VW Passat b5.5 - vytečený prevodový olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

VW Passat b5.5 - vytečený prevodový olej

Príspevok od používateľa djdg »

Zdravím kolegovia, auto je síce už na zdviháku a má za sebou prvotnú obhliadku ale predsa len mi to nedá skúsiť či náhodou nemal niekto skúsenosť prípadne má nápad čo to môže byť. Jedná sa o VW passat b5.5 1.9Tdi 96KW AVF, 5 st. tiptronic, nájazd 250 000 km.
Auto prešlo cca 70 kilometrov v pohodovom tempe keď som si všimol že od cca. 1 700 otáčok jemne cukne pri akcelerácií ale potom to prestane , prešiel som ďalej cca pri 100 KM/h, na križovatke začalo auto vydávať zvláštny zvuk ako keby že sa dačo o seba trie, zastavil som na parkovisku kde som kontaktoval známeho v danom meste či sa môžem zastaviť, po naštartovaní a prejdení cca. 3Km som sa musel otočiť keď zrazu autom prešla jemna rana, všimol som si že pole na ktorom sú zobrazený jazdný režim (P,N,R,D) zčervenal, vypol som motor vystúpil som a všimol som si že spod auta vyteká prevodová kvapalina, kedže som bol v križovatke, naštartoval som a zaradil som D, auto sa pohlo a prešlo pomalým tempom svojou silou cca. 400 metrov do dvora. Zaparkoval som a videl som ako vyteká olej z automatickej prevodovky. Nasledoval som odťah a prvotná obhliadka v servise. Pondelok sa bude dávať dole prevodovka. Povedali sa mi 3 variácie čo sa mohlo stať: 1. hydromenič sa poručil a začal tlačiť olej, Prasklo gufero medzi prevodovkou a motorom alebo dajaký medený pásik na hydromeniči sa rozlúčil.

Náhodou niekto skúsenosť prípadne ešte nápad čo to mohlo spôsobiť aby som sa pripravil psychicky na najhoršie ?? vopred vďaka.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Vyzierá to, že psychicky si pripravený celkom dobre.
Teraz ešte pripraviť peňaženku, to určite nebude lacné.
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

tak ine mi neostáva, nervy už prešli teraz nastupuje premýšlanie či sa oplatí oprava alebo predať a kúpiť nove, ďalšia vec že mohlo sa stať aj horšie .....
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Presne toto sa mi stalo na Jeepe G.Cherokee+olej tiekol rovno na výfukové potrubie takže to vyzeralo že auto horí, bolo to gufero na hydromeniči.
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

tak pokiaľ by to bolo gufero tak by to bola celkom dobrá variacia, pravdaže otázka čo sa vyskytne keď to chalani rozoberú popravde sa pondelka bojím, šťastie že utorok mam voľno v práci tak večer zbehnem na par čapovaných aby som to lepšie zniesol :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

otázku dopravy treba riešiť tak aby ťa strata nebolela. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

tak stále boli € na servis ale predsa len keď človek nechá v servise viac ako 300€ tak to zaboli, najlepšie že otec ma už nahovára na nové auto a celkom som nato aj nalomený....
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tak určite 300E je nenormálna položka vo vzťahu k cene nového auta... a možnosť predať je tiež zmysluplná, určite s pokazenou prevodovkou to má neskutočnú cenu....
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b5.5 - vytečený prevodový olej

Príspevok od používateľa christiane »

djdg napísal:zvláštny zvuk ako keby že sa dačo o seba trie, prešla jemna rana, všimol som si že pole na ktorom sú zobrazený jazdný režim (P,N,R,D) zčervenal, spod auta vyteká prevodová kvapalina,
Videl by som to aj na nieco v prevodovke.Prevody,spojky,mechatronika,milion dalsich veci.Repas prevodovky sa zacina na 800 €.Pokial to nebude na ponku ti nikto nepovie co je s tym.
To je dan za pohodlnost a komfort pri radeni ako hovoria americania.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Djdg - zabudni na “len vadny menič” atď. Toto je klasika. To cuknutie sposobilo vnutorne poskodenie prevodovky, nasledne tym , ze si siel dalej, sa prehrievala a zacali sa pálit lamely, koše, menič... tým, že sa prehrievala, olej vrel, takze zvysoval objem a vytlacalo ho, strácal sa cez odvzdusnovaci ventil. Nasledne ked ho uz bolo pod limit, slabo mazal klzne lozisko v olejovej pumpe, trením sa nalisovane klzné lozisko utrhlo, trenim a teplom navarilo na menic, poškodilo tesniace gufero a olej letel von. Takze budu Ti musiet vymenit hydromenič, olejovu pumpu, celu sadu trecích lamiel, ocelovych medzikruzkov, sada tlakovych panvic, možno ak bude prepáleny kôs/koše bude treba vymenit aj tie, vycistit elektrohydrauliku, treba celu sadu tesneni, kruzkov atd, filter... za 800e s olejom a pracou ani nahodou. Ak to bude tolko stat, tak to bude fušerina
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Vymena len gufera nepomoze, to mi ver. Nakze ani nedufaj. Tvoj popis co sa udialo za jazdy je presny opis nutnej komplet opravy prevodovky.
Inak auto je to dobre, motor nezmar, kasna poctiva, tvrde plechy, dobre vozenie aj na terajsiu dobu.
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

lubomt po prečítaní tvojho príspevku mi popravde aj hruď stislo a na chviľku som ostal ticho..... jedine čo vidím trošku realne je zohnať dajaku nahradnú prevodovku.... nahodiť pojazdiť tak mesiac max 2 a auto pojde preč z domu ..... a krasna nedela pred nami :)
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Jedine tak. Lebo tato prevodovka sa davala do leta 2005, takze druha jazdena uz nebude ziadny zazrak. Bude mat obela viac za sebou ako pred sebou. Ak bude dobra, to tak na chvilu
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Možno štastie v neštasti splasil som za 400€nahradnu ževraj pred 100 000 bola na kompletnom repase, ešte aby kod prevodovky sedel a aby aspon tych 10 000 vydržala ..... hold daň za pohodlie moje a to som ešte chvalil auto ked sme išli že dajako až moc dobre ide :d :D
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

stara pravda je , ze auto ide vzdy najlepsie pred smrtou

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: egas, makrela a 33 neregistrovaných