Honda CRV 98 - svieti kontrolka motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Slavo70
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.07.2009 09:32
Zdieľať na Facebook

Honda CRV 98 - svieti kontrolka motora

Príspevok od používateľa Slavo70 »

Poprosím o radu. Mám Hondu CRV 98, 94kW, 2.0 benzín/plyn. Jedného dňa pri jazde na plyn sa rozsvietila kontrolka motora. Prepol som na benzín, ale mal som problém naštartovať. Teraz sa to správa tak, že za studená štartuje úplne bez problémov, na plyn pre istotu neprepínam, ale aj tak keď je motor teplý, je problém s naštartovaním. Dávkovanie benzínu je asi O.K., lebo po chvíli je cítiť benzín, tak ako keď bol presatý motor na akomkoľvek inom benzíne. Po dlhšej chvíli točenia štartrom nakoniec motor chytí, ale v prvom momente je to akoby sa mu nechcelo, ale po miernom pridaní plynovým pedálom sa motor dostane normálne do otáčok a ide v poriadku, ale niekedy sa stane, že sám vytočí motor do vysokých otáčok, niekedy kontrolka motora nesvieti a niekedy svieti. Skúste mi poradiť, kde hľadať problém?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

honda... kontrola ventilov...lpg...vek auta...rozvody...snímače...klapka.... jednoznačne posunúť auto na diagnostiku. Kedže je problém aj pri benzíne tak by to mohli odhaliť.
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Tak ako pisal hjundai. Kontrola ventilov a ich nastavenie ako prve pri honde s LPG.
Slavo70
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.07.2009 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Slavo70 »

Ďakujem za rady, samozrejme, že absolvujem diagnostiku v servise, ale zaujímali ma vaše skúsenosti. Napr. lamda sonda, škrtiaca klapka, čidlo tlaku v saní a pod.
ales123
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 09.05.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ales123 »

Tiež mám podobný problém mám hondu crv 98 benzín plyn 94kw .Pár krát sa mi stalo ze mi pri jazde začala svietiť kontrolka motora , nedalo sa pridať a po niekoľkých sekundách motor zhasol hneď po tom auto naštartovalo na brnk stalo sa mi to aj pri jazde na benzín aj pri jazde na plyn .Neviete v čom môže byť problém ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných