VW Golf V - vytiekla voda z chladica

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dufus-bal
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2014 23:51
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - vytiekla voda z chladica

Príspevok od používateľa dufus-bal »

Ahojte dnes pocas jazdy po dialnici mi palubak zahlasil nedostatok chladiacej kvapaliny doslova varovanie stoj. Presiel som asi do jedneho kilometra max dvoch a hned zisiel z dialnice na najblizsom vyjazde kde som zastavil a okamzite vypol motor. Teplota na ukazovately sa drzala v normale na 90 stupnov. Spod auta mi tiekla voda a v nadrzke bolo chladiacej asi deci alebo dva. Nechal som otvorenu kapotu aby sa motor chladil. Nastastie som zazrakom zastavil okoloiduceho motoristu ktory kontaktoval miestneho mechanika. Ten prisiel dolial vodu a presli sme asi dva kilometre kde dal auto na zdvihak. Tam bolo vidiet, ze voda tiekla zo spodnej casti ako sa hadica napaja na chladic v mieste, kde je cidlo teploty vody. Tam bola prehrdzavena kovova spona a preto sa hadica uvolnila a tiekla voda. Chcel som sa opytat, ci mohlo za tu chvilu jazdy od zasvietenia kontrolky a upozornenia na palubaku poskodit hlavu valcov. Po vymene spony a doliati auto normalne jazdi bez divnych zvukov klepotania atd. Taktiez ked tiekla voda sa za tu chvilu chod motora nijako nezmenil ziadny pokles vykonu hrkotanie, buchotanie. Auto golf 5 1.6 75 kw vyroba 2005. Dakujem
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Nech sa vyjadria tunajsi mechanici, ale podla mojho skromneho nazoru uvareny motor po tak kratkej vzdialenosti nebudes mat. Ak chceš mat istotu, chod na zmeranie kompresii motora, prip. diagnostiku tesnenia hlavy valcov za pomoci indikacnej latky v chladiacej kvapaline.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kým bolo v expanzke vidieť zbytok vody,motor prehriaty nebol,mal plný prietok chladiva a mal by ho až po vypotrebovanie tohoto zásobníka.Tak trocha bolo aj šťastie že únik sa stal na mieste v spoji kadiaľ si vodné čerpadlo vodu ťahá z chladiča,rýchlejší kolaps by bol z poruchou na pretlakovej strane pretože sa násobí pretlak z teploty kvapaliny a hydraulický tlak čerpadla.Na tejto sacej strane sa čiastočne eliminovali sací tlak čerpadla a pretlak systému.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Vytiekla voda z chladica

Príspevok od používateľa christiane »

dufus-bal napísal: Teplota na ukazovately sa drzala v normale na 90 stupnov.---- v nadrzke bolo chladiacej asi deci alebo dva.
Kludne jazdi,nic tomu nebude.Cidlo vody v nadrzke upozorni skor ze sa nieco deje z vodou.
herko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.07.2018 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herko »

nepresiel si podla mna tolko, aby sa motoru nieco vazneho stalo. mal si doslova stastie
dufus-bal
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2014 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dufus-bal »

Uf vdaka za odpovede ste ma trochu ukludnili. Lebo minuly rok v marci mi robili hlavu - komplet tesnenie, piestne kruzky, hydrostely zarovnanie hlavy a vymena ventilov. Vysolil som za to 600€ a keby za takuto hovadinu za dve eura mi odide hlava tak asi by aj mne odisla ta moja :41c2:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Len drobné upozornenie pre majiteľov Golf 5 a Touran, v nadväznosti na to čo tu bolo napísané.
Na mojom aute som mal trocha únik vody z chladiča.
Pri výmene chladiča, keď som tú drôtenú sponku na spodnej hadici chytil, ostala mi jej časť v ruke, bola celkom zhrdzavená.
Keby som nebol menil chladič, pravdepodobne by sa mi tiež stalo niečo také ako zadávateľovi témy.
Vo vlastnom záujme teda, tí ktorí máte Golf 5 a Touran a možno že aj Golf 6,7, pozrite si príležitostne v akom stave je tá sponka na pripojení spodnej hadice do chladiča, je to tam konštrukčne zle urobené a taká drobnosť môže spôsobiť veľké problémy a škodu na aute.
dufus-bal
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2014 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dufus-bal »

Wilz ja ti len tolko poviem, ze pred dvoma tyzdnami mi jeden mechanik (nechcem nadavat tak ostanem pri slove mechanik) menil chladic vody a hentu zhrdzavenu 15 rocnu sponu mi tam nechal a preto sa to aj uvolnilo...
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ako tu už bolo uvedené - jednoznačne, ak po zastavení ešte v expanznej nádobke bola nejaká voda, určite sa nemalo čo vážne stať, voda systému nechýbala, motor sa určite neprehrial...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

wilz.....tieto kraviny čo grupa v niektorých takýchto veciach zaviedla,tj tie bajonetové spoje z O krúžkom a zaisťovacou sponou by som konštruktérovi vajcia odtrhol.Lebo týmto sa jedine dosiahli komplikácie,nič viac.Celý svet si vystačí z debilnejšími riešeniami hadica na trubku ktoré sú riešitelné aj v havarijných podmienkach na ceste,ale táto hovadina ťa odkrágluje väčšinou mimo domu.To by stálo za jeden ďakovný list fabrike aj z návrhom aby prestali s tými kurv..tkami,lebo už asi zabudli že meno majú ľudové a vďaka idei -vozidlo do každej rodiny !!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných