Ford Mondeo 2.0 benzin, 2007

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dubko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.07.2018 23:09
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 2.0 benzin, 2007

Príspevok od používateľa dubko »

Dobry den, mal by som zaujem o kupu Mondea s Duratecom 2.0 107kw. Chcem sa spytat na skusenosti s touto mozorizaciou a pripadne na co sa sustredit pri obhliadke. Problem je, ze vacsina aut je z dovozu a trochu sa obavam o realny pocet KM, kedze vacsina inzeratov ma obligatnych 150 000km.(Da sa nejak realne zistit skutocny pocet KM ?)Recenzie udavaju, ze tieto dovozove mondea byvaju casto stocene. Ceny su tak okolo 6000€.(Neviem ci sa za tuto cenu da zohnat schopny kusok alebo si mam radsej navysit budget?).Rozhodoval som sa este medzi Mazdou 6 a Passatom, ale mondeo sa mi z tychto aut pozdava najviac. Vopred dakujem za rady a tipy.
iwavan
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.07.2018 00:23
Bydlisko: Hlohovec
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iwavan »

na tie kilometre stocene nemas velmi ako prist, prave preto je s tym taky problem, ze uz ked su raz stocene tak na to nepride nikto bohuzial, tomu sa vyhnes jedine ked kupis nove auto
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja si ani nemusím pozrieť ponuku aby som ti napísal že nebudeš mať velmi ani z čoho vyberať, ved hladáš dvojliter benzín nie diesel
Je v celej ponuke aspon 5ks takých áut?
dubko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.07.2018 23:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dubko »

No na SVK veru moc nie je, ale na zahranicnych strankach ich zopar je. Ako viem, ze TDCIciek je plno, ale dieslu s DPF by som sa velmi rad vyhol :-\
ridgeback889
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03.02.2015 10:45
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ridgeback889 »

Mam predchadzajucu generaciu, 2002, ten isty motor, absolutne spolahlivy, mam ho 10 rokov, ma viac nez 200 k, malo 90 ked som kupil. Ziadny problem, spot Reba oleja okolo liter na 10 000 km od zaciatku a nezhorsilo sa to. Spotreba benzinu samozrejme pre fanatikov vysoka, pre ludi s normalnym ocakavanim v pohode. Ja ho mam so 4 St. automatom, predpokladam ze s manualom to je o dost lepsie. Stava sa mi bezne, ze som napriklad viezol znamu, ktora jazdi zanovny Passat diesel a Povedala mi, ze moje auto je akesi hladke a kultivovane.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Mam tiez mk3 a je to dobre auto s vybornym motorom.Originalny podvozok na tom aute je perfektny.Mam najazdene min.360tis a motor slape na povodnu retaz a hydrostely.Spotreba oleja minimalna-skoro ziadna.Ku vsetkemu na motore dobry pristup.Spotreba v lete s lahkou nohou 7L.Jedine co mozem autu vytknut je,ze mi na dialnici chyba 6 prevodovy stupen,ale to uz ho porovnavam s dieslom...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Tiež som chcel benzinove Mondeo, a kupil som dizlove. No za iny rozpocet. Za 6000€ to vidim akurat tak na Octavku 1.6 MPI. Len najst nejaky zachovaly kusok.

Ten dvojliter 107kw v tak tazkom Mondeu nebude mat ziadnu dynamiku (tak jedine v meste do 80kmh) a ked ten agregat stravi svoju celu životnosť v maximalnom zatazeni, urcite to nebude drziak.

Pozeral som rozne kusky, no poniektore uz mali riadne nakrutene a urcite uz aj sa rozozrali pri spotrebe oleja.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

MK3 ma 100 pod 10 a max.cez 200.Velkostou je to ako jednotkova oktavia a to do nej napchali 1.6 a 1.4 a jazdia.Ten motor bol konstruovany s mazdou a kupilo si ho viacej automobiliek do svojej ponuky.
DEP myslim,ze to nejde dohromady aby bolo auto aj vykonne a vydrzalo 100tisice km...pokial to nema byt objem od 3.0.ale tam su zas ine naroky na servis a spotrebu.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Dep napísal:Tiež som chcel benzinove Mondeo, a kupil som dizlove. No za iny rozpocet. Za 6000€ to vidim akurat tak na Octavku 1.6 MPI. Len najst nejaky zachovaly kusok.

Ten dvojliter 107kw v tak tazkom Mondeu nebude mat ziadnu dynamiku (tak jedine v meste do 80kmh) a ked ten agregat stravi svoju celu životnosť v maximalnom zatazeni, urcite to nebude drziak.

Pozeral som rozne kusky, no poniektore uz mali riadne nakrutene a urcite uz aj sa rozozrali pri spotrebe oleja.
- joj keby si nesníval... 2.0 v strednej triede je dostatočný základ viď. Accord, Mazda6, Mondeo,Avensis... a že nebude držiakom? No dobré ránko, určite lepším ako zadymené tdi...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ok, čo som chcel povedať, ak by som šiel do benzinu v Mondeu, tak áno, je tu patvalec od Volva prip. nove Ecoboosty 1.6, 2.0.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mjato napísal:.Velkostou je to ako jednotkova oktavia
ako superb a passat.tie 3 auta su jedna trieda.octavia je focus,golf akurat ze ma velky kufor.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2.0 benzin, 2007

Príspevok od používateľa seven549 »

dubko napísal:Dobry den, mal by som zaujem o kupu Mondea s Duratecom 2.0 107kw.
to nezozenies tak skoro velmi malo sa ich predalo v tom case ked boli nove bolo v trende dizle. hladas stary model.vacsinou su to uz vraky.ecobosty 1.6-2.0 by som nebral.jedine take svajciarsko tam najdes ten benzin no vybava hamba.
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rockerao »

Sú to výborné motory od Mazdy a na normálne jazdenie úplne fajn. Ak chceš ísť dynamicky, treba vytočiť, ale to každú atmosféru. Jediný problém býva spotreba oleja, tak sa na to treba pýtať, prípadne žiadať garanciu, že to nežere olej. Samozrejme 1 - 1.5 litra medzi výmenami je pohoda, bavíme sa o množstve 1 liter na 1000 km - to už je veľa.

Overiť km si môžeš na stránke fordzona.sk, zadáš VIN, vypíše ti výbavu a "počet servisných záznamov" - ukáže len číslo, koľko záznamov z origo servisov je v databáze. Potom si zaplatíš 5€ a ukáže ti kedy a pri akých km sa robil servis. Niekedy tam sú 1-2 záznamy z prvých dvoch-troch rokov, inokedy viac. Môžeš si pomocou nich spraviť aspoň približnú predstavu.

Výhody Mondea - neskutočne pohodlný podvozok, v jeho triede je lepší snáď len Citroen C5 s hydraulickým podvozkom. Výborné jazdné vlastnosti (lepšia snáď len Laguna s 4control a Alfa 159). Výborné audio (na fordzona.sk napíše aj či má vyšší alebo nižší stupeň audia, väčšinou je to ten vyšší). Skvelý priestor (aj pre vysokých ľudí okolo 2 metrov), obrovský kufor (hlavne hatchback a kombi)

Nevýhody - len 5 stupňový manuál - na diaľnici bude točiť viac a teda aj zvýšený hluk a spotreba. Ale ak by si jazdil často diaľnicu tak asi nehľadáš benzín. No a najväčšou nevýhodou je slabá ponuka. Rok a pol som to sledoval a boli v ponuke na Slovensku len 4 (!) kusy, z toho jeden po GO motoru (spomínaná spotreba oleja) - ten sa predával asi rok, potom sa predal a hneď sa predával zasa :D Ďalšie dva boli na nete asi 1-2 dni, hneď sa predali. A posledný asi týždeň - plná výbava, ale na fotkách vyzeral interiér ako hnoj. Ajtak sa rýchlo predal.

Pozor aj na dovoz, sledoval som mobile.de dlhú dobu a väčšina tam bola dosť dlho (asi tam boli nejaké dôvody), iné kusy sa tam občas objavili, ale hneď sa po nich zaprášilo.
Evird
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 18.01.2009 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Evird »

Taktiež mám tento motor v Mondeu a maximálna spokojnosť. Mám toto auto už tuším 11rok a je to takmer bezúdržbové auto. Auto vcelku svižné, keď to človek točí do vysokých otáčiek. Zrýchlenie tuším 7,9. Maximálka tuším 218 podľa techničáku. Takže slimák to nie je. Auto teraz zväčša využívam ku stavbe chalupy a dostáva zabrať a stále ide bez problémov. Za posledné roky som tam nedal ani euro. ANI EURO! Aj keď patrilo by sa niečo investovať, ale tak už dožije pri dostavani ???? Jedine čo mu musím za tie roky vytknúť je hrdza. Hlavne podbehy mám dosť hrdzavé a spodky všetkých štyroch dverí. Inde nič. Ale ja mám až 2002 ročník, takže 16 rokov je už dosť ????. Aj ďalšie auto by som najradšej hladký benzín, len v ročnikoch 2015 a vyššie moc možností nie je. Zlatý VTek 2,4 od Hondy by som hneď bral v novom aute. Len bohužiaľ. Už tak jedine Mazda, Toyota.
cypher
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.03.2014 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cypher »

ja by som len upresnil,ze motor je od fordu a nie od mazdy vyvijali ho sice spolu,ale zaklad tvori stary 6valec od fordu
mam tento motor,ale vo focuse naj.90tkm zatial bez problemov spotreba 8l priemer pri mondeu to bude viac
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných