Skoda Octavia - blikajúca oranžová kontrolka oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hladac64
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.07.2017 13:09
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - blikajúca oranžová kontrolka oleja

Príspevok od používateľa hladac64 »

Prosím, vie niekto poradiť? Po zapnutí zapaľovania, takmer stále, mi 5x zabliká oranžová kontrolka snímača hladiny motorového oleja. Potom ďalej už žiadny problém. Oleja je dosť, po hornú rysku. Neviem nájsť info k takémuto problému. Auto Octavia 1; 1,6 mpi, 75 kW; 2003. Rovnaký snímač hladiny oleja by mali mať aj 1,9 tdi a 1,8 T. Nechcem rovno meniť snímač hladiny oleja, keď nie som si istý príčinou.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Mal som rovnaky problem, po koltrole kabelaze atd., pomohla len vymena cidla, (ano 40€ vyhodit len za blikajucu blbost pri startovani je sprostost ale tak mam rad ked mi nic neblika, olej aj tak kontrolujem cez mierku a nikdy nebolo tak malo ze by to daco hlasilo), mas 2 moznosti, vymenis-zaplatis, alebo bude blikat, mozes este skusit kupit najlacnejsiu cinu, ja som daval original co tam bol - hella, alebo skusit vrakovisko, snad par rokov vydrzi....
inak ak sa rozblika koli nizkej hladine alebo rj vyhodnoti podla prevadzky ze uz je olej stary, ty dolejes/vymenis a blika dalej tak to moze byt koli zlemu mikrospinacu v zamku kapoty, ten vies pozriet cez dianostiku otvpreny/zatvoreny, aj tak sa opravuju auta, otvoris kapotu a mas 100km od hlasky pokoj :)
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Mne to napríklad robilo pri používaní oleja Agip, aj som ten snímač pri výmene oleja vybral, prečistil ten valček v ktorom sa pohybuje plavák, ale objavilo sa to znova.
Predpokladám že sa ten olej viacej penil a tým znižoval faktickú hladinu kvapalného oleja pod spenenou časťou.
Ako som prešiel na Mobil, už sa to za posledné 3 roky nestalo ani raz, samozrejme stále ten istý pôvodný snímač výšky hladiny oleja.

christiane - tie odkazy čo si tam dal, to sú o kontrolkách tlaku oleja, nie výšky hladiny.
hladac64
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.07.2017 13:09
Zdieľať na Facebook

Blikajúca kontrolka hladiny motorového oleja Oct 1

Príspevok od používateľa hladac64 »

Ďakujem za odporúčania. Aj som sa o tom spínači kapoty dočítal, len ešte neskúsil. Priznávam, že po 10 rokoch majiteľom tohoto 15 ročného auta som zistil, že ho mám. Nikdy nesignalizoval na prístrojovke. Bol som teraz skúsiť pri otvorenej kapote. A kontrolka už neblikala. Skúsim ešte ráno a dám vedieť. Zatiaľ veľmi pekne ďakujem.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Otazka pre skusenejsich, ten snimac vyhodnocuje na zaklade asi nejakeho algoritnu a je v autach co vysli z fabriky s prednastavenym long-life intervalom, premenlivy-pruzny ci ako sa tomu nadava, ako by sa to spravalo ked sa zmeni interval na pevny? ovplivni to nejak situaciu?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
hladac64
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.07.2017 13:09
Zdieľať na Facebook

Blikajúca kontrolka hladiny motorového oleja Oct 1

Príspevok od používateľa hladac64 »

Skúsil som ráno štart pri otvorenej kapote a kontrolka snímača hladiny oleja už nebliká. Ale pre istotu vymením ten snímač. Ďakujem za odporúčania.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No vidíš, sám si si potvrdil že to je tak ako Ti napísal jaster,
keď pri zapnutom zapaľovaní otvoríš kapotu, tak 100 km ti nič nebliká.
A ak nechceš zbytočne dávať peniaze za jeden primitívny snímač na spodku olejovej vane, tak pri najbližšej výmene oleja ho vyber a prečisti. Je to jednoduché – valčekový plaváčik sa pohybuje v rúrke, možno je zadrhnutý nejakou špinkou.
Alebo tak ako v mojom prípade, robil mi to spenený motorový olej, po zmene oleja sa to už nestalo.
hladac64
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.07.2017 13:09
Zdieľať na Facebook

Blikajúca kontrolka hladiny motorového oleja Oct 1

Príspevok od používateľa hladac64 »

Ďakujem, za radu. To vyčistenie bude asi to prvé, čo urobím. Prosím Ťa, aké je tam tesnenie? Pri troche opatrnosti je opätovne použiteľné?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných