Renault Clio III - brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa905701789
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.03.2018 20:18
Zdieľať na Facebook

Renault Clio III - brzdy

Príspevok od používateľa uwa905701789 »

Zdravím, chcel by som vás požiadať o radu, nakoľko v mnohých servisoch vrátane Renaultu som bol neúspešne riešiť problém na mojom staršom Cliu III 2010 1,2 48kw cca 96000km. Mám problém s prednou brzdou, pri jazde v meste počujem piskanie od kolesa, ktoré prestane aj keď len jemne stlačím brzdu. Brzdy boli dole, kotúče, platničky, kvapalina sú OK, skúšali, či sa po brzdení vráti platnička na svoje miesto a všetko OK avšak problém pretrváva. Chcem sa opýtať, či už niekto riešil podobný problém na aute. Ďalej by som chcel otázku, aj keď asi mnohý sa pustite do mňa, že chcem riešiť nepodstatnú vec, ale v aute mám neoriginalne rádio Pioneer ktoré by som chcel vymeniť za originálne aj s displeyom na vrchu palubnej doske, stým že kúpim nejaké z havarovaného auta. Chcem sa spýtať či je to veľký problém s výmenou, respektíve či niekto v okolí ZA sa týmto zaoberá. Ďakujem za rady
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

rádio ti spraví každý autoelektrikár - v každom mestečku je aspoň jeden.
Brzdy - no ta keď je všetko OK potom ti doporučujem návštevu ORL ambulancie, píska ti v ušiach. Zober aj tých mechanikov čo tvrdili že je všetko OK.
Otázka je či premerali odchylkomerom kotúč, kebyže tam bola odchýlka a nešlo to upraviť pootočením potom to asi stočiť.
sebastien271
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.02.2018 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sebastien271 »

S tou odchýlkou asi nič nerobili, stál som pri aute, keď sa to pozeralo...nvm idem skúsiť ešte nejakého mechanika, lebo je to dosť nepríjemné, v Renaulte ma odpalkovali len stým, že je to normálne...napadla ma ešte jedna vec na aute...keď auto stoji cca 2 dní tak prvý štart ide dosť ťažko, baterka je nová, a v servise zase klasická odpoveď žiadny problém...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nemas velku volu v ulozeni prasiatka? Moze sa trochu vzpierat. Aj to som uz zazil.

K startovaniu - skontroluj kable, ale bude to asi starterom.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Myslim, ze "v mnohých servisoch vrátane Renaultu" riesenie ponukli, avsak nebolo "kompatibilne" s penazenkou.
Nikde tu neni zmienka o tom, ze by tie brzdy boli nove, iba to, ze su OK.
Najazd 96 000 km, to je este predpoklad, ze tie brzdy su tam este z fabriky a zrejma uz pred koncom zivotnosti.
Alebo su teda nove???
Ak su nove, tak asi nebol spravny vyber kombinacie platnicka/kotuc.
Najlacnejsie riesenie je skusit zrazit hrany na platnickach (nove maju zvacsa urobeny "nabeh"), ak nepomoze a neda sa s tym piskanim zmierit, tak vymena platniciek.
Platit v niekolkych servisoch za nieco co nevyriesia???
Ved tie platnicky stoja cca 30€, to sa oplati behat po servisoch a riesit/platit ten piskot?
Snad je normalne, ze clovek pride do servisu, povie ze mu piskaju predne brzdy, nech to pozru, mechanik to za 15 minut zkukne a povie, ze vsetko vyzera byt OK, teda za piskot mozu platnicky, alebo kotuce, ze nove stoja cca 150€ + jejich vymena, zajtra po obede hotovo, mozte si prist pre auto...
Toto nezaznelo v ziadnom v tom z mnohych servisoch?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ano, je to v tom ako tu niektorí píšu,že brzd.kotúče musia si udržiavať geometricky presný tvar , bez nejakých anomalií vznikajucich bežným opotrebovaním.

Tie vzniknuté anomalie , myslím tým ostrapy na okrajoch, zvlnenie atd, treba odstraniť.

Nebudem to tu rozpísovať ako sa to dá riešiť ,lebo voči niektorým riešeniam maju určití moderátori neopravnené výhrady a zo subjektívnych dovodov boli moje prispevky na riešenie tohto problému v minulosti zmazané...:3c90:
Tie riešenia v skutočnosti su 3.
1.riešenie je vymena brzd.kotučov a platničiek za nové....
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných