Alkoholtester

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rooboo
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.11.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Alkoholtester

Príspevok od používateľa rooboo »

Dobre rano,

Vedeli by ste mi poradit overeny spolahlivy tester na alkohol? Taky co bude fungovat aj po polrocnej necinnosti. Frekvencia vyuzivania, max 1x mesacne. Cena do 200€.

Dakujem Robo
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Je uplne jedno aky alkoholtester budes mat.Aj za 500 € alebo 15 €.Co som raz pozeral test magazin na tie alkoholtestery tak skoro kazdy mal neaku malu odchylku a porovnavali to z tym co maju policajti.
A vyjadrenie policie,vsetky sluzia len orientacne.Podstatny je ten do ktoreho vam dava fukat policajt.Ale aj ten moze mat istu odchylku preto sa akceptuje opakovane fukanie ked si je vodic isty ze nepozival alkoholicke napoje.
bagar
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 04.02.2017 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bagar »

Neslop a basta.......
sticko
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.03.2017 08:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sticko »

naco ti je, podla mna to je len zbyttocna strata penazi. staci nepit a nepotrebujes ho
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ale tak, nepit je najjednoduchsie ...ale mat doma tester je dobra vec, zbytkovy alkohol moze byt svina, ked si clovek chce byt isty rano po flame, alebo po pripitku, pristupit k tomu zodpovedne a nenarobit si zbytocne problemy, skusil by som poguglit nejake testy aj zahranicne stranky popozerat
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak áno, bolo by dobré pristupovať k tomu zodpovedne a mať doma prístroj, ktorý mi povie či ešte mám v sebe voľačo alebo nie>
Ale základný problém je, že v podstate na žiaden z bežne predávaných alkoholtesterov sa nedá spoľahnúť, čo sa týka presnosti merania. Robili pred časom v ČR test nejakých ôsmich testerov a výsledky lietali v rozmedzí niekoľko desatín promile.
Pretože ak mám v sebe pol promile a viac, na zistenie tej skutočnosti mi netreba žiaden tester.
Tester u nás potrebujem na to, aby som vedel že či náhodou nemám ešte 0,15 alebo 0,2 promile, pretože to jednoducho necítim, že či ich mám alebo nie.
No a to m i z tých bežne dostupných testerov nevie žiaden zaručiť, pokiaľ ho zakaždým pravidelne nekalibrujem.
Iná situácia je v krajinách na západ od československa, kde mi tester vie zhruba povedať že mám niečo medzi 0,5 až 1 promile, takže by som už asi nemal jazdiť. No a alkohol do 0,5 promile tam nikoho nezaujíma.
Keď som mal v Rakúsku jednu vážnejšiu nehodu, pýtal som sa policajtov že nech mi dajú fúkať. Odpovedali mi že vraj vidia, že nie som opitý, takže v tomto ohľade nie je čo riešiť.
Takže ja to riešim tak, žer pri mojej váhe by som do cca dvoch hodín mal spáliť pol litra piva, dve deci vína a 5 cl tvrdého alkoholu.
Z takého výpočtu vychádzam a myslím preto, že domáci alkoholtester za tých podmienok ako uvádza zadávateľ je na Slovensku číra zbytočnosť.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Podľa mňa sú spoľahlivejšie detekčné trubičky ako tie Čínske prístroje, akurát pri trubičke vidíš že sa kryštáliky zafarbia ak máš v dychu alkohol ale nevieš výšku-hodnotu alkoholu.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

sticko napísal:naco ti je, podla mna to je len zbyttocna strata penazi. staci nepit a nepotrebujes ho
- ty si ale bystrý chlapík... a pridaj netreba chodiť a nezlomíš si nohu, netreba jesť a nedostaneš žlčníkový záchvat, netreba jazdiť autom a nehavaruješ, netreba sa ženiť a nedostaneš sa k rozvodu, netreba pracovať a neprídeš o prsty... mám pocit že romovia sa držia týchto zásad.

Mám takú hračku a podstatné je ak sa bavíme o nejakom zvyšku ktorý sa ešte neodbúral - mať to vyskúšané - odkalibrované že nula je nula - teda že normálne úkáže nulu a v prípade že idem do práce alebo šoférujem musím mať opakovane nulu. Ak niečo nameria neriskovať, paragraf nie je problém si zohnať.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

aj policajne dragre funguju s potlacenou nulou, logicky nebudu zvazat ludi na odbery, ked maju blizko ze za tu cestu sa to vstrebe, takze nula pre filozofa je ina jak nula pre technika ;-), my fungujeme na toleracnych poliach...chvalabohu!
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

20 odpovedí a žiadna normálna rada... úroveň tohto fóra...

keď chceš kvalitný, musí mať elektrochemický senzor... tie sú spolahlivé a presné, začínajú od cca 90€, niektorí výrobcovia ponúkajú zadarmo kalibráciu po jednom roku, každá ďalšia sa platí... cca 15€, alebo bez kalibrácie ale nemáš potom istotu... merajú od 0 do 4 promile väčšinou nie ako tie lacné šunty od 0,3 alebo 0,5 ktoré sú ti v podstate zbytočné
herko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.07.2018 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herko »

koumi - mas aj odkaz na nejaku dobru znacku?
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Hej, aj osobnú a výbornú skúsenosť... ALCOCHECK majú všetky ten senzor, platí čím je väčší ten senzor tým je spolahlivejší, a odzrkadluje sa to na cene... dobrý výber ale asi menej spolahlivých značiek majú aj na dychovaskuskabodkask
a ešte čo je asi dôležité, majú vymenitelné tie náustky, ktoré sa dajú aj dokúpiť, keďže sa v podstate ten vymenitelný náustok kontaminuje osobou ktorá nafúkala... možno ich stačí aj umyť jarovou vodou a nechať dobre vyschnúť, ale to som neskúšal...
asadko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 23.03.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asadko »

ak uz ma niekto zaujem o takuto vecicku, tak by si mal rozhodne priplatit, aby mu tie namerane hodnoty aj na nieco boli
minco
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.07.2018 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minco »

Suhlasim s tym ze musi mat ten elektrochemicky senzor. istotne nie lacne testery z pumpy a cinskych stranok aj ked sa tam daju zohrnat aj take drahsie. to nemusi aj znamenat ze su spolahlive ked su na cinskom shope drahsie
Romadur
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 10.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Romadur »

Osobne si myslím ze je jedno aký drahý prístroj kúpiš, dôležité je, že ak má byť presný, musí byť pravidelne kalibrovany.
Z počutia mam info, že ten senzor, ktorý určuje hladinu alkoholu v dychu sa proste používaním zanesie, možno aj tým ze bude ležať sa rozkalibruje, to je skôr otázka na výrobcu.
Každopádne podľa mojich info nie je žiaden prístroj bez kalibrácie dlhodobo presný, predsa len aj policajti to pravidelne robía pokiaľ viem, rovnako ako s radarmi
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných