Skoda Superb 1.8 tsi 2014

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Keby som da mal riadit týmito "odbornimy radami" tak chodim na bicykly... :40bd: :40bd:
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Vydrží milióny KM, takmer žiadna spotreba, nikdy nezhrdzavie, výkon má ako F1, priestor ako autobus, má samoopravovací paket, nikdy sa nepokazí pretože sú v ňom použité kozmické materiály, servis nepotrebuje žiadny... :) Čo chceš počuť ???
Supa nemám ale mám 1,8TSi/132KW v Octavii služobnej 2015. Pred tým som mal ten motor v služobnom Scoute a bol problémový skákal rozvod a menili mi ho, tento nový motor v čo mám v Octavii je bez problémov. Má už cez 120tis, km ale žiaden problém. Na tých predošlých TSI začínali problémy už niekedy aj pri 20 tis...km. s rozvodom.
Po roku 2013 sú TSI-čka vyriešené neprejavuje sa problém so spotrebou oleja ani rozvodom bodka. Teba by mal zaujímať stav auta ak si ho schopný posúdiť ak nie choď do servisu a nech ti to skontroluje niekto kto vie. Ak potrebuješ zrovna SuperBa tak ho ber tento motor je vynikajúci po všetkých stránkach je to dobrá vozba a žiadny strašidelný servis.
A inak tu na tomto fóre sa pýtať ohľadne TSI je asi ako opýtať sa maďarského premiéra, kedy začne prijímať afrických "inžinierov, kozmonautov a lekárov"...migrantov :d :D Pýtaj sa tam kde majú aspoň trošku pozitívny vzťah k tejto značke...Lebo ti tu začnú písať chujoviny o HDi, Hondách, Toyotách, Fordoch a Nissanoch..ktorých posledné modely sú už v úplnej prdeli... :40bd:
Naposledy upravil/-a sherdog v 05.07.2018 18:12, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pri 150t nezabudni dole vanu a cistit karbon, aby ten zazrak sveta neprestal mazat, to su len take kecy ze je nieco vyriesene, u mna plati stareho psa novym kuskom nenaucis a X krat som to videl v automotive ! grupa ma pruser s karbonom u turboveho benzina od 1,8 T az po 1,8 TSI poslednej generacie, kto o tom vie, riesi, kto o tom nevie zaplace skaredo ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Mne je totálne u prdele čo by si ty robil a nerobil. Aj tvoje rady a drísty, ktoré tu už roky rozdávaš už úplne... :40bd:

..to bolo myslené tak, že skrátka problém s rozvodom u TSI skončil bodka. ...Mal som flotilu áut na firme s TSI motormi, a písal som o problémoch. Je tu k tomu niekde môj príspevok aj s detailami. Nájdi si moje príspevky. Ten rozvod sa prejavoval niekedy už pri 20 tis KM. Na starom Supe menili motor na niektorých rozvodové sady a pod.... Tieto nove TSI to už nerobia. Boli tam zmeny po roku 2013 aj na piestoch kvôli spotrebe oleja a aj na rozvode dostali rozvodový remeň. Motor je to jazdne aj kultúrou chodu veľmi podarený, skrátka mne maximálne vyhovuje.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

http://www.autorubik.sk/clanky/skoda-su ... kusenosti/

precitaj si a rozhodni sa sam :cau: , serlok tebe prajem vela stastnych kilometrov :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Za tie prachy kup napriklad Mazdu 6 s 2.0 benzinom menej starosti ako to tsi...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

sherdog napísal:Pýtaj sa tam kde majú aspoň trošku pozitívny vzťah k tejto značke...
Nijako nemôžem mať pozitívny vzťah k fekáliám ktoré sám vyrábam. lol
Ale ak ťa to ukludní robím aj pre japonca z hungarie, a aj pre najnovšieho tigra na našom slovensku a kvalita je rovnaká teda nijaká. :40bd: :40bd:
Dobre už bolo a kto neverí nech príde na exkurziu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco...neberieš do úvahy jednoduchú vec ktorá rozhoduje,a to že -na dobrom aute nevidíš je dobré.Ale na novom vidíš že je nové.A oči rozhodujú
Kolko ľudí dá prednosť krásnej a hlúpej a koľký si vyberú nepeknú ale múdru ?!
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

a nemá náhodou táto 132kw verzia rozvodovú reťaz?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan ,máš celkom pravdu ,len potom podla čoho vyberáme politikov? keď sú škaredí a aj hlúpi. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

volia ich ešte hlúpejší.To by bolo ale velmi jednoduché asi dosť neobjektívne.Takže to opravím...spústa ľudí si nevie vytvoriť vlastný názor a počúvajú na zrozumitelné zlová,je už druhoradé že bláboli sľuby a klamstvá.Tak fikaných sme ešte nemali,vedia čo chcú ľudia počuť...a to im hovoria.Musím priznať,chyba detí,že svojim rodičom nevedia vysvetliť ako svojím počínaním škodia deťom a vnúčencom.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1.8 tsi 2014

Príspevok od používateľa sherdog »

tonystar21 napísal:Caute zvazujem kupu skoda superb 1.8 tsi 118kW r.v. 2014 169 000 km. .......
Mrkol som na ten inzerát čo ťa zrejme zaujal a je tam odfotený aj motor resp. dekel. To je presne ten istý ako boli tie problémové motory. Poznám ten motor naspamäť lial sopm tam olej pomerne často.. :) Nový vyzerá ináč. Takže pri Supoch je to ináč a remene šli až do Supa 3. predpokladám. Toto by som v tom prípade obišiel poriadne zo široka a nešpekuloval by som, pretože pri týchto sú problémy aj kadejaké iné...Je to lákavé vozba je dobrá, auto môže byť OK, ale ja osobne by som na to kašlal ak chceš slušnú vozbu ber 1,8TSI Octaviu 3, ide ako strela so spotrebou diesla... A ten Sup je ešte k tomu aj dovoz...istá stočenka. nové dekle na motore vyzerajú takto : https://www.topspeed.sk/userfiles/artic ... si.011.jpg
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Ide ako strela zo spotrebou dizla :3035:
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Jasne ty budeš mať určite Ferrari alebo Lamborghini je to vidieť... :40bd: ty sa v tom vyznáš... Mne 230km/h na O3 ako maximálka stačí...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1.8 tsi 2014

Príspevok od používateľa seven549 »

tonystar21 napísal:Caute zvazujem kupu skoda superb 1.8 tsi 118kW r.v. 2014 169 000 km. Mam co to uz nastudovane ohladom tsi
tak by si mal vediet ako to zerie olej.2 litre na 4000km.zvysok je o tom ako sa gazda o to staral a ako na tom jazdil.ja by som to bral vykon je dobry ale ta spotreba oleja je na mna moc.zbytocne to predrazuje prevadzku.za 50000km rocne by to bolo dost drahe.ja kupujem len auta a motorizacie kde za 15000km nehltne ani kvapku.no vw to nesplna.
Naposledy upravil/-a seven549 v 06.07.2018 21:03, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 44 neregistrovaných