VW Golf IV - zadná náprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ivko no veď samozrejme treba si byť istý rozmerom vložených krúžkov, prípadne skúsiť krúžok nasadiť samostatne na náboj, tiež do disku musí ísť natesno.
No a keď chceš vystrediť koleso na skrutkách, tak to nemôžeš robiť tak ako v pneuservise, že pneumatickým uťahovakom utiahneš prvú nasadenú skrutku natvrdo a potom rovnako ďalšie.
Pre dobré vystredenie kolesa sa musia jednotlivé skrutky (matice) postupne doťahovať rukou (gola orech na predlžováku v ruke) pri súčasnom pootáčaní kolesa a až keď už je koleso fixované, potom nasadiť páku alebo pneumatický uťahovak.
Aj pri štvordierových diskoch som takto dosiahol dobré nasadenie kolesa, pri päťdierovom to je samozrejme lepšie.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ked uz sa riesia tie kolesa tak by som spomenul este dosadacie plochy disk-naboj (hrdza a pod.) no a k vystredeniu kolesa skrutkami....skrutky mozu mat rozne dosadacie plochy....kuzel, polgula....treba take ake ma disk, aj tak si stale myslim ze problem bude niekde v predu, na naprave, poloosiach
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných