Audi A3 - označenie vstrekov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Audi A3 - označenie vstrekov

Príspevok od používateľa martin2075 »

Dobrý deń, stalo sa mi to čo som nečakal.V piatok mi začal robiť problém vstrek na válci č.2.A tento piatok odchádzam na dovolenku.Tak dnes išlo auto hned do servisu vytiahli vstrek, a povedali že na tom vstreku jedinom išiel ten kontakt úplne lahko a že na ostatných sa nedal ani pohnúť.Mohlo to byť tým alebo je vadný vstrek?Vstrek som dal dnes na stolicu a uvidím zajtra či je dobrý alebo nie.Ak bude vstrek zlý potrebujem hned kúpiť nový(repasovaný) len mám problém s označeniami na starom mám označenie 038130873F a keď som písal do audi tam mi povedali že toto je staré označenie a podla VIN čísla mi poslali toto označenie 038130073AL/038130079BX .Lebo podla mojho označenia nemožem vstrek nikde nájsť, mám teda hladať podla toho nového označenia?Audi A3 8L 2003 1.9TDi 96kw.Ďakujem za súrnu pomoc.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi najjasnejšie je,ak človek hovorí priamo.Preto otázka...ten kto zistil slabý prítlak na kontakte druhého vstreku je mentálne zaostalý ? Pretože považujem za samozrejmé,že z plastu vypinujem von samotné kontakty,stlačím pre väčší prítlak a vyskúšam,nahodím víko na dve skrutky a štart,to je bežná prax.Okamžite sa pozrie 013-018-023 a buď sa víko dotiahne na komplet alebo ide von vstrek.Ak by to bola varianta vstrek von,tak ešte musia pri tebe stáť všetci svätý aby to ten šikula dokázal vložiť späť bez seknutia oringu.Ale na túto vec treba dať pozor tak či tak,aj pri výmene vstreku.
Vstrekovače do 96 kW môžeš dať s koncovkou AL ale aj BA, AR, BE,Q,SX,FX najčastejšie stretneš prvé tri.
Inak ak bola pošahaná korekcia na druhom,príčinou mohol byť slabý prítlak kontaktu,ale ak by mechanik nebol chmulo,mohol v diagnostike pozrieť.Ale..v hre je aj poškodenie O krúžka a ten vstrek kolabuje,pritom on sám je dobý,ale na to je ten chlap čo sa v tom vrtá aby tieto veci vedel,alebo išiel za cukrára.
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Len ja co tam mam to oznacenie vstreku vid vyssie tak to je vstrek do 85kw a ja mam 96kw, tak sa obavam ak mam vsetky taketo do 85kw a dam tam ten co tam ma byt AL...ci nieje nahodou upraveny soft na tie vstreky ktore tam su a ci hlavne ten jeden nebude robit problem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Radšej sa znova opýtam...ak dáš dole víko tak vidíš označenie vstrekov,teda všetkých vstrekov.Tak ak niekto má problém z jedným vstrekom,sa ten mechanik nepozrie na ostatné vstrekovače či sú z jednej marže a jedného výrobného dátumu ? Ja viem že je ten vstrek do 85-ky,ale tak auto doteraz jazdilo,alebo nie ?! Toto presahuje moje chápanie,ludove sa tomu hovorí...robota ako keď ser..e a maluje
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Auto jazdilo a vsetky vstreky su tam ...F.Len teraz zacalo hlasit chybu so vstrekom na valci 2.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z toho musí byť všetko jasné aj zmrzlinárovi...si neskutočne ukecaný...ale rieš ako chceš
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných