Certifikovaná opravovňa rámu vozidiel

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Take starosti z vinkom.ze nove pridelenie vin :40bd: tam utopis hodnotu auta no je to aj chyba majitela.hrdza to neznici za 2 roky trebalo predcasne to aspon zamazat vazelinou.chodil som poctivo auta ako cukrik a stale problem.no naucil ma system a tak ze uz ani necakam v rade.do hodky je auto spat a 2 roky klud.az budu technici stk vyuceny mechanici s min 15 rocnou praxou opravou aut tak potom budem znova chodit na kontroly ako sa patri.tiez vyuzivam tu sluzbu priprava aut na stk.ako to oni spravia mna nezaujima mna zaujima len vysledok 2 roky klud.a zmaknu to za hodku.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak seven máš voľačo pravdu, ale veď my tuná nevieme, že či je to číslo naozaj tak zhrdzavené, že sa v žiadnom prípade nedá vylúskať.
Keď došiel majiteľ na STK, pravdepodobne ani nevedel kde sa to VIN nachádza, takže číslo bolo prirodzene hrdzavé, možno špinavé. Technik pozrel číslo, nevedel ho na pohľad, ani po prípadnom prejdení handričkou prečítať, on nemá povinnosť to komplikovane odhaľovať a lúštiť, že čo je tam napísané, takže to vyhodnotil ako nečitateľné.
Ale to neznamená, že keď sa tomu povenuje troška starostlivosť, že to VIN číslo nebude znova čitateľné.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ako to auto kupoval ak nepozrel vin.ja aom tak v zivote auto nekupil.stitok vinko prva vec co pozeram.a ak to povodmy majiel nevie kde to je tak asi auto ani sam neprihlasoval.stretol som sa s tym ze majitel nevedel kde je cislo motora( aj to si pozeram dodnes ) ale mal to odnova nepotreboval to vediet.ale vinko si nepozriet hamba.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď ono je to tak že na Mitsu, Nissan a neviem ešte ktorých tereňákoch je VIN vyrazené na ráme, u jedneho pri prednom kolese u druhého pri zadnom, kto by to kde hľadal, keď na spodku čelného skla a ešte aj niekde na plechovom štítku je to pekne viditeľné.
Takže každý sa s tým uspokojí, prípadne ak aj trocha pochybnosti hlodajú, každý si povie že však všetko inak vyzerá dôveryhodne, prečo by práve s nejakým VIN-kom mal by problém.
No a vidíme že môže byť, aj keď nie taký že by sa hneď mal diať nejaký podvod.
No a rád by som aj teba seven videl, ak by si kupoval napríklad Pajero, ako by si za pravým zadným kolesom na zablatenom ráme hľadal nejaké číselká, keď ani majiteľ by nemal šajnu kde to môže byť.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Normalne google identifikatory auta.ja si kludne lahnem na zem nosim deku zaspinim si ruky v kufri flasa s vodu pripadne rukavice za 60 centov a testovacia jazda 100km kludne dam 15 euro na palivo ak socialkar nema natankovane.ale teatovacia jazda je posledne co robim ak fakt to auto chcem.okreska dialnica a jazda skoro na hrane musi byt ak majitel suhlasi ak nie idem dalej.kto predava dobru karu nema problem.no vzdy predtym ukazem hotovost.vzdy plna suma aku pyta je vo vrecku.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

seven aj vopred informujes ze ides skusat jazdu na hrane? Lebo u mna by si dojazdil a nazad siel pesi (aj s hotovostou v zadnom vrecku) :)
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Neviem ktorý máš model, ale aby toho nebolo málo už som videl dve dvojkové Pajerá zlomené presne v mieste kde je VIN-ko.V tom mieste je ukotvený niečo ako stabilizátor diferáku, tam to odhnije a rám sa zlomí síce auto je ešte pojazdné ale diferák sa posúva do strán že to vidíš normálne na kolesách v speťáku.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

