VW Golf IV - zadná náprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak trafená zadná náprava je dosť široký pojem, to si mohol hneď popísať že čo tej náprave je, inak je to len plané teoretizovanie.
Ale keď zistili na geometrii odchýlku zadnej nápravy a keď pri vyššej rýchlosti trasie volantom, tak to môže byť tým že zadné koleso má zlú geometriu po nejakom náraze a počas jazdy preto dochádza k bočnému sklzu pneumatiky v dôsledku toho že to trafené koleso má snahu ísť trocha iným smerom ako ostatné auto, to môže spôsobovať rozkmitanie kolesa ktoré sa prenáša až do volantu.
Ale ak by to bolo tak, tak by určite aj dralo pneumatiku toho závadného kolesa.
V každom prípade treba tú zistenú odchýlku v geometrii podvozku odstrániť, samo od seba sa to neopraví.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A nieje náhodou len ohnutý disk a koleso kmitá samo od seba? Alebo je ohnutý náboj na ktorom je disk prišroubovaný? JA by som išiel na to takýmto spôsobom lkoleso hore a roztočiť ho jak na bicykli a hneď vieš na čom si .
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ohnutá nápravá by nemala mať vplyv na trasenie, skôr na nerovnomerné opotrebenie pneu, ťahanie do strany...
Triasť môže aj predná poloos, ale pri tých balonoch čo máš nahodené...
Skús dať zimáky - predpokladám 15" a myslím že trasenie zmizne, ak teda nie je prolém v prednej poloosi
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

to nevie nikto, ci prestane. A co ti vlastne zistili na geometrii? Chlapcovi nevychadzali cisla a nechcelo sa mu s tym babrat, tak to prehlasil za trafene?
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

to auto asi nemas dlho, ci? nejaky tuning (podla kolies sudim) trafena nemusi byt, mozno len Acko (pretazena, unavena) je to jednoducha vlecna naprava (ak nemas 4kolku nahodou) na 2 silentblokoch, v strede je sice schovane vyvazovacie zavazie, stabilizalizator na silentblokoch ale s tym nikto nikdy problem nemal, nemoze byt nejaka vola v naboji? nemoze byt uz menena? mozno dakto chcel v zadu kotucove brzdy a tak menil celu napravu kus za kus a hybal drziakmi ulozenia napravy. Je to isto od zadnej napravy? kludne to moze ist aj z predu aj ked tam je geometria dobra, ja by som pozrel predok poriadne a hladal volu v ramenach a pod
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
c6000
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.05.2016 16:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa c6000 »

zadná náprava =trasenie volantom na G 4 neverím!!!!auta čo mali silentblok na kašu a netriaslo nič...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Daj dole tie 17" a ak tam vojdú 15" zimáky tak ich tam šupni, Golf IV až na niektoré vrcholné verzie obúval smelo 15", ba aj 14"

Potom daj vedieť či stále trasie
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

To je jasne ze tie gumy znasobuju sily a odpory ale normalny stav je taky ze to nesmie triast ani pri tych 17kach takze treba najst problem a poriesit ho
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Samozrejme že nesmie ani pri 17", len ja moc neverím tomu že to robí zadná náprava, bárs by bola trafená
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

no podla mna treba hladat v predu na naprave, v ulozeniach, klboch, poloosiach.......... este ma napadlo, tie kolesa.........mas ich tam len tak, alebo si pouzil aj nejake vymedzovacie kruzky?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aj to môže byť problém, zlé strediace krúžky
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Zadna naprava na 4 golfe urcite nesposobuje trasenie volantu.. tipujem to na capy riadenia silentbloky disky pneu zle...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Aby si si nerobil zbytočné nádeje, že keď zdvihneš auto a roztočíš koleso, tak že niečo objavíš. To by už muselo to koleso „hádzať“ teda poriadne. Nesúmernosť disku pri otáčaní zistíš kvalifikovane iba tak, že koleso dáš dole a roztočí sa na vyvažovačke. Strediace krúžky, pokiaľ majú správny rozmer, tak s nimi nemáš čo riešiť, okrem toho kolesá sa obvykle vystredia na upevňovacích skrutkách, aj keď by tam krúžky neboli.
Ono zrejme tebe trasie volant a keď ti povedali v servise na geometrii že zadná náprava je mimo určených hodnôt, tak si si to spojil dokopy.
Okrem toho stále si tu nenapísal čo by tej zadnej náprave malo byť, čo vlastne zistili na geometrii.
Takže asi by bolo dobré ísť na to postupne, vylučovať možné príčiny, samozrejme do úvahy zobrať aj to zistenie z geometrie.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Trafenú zadnú nápravu som zažil na Seate Leon I čo je vlastne totožný podvozok a neprejavovalo sa to trasením volantu, ale ako tu už niekto písal pravé zadné koleso bolo o pár stupňov mimo čo sa prejavilo na opotrebovaní pneumatiky....nenapísal si motorizáciu....ak je to Golf IV s ťažkým naftovým motorom 1.9 tdi a motorizáciou 66/81 kw kde boli použité brzdy 280x22 tak tam trasenie môže pochádzať z množstva vecí.... :-\
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

lacikalaslo : vytoto sa na servis a nahod tam tie zimáky a uvidíš či bude nejaká zmena a až potom chod do servisu.

To že sú krúžky v elektronoch ešte neznamená že tam nie je vôla.
Aj ked sa disky centrujú akože "samé" skrutkami tak vedz že sa nemusia vystrediť presne. Kedysi dávno ked som mal ešte Fiat Uno, tak som mal rovnaký problém. Mal som disky s dvojroztečov 4x98 + 4x100 a aby som ich mohol použiť musel dať dolu krúžky pre rozteč 4x100 a ked to pri bežnej jazde skoro nebolo cítiť tak na dialnici mi volant vibroval jak keby som robil s príklepkou

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných