Opel Insignia - vymena brzd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

doprava sa zataca (klasicky, pravotocivy zavit, aky je urcite aj ten srob)... sak nastav si racnu, aby odtahovala a over si smer na nejakom inom srobe, ktory ti pojde urcite odtocit. A ked mas potom spravne prepnutu racnu, tak sa nemozes pomylit.
Ale ked si skutocne otacal zlym smerom, tak by som sa do brzd nepustal. :4012:
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

??????

Ved este aj ten na videu to odtaca do prava.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

doprava, dolava sa nepouziva, pretoze laicky povedane, ked tocis hore doprava, tak dole tocis dolava. A na videu ide na srob zozadu, tak tam hovorit o doprava/dolava nema cenu.
Srob/maticu, odtacas proti smeru hodinovych ruciciek. Zatahujes v smere hodinovych ruciciek. To plati pre klasicky zavit.
Pokial si to uz tlacil nespravnym smerom, tak na odtiahnutie budes potrebovat vacsiu silu ako je bezne.
Ako som pisal, over si na inom srobe, ci mas spravne nastavenu racnu na odtahovanie a nepomylis si smer, lebo nespravnym smerom ti pojde volne cez zuby.
A racne sa nepredlzuju, lebo na to nie su stavane, ale to nie je dolezite teraz.
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Ved logicky, ked sa postavim ku kolesu, nasadim kluc ZOZADU v 12h polohe na maticu a snazim sa otacat klucom doprava (v smere hodinovych ruciciek), tak ako na videu. Cize vlastne keby bola matica otocena smerom ku mne (keby bola na vonkajsej strane strmena) tak pre jej odkrutenie musim otacacat klucom dolava, cize proti smeru hodinovych ruciciek. A takto sa to pokusam odkrutit cely cas, cize chyba v tomto smere nieje.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

smer hodinových ručičiek doťahuje !!!
Ten na videu to robí dobre...odkrúca,točí opačne ako hodiny
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Ano, ale tie sroby na strmeni su zo ZADNEJ strany, cize je otocene a odkrucaju sa v smere hodinovych ruciciek. A viem to na 100%, kedze sa mi ich konecne podarilo odkrutit. Uz som to siel vzdat, no este som par krat buchol s kladivom v ich okoli a nejakym sposobom som to odkrutil.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 13 neregistrovaných