autolaik napísal:seven aj vopred informujes ze ides skusat jazdu na hrane? Lebo u mna by si dojazdil a nazad siel pesi (aj s hotovostou v zadnom vrecku) :)
presne tak vopred poviem ze auto chcem vyskusat svojim stylom opriet ho na hranu smyku poriadne hon prevetrat vytacanie plna brzda zakuty skratka test ako to to jazdi.ale to neni ze necham ciary z gum v zakrute.no je to u mma posledna vec.ak vidim ze auto je vrak k jazde nedoje.ja testujem ci sa auto neroztrasie.take ze treba len kolesa vyvazit u mna nefunguje.divil by si sa vela ludi suhlasilo kto nemal co skryvat.ja pekne auto zahrejem rozjazdim a potom pride test.preto potrebujem 100km na tom najazdit.za tie km odhalim kazdu zavadu.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

seven neviem naozaj či iba drístaš a chceš byť zaujímavý, u mňa by si s takým voľačím určite nepochodil a myslím že ani u väčšiny tých čo toto čítajú.
Ale ak na takého natrafíš, nech sa páči.
Ja myslím že také skúšky si môžeš robiť keď auto zaplatíš a bude prepísané na teba.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Aby sme a rozumeli nekupujem autá typu Octavia 1.6tdi.ak aj keby sa tak stalo kupujem jedine jazdenky po prvom majiteľovi ako nové na sk kúpené stačí ak lahnem pod auto vytiahnem zváračské zrkadielko vidím nejaký unik kvapalín spinava časť medzi prevodovkou a motorom od oleja otáčam sa a idem ďalej.cize na skúšobnú jazdu ani nedôjde.skusobna jazda u mňa 100km odhalí každú závadu.aj také veci ako maskovanie prasknutej hlavy valcov trasenie brzd problémy z prevodovkou.kto predáva dobrú káru nemá nikdy problém.este sám majiteľ povie kludne tomu stup na krk :2f93:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Každý odkoho som auto kúpil.aj bazarista z aaa ti to dopraje ak za svoje natankujes.ty si tiež myslíš že tomu tých 100km dávam stále zabrať.to není tak.pred jazdou si skontrolujeme všetky kvapaliny potom jazda obec mesto okreska a ak vidím že auto ide dobre príde na konzultáciu čo chcem skúsiť a potom ide diaľnica.dokopy to auto ide na plný ťah možno tak 20 km.hned po jazde sa otvára znova kapota a sledujem stav hladiny kvapalín tlakonie hadíc a úniky oleja cez semeringy.ak s tým má predávajúci problém tak auto není ok a niečo skrýva.nikdy sa mi nestalo aby auto po kúpe malo problémy.vzdy tie auta slapali.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

lubos zimovcak napísal: Clovece nešťastná, chod do najblizsieho servisu,alebo autobazaru, povedz chlapovi, že potrebujes STK a nech Ti to vybaví.
Vies aj to ze sa musi na stk vin cislo na rame fotit?Teraz podla noveho?Takze technik ked nema co odfotit mozes poslat aj sto mechanikov z celeho kraja.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

christiane napísal:
lubos zimovcak napísal: Clovece nešťastná, chod do najblizsieho servisu,alebo autobazaru, povedz chlapovi, že potrebujes STK a nech Ti to vybaví.
Vies aj to ze sa musi na stk vin cislo na rame fotit?Teraz podla noveho?Takze technik ked nema co odfotit mozes poslat aj sto mechanikov z celeho kraja.
29.6.2018 som bol na stk s F. Ranger a nikto nič nefotil.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ja 8.6.2018 a praveze technik nadaval ze este aj s takymito vecami sa musi srat.Fotit vinko na kasni aj rame.A ja na 21 rocnom ho uz tiez nemam najnovsie.Tak som ho tak kefoval drotennou kefou co mi pozicali.Ze maju nove predpisy.
Vase nazory su na stk nepodstatne.Uz vidim ako sa tam dohadujete ci to treba alebo nie. :40bd:
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

lubos zimovcak napísal:a KTO kontroluje tie fotky ?:), sa smejem , ako sa všetci boja kamier... :40bd: :40bd: :40bd: , že vraj "niekto" sleduje.. :40bd:
Ak pridem k tebe a dam ti 21 rocne auto poznacene terenom a obuchane mi prejdes stk?Samozrejme za odmenu.Brzdy a riadenie mam 100 %.
O 2 roky sa ti ozvem.Ci aj potom sa budes smiat.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, lubos zimovcak, mhlavaty a 55 neregistrovaných