Skoda Fabia - zhasne motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dallynized
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 21.08.2016 10:28
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia - zhasne motor

Príspevok od používateľa dallynized »

Caute chlapi potrebujem pomoc,mam fabiu 1.4 MPI 50KW rv 2000 a vcera ked som cuval von z garaze tak mi 2krat zhasol motor,potom som nastartoval az na druhy krat...no ok myslel som si ze to bude len take nieco kratkodobe... no isiel som autom do obchodu,presiel som asi 3-4km a motor sa pekne postupne nahrieval ako stale.. odparkoval som a po 5minutach pridem a otocim klucom do 1 a ukazovatel teploty sa ani nepohol ostal stale na 0 co je nemozne pretoze notor uz bol nahriaty a za 5minut nemohla teplota klesnut az na 0... no isiel som startovat a vsak az na 3ti pokus som nastartoval a motor ako keby stale chcel zhasnut musim stale pridat plyn inak zhasne .... co to moze byt?? PROSIM O POMOC .. DAKUJEEM
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Ako prve je otazka ci bola skontrolovana mozna chyba kablov v motorovom priestore, Druhe je co ti ukazala diagnostika. Svetla alebo servo nehapruje?
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
dallynized
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 21.08.2016 10:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dallynized »

Cau vdaka za odpoved ... nie kable sme nekontrolovali zatial a svetla ani servo nehapruje toto je OK.. bolo by treba vymenit to cidlo na snimanie teploty chladiacej kvapaliny ?? Dakujem
A na diagnostike smen neboli este tiez ...
A ak mame skontrolovat kable v mot.priestore tak konretne ktore ??
Ale zahada je to ze dnes rano auto ide ako hodinky vobec nic sa nedeje,pekne nastartovalo a presiel som 20km bez problemov takze neviem ... zeby to uz prestalo ???
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Google ti napovie stačí zadať fabia a káble v motorovom priestore.
Môže to byť aj čidlo. Diagnostika jednoznačne. Skus ostrekovače a ci sa to prejaví, nakoľko zvikne striekat voda do káblového zvasku.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
dallynized
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 21.08.2016 10:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dallynized »

dobre dobre diky pojdem s nim na diagnostiku a uvidime .. zatial vdaka
Fakken
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.07.2018 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fakken »

nazdar, ja som mal ten isty problem auto pri starte nechcelo nastartoval az na 3-4 krat aj to som postupne musel pridavat plyn inak by zhaslo, problem bol nefunkcny snimac teploty motora, a zanesena klapa motora, snimac aj vycystenie klapy nieje draha zalezitost :D len auto po vycisteni klapy musi ist na nastavenie ku mechanikovy cez diagnostiku.
Fakken
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.07.2018 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fakken »

a chcem sa opytat vsimli ste si ze ked mate studeny motor, cize rano alebo ak auto dlhsie stoji tak auto startuje bez problemov? a problemy robi len pri teplom starte?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Endva3 a 22 neregistrovaných