Na čo si dať pozor pri odhlásení auta cez splnomocnenie?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Neviem fakt či sa prenechanie veci berie ako predaj.alebo podľa ktoreho zakona sa v takomto pripade riadit.skor otazka na pravne zdatnejsieho.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

uva0944710873 napísal:Aj náhradný diel sa dá reklamovať.
Myslím že sa moc pozeráš na americké filmy, už vidím ako si cigáň kvôli autu-vraku za 200 éčiek najme najlepšieho právnika v SR, poženie predávajúceho pred veľkú porotu :d :D a to všetko bude trvať 4-5-6-8-10 rokov a potom sa to (možno)vyrieši.
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

A ty si pre zmenu pletieš možnosť a realitu.
joshuaq8
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.04.2018 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joshuaq8 »

Ach boze riesite tu jednoduchu vec..chlapikovi je tazko dat do srotu auto nakolko by platil za srotovne tak sa ho chce zbavit predajom za symbolicku cenu..hocikomu predavate auto a ked sa vam nepozdava chodte snim na najblizsiu matriku a tam spiste plnu moc..najideal je s dotycnym na DI odhlasit a kazdy si ide svojou cestou..na DI im je jedno za kolko to predavate..kupno predajna zmluva co na nete je na 2 veci pokial nieje overena..a este ktomu ked mu napisete ze auto sa predava na nahradne diely..je rozdiel dostat nieco za vrak ako platit za likvidaciu..
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

1. Za likvidáciu sa platí? Pokiaľ viem, väčšina týchto firiem platí cca 50 €, u niektorých to máš aj s odvozom.

2. Aký je podľa teba rozdiel medzi overenou a neoverenou zmluvou? Lebo podľa zákona žiaden.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano za likvidáciu sa platí pokial vrak nie je kompletný. Musí mať všetky hlavné diely - motor, prevodovka,kolesá,sklá,sedačky a napríklad baterku lebo do protokolu píše aj jej velkosť a druh - je to nebezpečný odpad.
Takže ja som sdi baterku,alternátor a servo nechal do traktora a platil som 10evri ,pretože v protokole bolo vozidlo ako nekompletné.
Rovnako auto musí mať VIN číslo a aj štítok v motorovom priestore - obe veci fotil,a chcel fotiť aj kod motora ale ten už bol zbrúsený. Aj to bolo uvedené do protokolu s fotkou. Likvidácia začiatkom maja 2018.
- 50 eur za kompletný vrak sa dávalo tak 3 - 4 roky dozadu.
- Overená zmluva - notár overil pravdivosť vybraných údajov (ktoré dokáže overiť) a svojim razitkom prebral zodpovednosť ,že tieto údaje súhlasia so zmluvou.
Samozrejme že to nie je počet km ale nacionale oboch strán.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

čoo? na obecnom úrade mám overenie podpisu za 2€.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pedro u nás ešte lacnejšie ale o to nejde.
Ide o to že prinesie splnomocnenie na niekoho, kto nebude fyzicky prítomný pri odovzdaní auta a podpise zmluvy, a to smrdí. To velmi velmi smrdí podvodom. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

To už jeho nemusí zaujímať - splnomocnenie s overením má, auto odhlási a zvyšok je už na tom splnomocnenom. Aj keď ja by som sa čiernym tiež vyhol.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

ommko napísal: § 501
Ak sa vec prenechá ako stojí a leží, nezodpovedá scudziteľ za jej vady, ibaže vec nemá vlastnosť, o ktorej scudziteľ vyhlásil, že ju má, alebo ktorú si nadobúdateľ výslovne vymienil.
Daný § sa nevzťahuje na prevod vozidla ani na prevod žiadnej inej individuálnej veci, ale na prevod súboru vecí (napr. krabica plná súčiastok).
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Draik - napríklad karoseria plná súčiastok.???
uwa - a čo ak on predá v nedelu a v pondelok zistí že to splnomocnenie je sfalšované??? ak fyzicky nevidím človeka a nedá mi svoj OP aby som si overil údaje v papieri tak NEVERÍM.
Poznám toto etnikum , bohužial mám ich aj v robote zo 30 kusov.
Aj som s nimi obchodoval , ALE opatrnosť zadávatela uchráni neskorších problémov. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
asadko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 23.03.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asadko »

a vsak ho moze odhlasit priamo na neho nie?
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

oco13 napísal:...a čo ak on predá v nedelu a v pondelok zistí že to splnomocnenie je sfalšované???
pockaj... ako sfalsovane? je tam overeny podpis notarom/matrikarom a ten si overuje aj totoznost a cislo OP ktore opisuje aj do zapisnice, takze akonahle by som mal falosne uradne overene tlacivo, riesim to s policiou nie? Tak hadam ked mi da aj falosne peniaze tiez nebudem nariekat ako ma obabrali ale konam...
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Cauko,

nechcem zakladat novu temu a mna trapi podobny problem. Budem cez vikend kupovat stvorkolku a vzhladom na to, ze sice vozik mam, ale tazne nie (vozik sa vyuziva na inych autach) mi stvorkolku dovezie jej majitel. Stvorkolka resp. jej majitel, je zo zapadneho Slovenska, teda sa to bude riesit splnomocnenim, ze moze odhlasit stvorkolku na mna. Cele sa mi to akosi nepozdava, lebo som videl doslova stovky pripadov, ako sa takto dalo splnomocnenie na odhlasenie a majitel auto neodhlasil, bohuzial nemam velmi inu moznost, len mu verit.

Chcem sa teda opytat, neda sa toto nejako "osetrit", ze budem mat zaruku, ze stvorkolku odhlasi a posle mi velky TP ? Samozrejme kupno predajna zmluva je samozrejmostou, len neviem ci ta by pomohla v pripade nejakych problemov, nevyznam sa velmi do tejto problematiky.

Vdaka za odpovede.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> bohuzial nemam velmi inu moznost, len mu verit.

samozrejme ze mas ; mozes ist do zapadneho Slovenska a zaplatit sudruhovi predavajucemu priamo na policii ked auto odhlasi.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: avelmak, bosston, cicmanec842 a 18 neregistrovaných