Kupa auta za cca 10.000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď

<t>Aku znacku by ste v takejto cene uprednostnili?</t>

Kia
1
25%
Mazda
1
25%
Toyota
1
25%
Skoda
1
25%
Volvo
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 4

peter9292
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12.08.2017 13:01
Zdieľať na Facebook

Kupa auta za cca 10.000

Príspevok od používateľa peter9292 »

Ahojte,

po dlhsom zvazovani som sa rozhodol pre kupu auta. Prve auto ktore som kupil, malo cca 10 rokov, a kazdu chvilu sa nieco kazilo, cim som si trocha vybudoval averziu na jazdene auta.

Preto by som sa chcel s vami poradit, a snad tu ziskam cenne rady. Cenova predstava je okolo 10k za jazdene, alebo 16k za nove. V autach sa vobec nevyznam, neviem kolko km by auto malo mat najazdene, aby sa povazovalo za "zabehnute", ale nie moc opotrebovane. Neviem aky silny motor by som potreboval, len viem ze malo by to mat slusnejsiu odozvu a nejednat sa o "slimaka".
Mozno vam pridem horsi ako zena, ale niekdy som sa o auta nezaujimal.

Chcel by som auto ktore nie je moc velke, ale zato sa v nom dokazu pohodlne niekam dopravit 3 osoby aj s kuframi. Ak by som mal povedat konkretne auto, ktore sa mi velkostou paci, tak napr. hatchback ako Golf, alebo Mazda 3, Auris, Rapid ... ale nevadi mi ani nejaky mensi kombik ako Kia Ceed, alebo Volvo V60.

Jazdit budem prevazne po meste, ale sem tam aj dlhsie trasy 400km+ v pomere 7:3. Preto by som asi skor chcel benzin a automat.

Vedeli by ste mi poradit nejake spolahlive auto, ktore by mohlo splnat tieto kriteria? Nieco spolahlive, aby clovek za tie peniaze netravi tolko casu v servisoch ... Dakujem za odpovede.
m1chal92
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.07.2018 11:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m1chal92 »

Hlavne ziadne volvo ani mazdu! Siel by som do toyoty, napr. auris
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Trebárs nejaká Toyota Verso 1.6i alebo ešte lepšie 1.8i, ale s AT ich moc nebude

Velkostne na dlžku ako hatchback (dobré do mesta), vnútorný priestor solídny a aj kufor rozumný.

Jazdenky sa netreba báť, len treba kupovať s rozumom. Nekupuje sa najlacnejšie a ani sa netlačí na najmladšie auto s najnižším nájazdom akože v zmysle že kupujem najzachovalejšie
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Zdravim vsetkych...je demokracia, vyjadrim svoj nazor..skusenost.Jednoznacne KIA, preco? 7r. alebo 150tk zaruka, ktora naozaj funguje a ak sa da, jednoznacne nove.. zanovne, nepokusat osud, ci bude stastie, pri kupe ,,superfara. Ci benzin ..diesel, chod a skus, napr. 1,6 crdi 7stupnovy automat 100KW, prevez sa, budes velmi prekvapeny, mame aj benzin, tiez ziadny problem, ale, muselo tam ist lpg aby sa stalo ekonomickym, no uz neplati, pre nove benzinove agregaty. Neboj sa filtrov DPF, nieje to strasiak, iba pouzivat rozum a co to si nastudovat. A jeden taky.. myslim, ze po vsetkych peripetiach Wagu, ak benzin, tak novy 1.5 tsi, musia si uz napravit reputaciu a ten motor bude dobry, jeho pruznost.. nadhera, mal som tu cest..stastnu ruku prajem..
peter9292
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12.08.2017 13:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter9292 »

m1chal92 napísal:Hlavne ziadne volvo ani mazdu! Siel by som do toyoty, napr. auris
Smiem sa opytat preco nie? Zrovna tieto dve znacky boli moji favoriti => Volvo V60 / Mazda 3,6
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem ako tieto mladé Volva, ale u tých o niečo starších bol problém s rajdom, s tým si sa otáčal jak s linkovým autobusom. Tak isto V60 nejak neohúrila priestorom vzadu a nie že tebe by to nevadilo, lebo ty si vodič, ale ked sa kupuje auto tak by malo niečo splnať a ja neviem pre koho vyrábbajú autá, kde sa dozadu nezmestí normálne dospelá osoba

Mazda 3 alebo 6 - tu si to chce tiež trošku ujasniť, lebo je to jednoducho rozdiel triedy
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mhlavaty a 15 neregistrovaných