Dopravna nehoda - cúvanie

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kto je na vine?

6
67%
3
33%
 
Celkom hlasov: 9

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Budete prekvapený,ale pokojne to môže skončiť v prospech pána ktorý cúval.Pretože na jednej strane v čase cúvania mohlo byť auto ešte dostatočne ďaleko.Ak išlo auto prirýchlo mohla sa vzdialenosť rýchlo zmeniť,a cúvajúci situáciu vyhodnotí tak,že bezpečnejšie je zastať.Logicky vznikne situácia keď vytvorí na ceste prekážku v jazdnom pruhu tej panej.Pre idúce auto prekážka na ceste ---čo vám to hovorí ?! Lebo prekážka na ceste hovorí o zastavení,alebo obídení,podľa situácie.
Presne takto tu jeden aroganťák prehral v súdnom spore že mu vraj,v kruháči nedali prednosť.Otočilo sa to,pánovi zhasom motor,keď bol napoly v kruhu,ibaže ten čo sa cítil "na hlavnej" do neho napálil.Takže to krásne prehral,pretože mu aj nejaká kamerová snímka dokázala,že nabral PREKÁŽKU,je druhoradé že vznikla iným vozidlom.Mohol zastať,nezastal.
Táto pani mala prekážku,a nabrala ju.Prekážka tam pokojne mohla byť aj bez vodiča v kabine.Tu by napr.policajt udelil úplne samozrejme pokutyu jednému za zlé parkovanie,ale panej za nabúranie do prekážky.
Ja osobne na mieste pána,idem pokojne na súd a mám za to,že to vyhrám.
Skúste si predstaviť že pri podobnom úkone vám páni ukvapený zkape mašina a narýchlo sa stiahnuť neviete späť.Začiatok vášho manévru začal v čase úplnej volnosti cesty.príde chytrák alebo baba ťukajúca SMS a naberie vám zadok.Stále ste nedali prednosť ?! ..ste o tom presvedčený ?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Mhlavaty dobre pises.Ak auto stalo takze to bola prekazka a zena ju mala akceptovat a vyhnut sa jej.Ale to musi dokazat kamerovy zaznam na niektorej budove okolo.A teraz by sa zisla v aute kamera ktora by to dokazala ci auto v case zrazky stalo alebo sa pohybovalo.Podla toho ma pravdu baba alebo chalan.Ale my to tu nevyriesime.
Romadur
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 10.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Romadur »

Ak sa dokáže, že si v momente, respektíve ešte aj chvíľu pred tým ako do teba naburala stal, nemôžeš byt podla mňa na vine.
Áno, pri cuvani sa máš presvedčiť ci môžeš, čo si podľa mňa urobil. Následne si zastavil, lebo si si uvedomil ze nemôžeš. V momente nárazu tvoje auto necuvalo! Ale stalo, čiže sa nedá na to uplatniť vyhláška o cuvani. Áno, auto idúce po ceste ma prednosť, ale definícia sa zmenila, dať prednosť znamená neohrozit, už nie neobmedzit ako bolo predtým. Co znamená, že pokiaľ mala čas zareagovať a neurobila tak, je to jej chyba. Nedostatočne reakcie podľa môjho názoru nie sú ospravedlnením ale skôr dôvodom na to aby bola pani ešte aj preskusana, respektíve absolvovala lekárske vyšetrenie ci je ešte spôsobila viesť motorové vozidlo, šofér nemôže mať reakcny čas 5s+(príklad)
Môj názor je ze by si mal situáciu pravidelne sledovať, vyžadovať vypočutie svedkov škodovej udalosti, pripadne sa poradil s právnikom aby si vedel všetky svoje možnosti a vyuzil ich k dokazaniu toho, čo sa skutočne stalo, lebo ako bolo písané vyššie, policajtovi sa pravdepodobne nechce a je slabo platený..

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 2 neregistrovaní