museli mať online prepojené databázy evidencie vozidiel, čomu veľmi neverím.

A táto istá otázka ma napadla na priechodzích (robotických) váhach na rakúskej diaľnici, keď som cez ne musel prejsť s mojím staručkým obytným autom do 3.5t (cez vážnicu som musel prejsť bo tam bola tabuľka "> 2.8t" či tak nejako). Ako vedia, akú celkovú hmotnosť mám zapísanú v TP? Alebo to posudzujú len tak, či náhodou nie som cez 3.5t a až toto by nejako riešili? Alebo sa záznamy z váh porovnávajú až offline dodatočne a tam už údaje zo SR evidencie vozidiel majú sprístupnené?
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Chlapi, HR mi už bajo777 objasnil, ale ako je to v Maďarsku a Rakúsku. Aké známky mi treba na súpravu ťažné auto M1 do 3,5t + autoprepravník s celkovou 2t = súprava prevyšujúca 3,5t?

Máte s tým niekto skúsenosti?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak a 56 neregistrovaných