VW Passat B5 1.9 TDI , AFN - startuje/nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bubca
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.07.2016 09:02
Zdieľať na Facebook

VW Passat B5 1.9 TDI , AFN - startuje/nestartuje

Príspevok od používateľa bubca »

Zdravim Vas pani

Utiekam sa v zufalosti tu na forum ci tu nenajdem podobnu dusu ako ja ktorej sa uz toto stalo.

Takze mam Passat 1.9 TDI 81kw kod motora AFN (trosku upravene na 125kw) uprava je tam uz 6 rokov olej menim po 7-8k kilometrov rozvody maju 10k vsetky filtre, klapky, napinaky remene atd atd... Ked pocujem iny zvuk ako som zvyknuty uz letim za mechanikom, chvala bohu nieje to casto.

Teraz ku chybe - auto startuje na brnk ci je +30 ci je -30 ( no pri -30 raz dva krat pretoci :D ). Ked pridem z hocijakej jazdy necham dochladit turbo vypnem a ked nastartujem znova tak znova na brnk. Ale obcas sa stane ze pridem k autu klasicky chcem nastartovat vsetky kontrolky zasvietia potom zhasnu ostale len cervenym baterka klucik otocim baterka zhasne a auto nic. Ani len nepretoci proste uplne nic len pocujem cvakat nejake relatko alebo co to je...

Potom su dve moznosti bud to naskoci hned a startuje zas alebo to nenaskoci a nestartuje to aj den a potom zase ano...
Ked sa viac krat snazim startovat tak blika klimatronic vsetko znaky pismena sipky co tam su bklikaju a po case (tak minutku) sa znova da do normalu aj ked nestaruje, vyberem klucik zas chcem startovat a blika zas.

Takto je to niekedy pol dna niekedy hodina niekedy minuta...

Alarm ca320 ( https://www.jabloshop.cz/ca-320-akcent- ... autoalarmu )
Tento alarm toto auto ma. Bol tam namontovany uz hodne davno este predtym ako som auto kupil a ani ten majitel predtym ho tam nemontoval.
Alarm dokaze snimat otrasy dovieranie dvery okien sleduje zvuky atd atd. Hlavna vec co nas bude asi zaujimat je ze dokaze blokovat imobilizer funkciou AUTOIMO. Funguje to tak ze ked auto nezamknete tak sa da nastavit ze do minuty sa zamkne ale ked ani to nemate zapnute tak sa zapne funkcia autoimo a mam tam dorabanu taku maju cervenu diodku ktora bklika ked je auto zamknute aj ked je zapnuta funkcia autoimo atd... Musim stlacit tlacidlo na kluci ktory je ku alarmu aby sa funkcia autoimo vypla a auto vedelo ze som to ja. Pokial to nevypnem tak sa auto chova presne tak ako ked mam problem so startovanim. Proste len cosi cvakne a nic. Alarm sa da nastavovat funkciu autoimo som vypol takze uz nic neblika ked auto nezamknem. Ale zda sa ze alarm ma uz nieco zasebou a blokuje to aj tak.

Takze moja otazka znie ked alarm odstranim, nejak nic sa nestane s RJ motora ? Ale asi to je dost tazka otazka.
(Diagnostika samozrejme nic neukazala)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ťažká otázka to nie je a podobným už prešlo kopec aut a dosť najedovaných majiteľov pretože tie domontované krámy zaštrajkujú vždy v ten úplne najhorší čas.Do času kým auto nie je "štandardné" tj veci ako od fabriky nemá cenu sa zaoberať problémom pre totálnu nevedomosť čo a ako je tam vlastne tým zabezpečením vykonané.Na tieto veci myslím bude ešte vela majiteľov zúriť,pretože som ešte nikdy nestretol ani jediného,ktorý by vedel čo to jeho čudo vlastne robí,čo blokuje a pod,takže aj dobromyselný mechanik ťa pošle do teplých krajín.
bubca
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.07.2016 09:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bubca »

Tak ked to povytrhujem povytahujem kable a hodim to do kosa tak len ostava dufat ze to pojde aj bez toho ? :D
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Presne takto mi to robil alarm.Ked som bol v servise ze oprava jednotky 10 000 korun slovenskych.Nakoniec z toho bolo kybel vytahanych kablov.A povedal by som ze moze byt aj zle ukostrena baterka na kasnu a starter vybrat a pozriet loziska a uhliky ci uz neskratuju..Pri tolkych upravach sa berie kostra kade-tade.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto je zákernosť veci že plus pridáva k možným variáciám problémov ešte ďalšie.A tým že majiteľ prakticky nemá potuchy čo kde ako mu niekto ponapichoval,z akou kvalitou to urobil,tak je to skutočne iba na vytrhanie celého a šup do smetí.Je to hlúpe že máme najviac zlodejov na m štvorcový na svete a chudák majiteľ samozrejme zvyšuje šancu si svoje ochrániť,ale montáže robia často priam desný šuflikanti,takže vyhotovenie samotné je des.
bubca
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.07.2016 09:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bubca »

Tak to dam niekomu vybrat a ozvem sa ci to pomohlo dakujem velmi pekne pani
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V každom prípade sú dve odlišné veci ak motorom točí a neštartne,a iné ak necekne štartér a ku žiadnemu štartovaniu nedôjde.
bubca
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.07.2016 09:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bubca »

No ked k tomu dojde tak motor netoci proste nerobi nic len nieco cvaka presne sa to sprava tak ako ked je funkcia autoimo zapnuta a pokial ju nevypnem tak auto tiez netoci nestartuje len nieco cvakne. Ale tu funkciu som vypol a teraz som uz nemusel nic stukat. Ale obcas sa to vrati zas obcas sa to nerobi aj tyzden dva.
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

Zdravím, mám rovnaký alarm a funkcia autoimo u mňa funguje tak, že ak ponechám auto asi 2 min neuzamknuté, tak sa aktivuje imobilizér, čiže motor má blokovaný prívod paliva a nenaskočí, ale štartér normálne motorom pretáča. Montovali ho oficiálne v škodovke do nového auta, tak predpokladám, že je namontovaný správne.
maros000
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Mne to pride ze ti odchadza cievka startera.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Možno je problem v štarteri samotnom že vysuvacia cievka blbne aj ak má šťavu ...premerať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných