Renault Megane II - airbag

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

s.suca
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.04.2010 10:19
Zdieľať na Facebook

Renault Megane II - airbag

Príspevok od používateľa s.suca »

Dobrý. Rád by som sa opýtal, že ak ak mi na Megane II pal. počítač signalizuje chybu airbagu, v mojom prípade je to problém s pyrotechnikou na páse vľavo, čo by sa stalo v prípade nehody. Ostatné airbagy sú funkčné alebo sú airbagy komplet nefunkčné ..??? V´daka.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tazko povedat, nech ti napise ktokolvek a cokolvek, budes tomu verit? Logicky chyba jedneho komponentu by nemala znefunkcnit ostatne airbagy, to by bola velka konstrukcna hlupost.
Ale airbag nie je najdolezitejsia vec na svete, takze by som na to kaslal. :4012:
Pre klud a vnutornu harmoniu si to mozes dat opravit v servise...
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

airbag a pasy su najdoležitejsia vec na aute takže by som si kupil druhy pas vsade sa ich vala plno na taketo auta.. vymenís za 20 minut a potom vymazat na diagnostike
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nech nemýli nikoho to,že systém má chybu v pyropáse,ale musí to byť istota,pretože svietiaca kontrolka môže byť aj o úplnej nefunkčnosti celého systému.pokiaľ istota je že iba pás,tak celý systém ako taký ostáva funkčný akurát ten pás nebude zatiahnutý ak by sa systém aktivoval.Airbag po zapalovaní vykoná self diagnostiku systému a a čokoľvek čo nenájde v poriadku vyznačí kontrolkou ale v takomto prípade systém zostane funkčný,toto už overilo dosť ľudí aj reálne (na ich vlastné prekvapenie).
treba upozorniť na vysokonebezpečné buchnutie airbagu ak vodiča napritiahol pás,pretože v algoritme je určitá postupnosť práce a vodič pri nefunkčnom páse je voči aibagu v úplne inej pozícii a môže mu spôsobiť vážne problémy.Malo by platiť,kde nie je funkčný pás,nemal by byť ani airbag,je to tak menej nebezpečné,ale to už zachádza za potrebu diskusie.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Pravdepodobne sa mi taky pyropas niekde povaluje ak by si mal zaujem
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

megane 2 má problem s káblom pod sedačkou, nemusí byť hned pyro zlé
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme,pyro má dva stavy - odpálený a dobrý.oba vidieť volným okom pretože zmenia dlžku.Odpálený nebol,ale môže sa pokojne aj zmerať priamo na pinoch pyropatrony ak sa dodrží že bude meraný multimetrom (odpor v okolí 3 Ohm) s vnút.odporom 20 Megaohm.O vystrelení pásu musí majiteľ vedieť,takže prakticky na 100% ako píše peto4..chyba konektora.Zvykne sa vynechať a drôtiky spoja cínovaním napevno a potom je pokoj.V nedelu to riešil syn tiež vynechaním konektora,dokonca dvoch,pretože na 50 cm má Toledo III pod sedačkou dva za sebou,čo je ozaj kravina od výroby.Konektory dokonca majú zlatené piny,blokáciu spojenia protikusov a predsa vyrábajú problémy,pohladom je všetko priam dokonalé,ale problémy to robilo už dlho...sporadicky a zakaždým rozsvecovalo kontrolku čo vodiča patrične "motivuje"
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fakyu »

Moze to byt samozrejme kablovacka pod sedadlom klasika hlavne u kupeciek ale tak isto ja som mal problem s airbag pasikom v konzole pod volantom takze vazne to moze byt vsetko, niekde som dokonca pocul ze to moze byt aj zly stav baterie (ja ju mam teda v zlom stave nerobi mi to)

Peto4 btw - ty mas zrejme auto od Yacoma, pamatam si tento kusok... krasa
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

už ho nemám bolo to super autícko, ale je v dobrych rukach nadalej a mám dalsie dva dvojkove megany a oba čierne :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných