Fiat Stilo - vymena xenony

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek26
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 16.12.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek26 »

dreeevo napísal:120€ je naozaj strašný výdaj....naozaj si tu nikto neuvedomuje že dobre osvetlená cesta je v noci ten najvýraznejší bezpečnostný prvok ??? kto mal xenón už nikdy nechce halogén a repas pôvodných xen. svetlometov by isto nestál milióny :3020:
kto mal xenón už nikdy nechce halogén <----toto je fakt dobre.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Fiat vo vseobecnosti mal svetlomety ktore aj od nova svietili na stiry bodky a bolo jedno ci s halogenom alebo original xenonom -jednoducho zla optika . A napriklad aj seriove xenonove svetlomety u premiovky mercedes napriklad v ml nesvietili velmi dobre tak podpriemerne kdezto u triedy E svietili az nadpriemerne ked som to porovnal s bmw. A podobne je to aj u novsich diodovych svetiel u jedneho vyrobcu svietia dostatocne silno a u druheho ako lepsia halogenka lol .Ze ked parabola nie je neako extremne vypalena tak kupit vybojky osram night breaker ktore davaju o 50 percent viac svetla ako bezna xenonova vybojka a tym padom aj ked bude starsia parabola tak tam neaka svietivost bude lebo to bude kompenzovat vybojka s vacsou svietivost a cena okolo 100e za par . A ku hlaske ,ze kto vyskusal xenony a hlavne s dobrou optikou tak halogeny popri nich svietia ako keby tam kahance horeli :40bd: Ze sveta pravda ! A o pridavnych diodvych dialkovych svetlach tak tam to plati este dvojnasobne :d :D
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Nigjt brakre si môžu strčiť do zadného otvoru smejd jeden
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Tych 120 euro je taka priemerna cena za repas parabol cinske d2s + robota na sk v servise.da sa to aj lacnejsie ale trva to viac casu kym polaci poslu spat novo pokovene paraboly.staci zavolat do banoviec tam je firma kde repasuju a hned aj predavaku vybojky vsetky druhy ciny od 5euro kus.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

miroslav114 napísal:Nigjt brakre si môžu strčiť do zadného otvoru smejd jeden
ja som bol tiez nespokojny s tymi d2s xenarc osram night braker svietili divne no oni sa po nejakych 50 hodinach rozsvietili a uz tahaju 3 rok.za mna v noci za dazda top.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

pokovanie starsich parabol vacsinou neprinasa ocakavane vysledky a ked tak len docasne ,ze to uz radsej set novych parabol s sosovkami. A night breaker -vybojka od osramu je zatial asi najsilnejsia 35watova vybojka co poznam-netreba si to mylit s night breaker halogenkou :40bd: A nemal som s nou problemy u viacerych aut ,len pozitiva
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Tiez mam Stilo, a mal som problem, ze za tmy som nevidel ani na krok. Prezrel som vela tem na inych forach ako rozlestovali plasty, lestili vnutrajsok paraboly a ine veci. Ked som si spocital za a proti, pracnost a naklady, tak som radsej kupil nove svetla. Z Polska vysli 2 svetla (1par) cisto nove, rovnake ako predavaju aj u nas znacky Depo tusim za 80 euro. S postovnym a inymi sprostredkovatelskymi poplatkami som mal par novych svetiel presne za stovku. Svetla som vymenil, zo starych som musel prehodit motorceky naklapania vysky svetiel, namontoval, nahadzal tam vsade nove ziarovky, nech to zase nemusim rozoberat nejaky cas, kedze na Stile vacsinou musi ist dole aj naraznik a nastavil. Odvtedy mi auto vyzera ako nove, kedze svetla su nove, nezazltnute, svieti ako nove, a v pohode mozem jazdit.... Mam to verziu s halogenkami.
Aj na STK sa ujko cudoval, ze ako dobre mi to svieti... roky predtym som to maval zapisane, ako mensiu zavadu....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a keby si miesto depo vyskusal original, tak to by zase bolo este viac super :-), depo sa kupuje po buracke na predaj a ne na jazdenie pre seba...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

No len depo v niektorych typoch aut zasvietia ovela lepsie ako original :d :D
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Depo, ci original.... v tom case ked som to menil moje original zazltnute popraskane svetlomety svietili tak slabo, ze cesta po tme bola dobra tak na zabitie sa. Tieto nove, aj ked v tom case som to podla znacky vobec nevyberal, tak svietia pouzitelne, vidim dobre.... auto mam stare, teraz ma asi 15 rokov....ale teraz sa s nim v pohode da jazdit aj po tme.

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných