Opel Insignia 118kw - chyb. kod P0234-11

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Opel Insignia 118kw - chyb. kod P0234-11

Príspevok od používateľa abeceda »

Insignia 2011 sport tourer, A20DTH, 118kw, 176xxxkm

Ahoj, dnes som chcel ist na mojej inse na vylet ale prekazilo mi ho hlaska service soon. Tak som to otocil a utekal domov to napojit na pc, diag. Mi ukazala nasledovnu chybu P0234-11 engine overboost - high input.

Priebeh:

Ako som spominal isiel som autom a pri zosliapnuti plynu (prudko) sem tam autom zacukalo a pri ubrani od 2. Prevodo. Stupna z predu auta isiel taky divny zvuk jak co maju tunigaci, ked uberu plyn tak im to spravi taky turbo zvuk ( tazko opisat :D ) potom na 3. Prv. Stupni som obiehal a auto stratilo tah, ako by vyplo turbo, a naskocila hlaska service soon. Tak som to otocil a isiel domov, auto nemalo vobec tah, lendva sa rozbehlo... po napojeni na pc mi ukazalo hore spominanu chybu. Diag som robil cez op com, dosla mi nedavno z ciny :)

Nieco som nastudoval, a vacsinou sa pise o tej blbosti co je na prednej pravej strane ze odisla a treba ju vymenit ( regulacia tlaku turba ), chcem sa opytat ci to nemoze robit aj nejaka hadica ze by praskla, len z toho dovodu ze to robilo tie zvuky pri ubrati plynu, to ma mily najviac...

Vdaka za kazdu radu.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Vysoky tlak turba, nefunguje ventil ovladania turba. Teoreticky mohlo aj niečo roztrhat ak islo turbo naplno.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Aj prakticky Ti nieco prederavilo. Hadice od turba alebo intercoolera alebo spojovacie pasky, mohlo zhodit hadicu ci mohlo prederavit intercooler.
abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abeceda »

Tak dnes som odmontoval hadicu od ic do klapky, ta je v poriadku, ta druha co ide hned od turba dole som skontroloval len hmatom, nie len z vnutornej casti ale aj z predu jak je hmlovka ten plast som dal dole a celu som ju ohmatal lol nic som nenahmatal, tak uz mi asi ostava len ten ventil skusit vymenit, snad to neni draha polozka :d :D.

Edit: tak som pozeral tie regulatory a ja mam na mojom napisane cislo 7.01420.03 no na internete su podobne s koncovym .1 alebo .2, je v nich nejaky rozdiel ci budem musiet ist do origo oplu nech mi to daju ?
abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abeceda »

Tak včera mi prišiel domov daný regulátor ktorý som vymenil, cez op com som vymazal chybu. A auto ide v pohode, nevydáva žiadne zvuky pri ubraní plyn. pedálu.

Bola to pekná ,,pakárna" kedže tie 2 šróby čo to držia boli úplne hrdzavé, sú nalepené na nejakých gumičkách od ktorých sa mi pri pokuse o uvoľnenie matiek odtrhli ... Takže musím nájsť novy držiak toho regulátora, momentálne mi to drží na sťahovačkách :-\
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných