Renault Thalia 1,2 16v

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

h.hasici.z.v
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.07.2018 17:00
Zdieľať na Facebook

Renault Thalia 1,2 16v

Príspevok od používateľa h.hasici.z.v »

Zdravim,mam problem zo startovanim.Zatocim klucik,tak starter urobi stvrtotacku asi a stichne.Vybral som baterku a mala 10,45Volt.Potom som ju dal nabit premeral som ju a volty padali.To znamena ze bateria je hyn.No dal som do auta novu a pri nastartovani to iste...akoby ten starter nieco drhlo alebo dusilo,tak velmi tazko sa rozbieha a pomali ked drzim kluc...ale nakoniec nabehne..no po piatom starte je baterka vybita...cim to moze byt....?
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

po piatom starte znamena co. 5 krat hned za sebou nastartujes a vypnes? to by bol strasne velky odber aby novu baterku vybilo. alebo nastartujes, prejdes x kilometrov, vypnes a tak dalej? v tom pripade treba skontrolovat dobijanie.
z tohoto je tazko poradit. zrejme bude treba pozriet aj starter samotny ked tazko pretaca. ale treba pozriet ako prve kable hrube silove z baterky na starter a na alternator. nehreju sa? nie su zaoxidovane? keby nedobijalo tak najskor pozriet poistku. bude velka minimalne okolo 100Amperova
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

100 A poistka??!!!
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

co, zda sa byt malo?
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Prever kable k starteru od baterky, ci dakde nie je slaby kontakt. Natiahni startovacie kable k starteru priamo, ci ho otoci lepsie. Zmeraj kludovy odber, mozno nejaky alternator odobera.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

pravdepodobne máš štartér v háji.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kľudne môže ísť aj o súbeh vac závad . Možno štartér má veľký odber lebo má nejaký mechanický problém a k tomu problém na kábloch kde je nejaký prechodový odpor a preto to tak reaguje. To treba len voltmeter a chuť do roboty. Odmerať napätia priamo na štartéri vtedy keď ostane zaseknutý či to nieje len tým že dostáva pár voltov 4-5 namiesto 10-11. A preto ostane zaseknutý .A kľudne môže byť na príčine aj silový kontakt na vysúvacej cievke aj tam môže vznikať nejaký úbytok napätia. Pri tom veľkom štartovacom prúde .A ako prvoradé zmerať napätie na baterke či ju nabíja aby tam bolo pri natočenom motore aspoň 14V
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných