ISO konektor

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v kurze vysivania by pouzili ihlu lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Davidoff007
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 09.09.2009 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Davidoff007 »

Keď som mal Fabiu 1 z roku 2002 celkovo som tam vystriedal 3 rádia boli to značky SONY a PIONEER, každé jedno rádio malo na káblovom zväzku, ktorý smeroval z rádia do konektora 2 kusy káblov, ktoré sa dali rozpojiť a prepojiť do kríža, bolo to kvôli napájaniu pamäte rádia na uchovania uložených nastavení, staníc, ekvalizéru a podobne. Žiadne redukcie nebolo treba, len prepojiť dva káble do kríža a cvaknúť ISO z rádia do ISO konektora v aute. Práca tak na 1-2 minúty.
V tom návode od rádia náhodou nemáš schému zapojenia pre rôzne vozidla? Lebo keď som kupoval rádia vždy tam boli 3 schémy a s popisom kedy káble nechať zapojené na priamo, kedy do kríža a kedy sa jeden kábel odpájal....
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

@Davidoff007 v prvom príspevku v tejto téme sa píše:
kupil som nove radio do ktoreho ide priamo ISO konektor
Z toho sa dá predpokladať, že nemá žiadny originál kábel (ako napr. Pioneer) kde sa dá prehodiť červený a zltý.
Davidoff007
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 09.09.2009 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Davidoff007 »

K novému rádiu Pioneer aj Sony som mal priložený kábel ktorý sa zacvakol do rádia a na druhom konci boli ISO konektory - jeden na audio a druhý na napájanie, bolo treba prepojiť do kríža dva káble, tuším to bol červený a žltý a tak sa zabezpečilo permanentné napájanie pamäte rádia. Ak by sa káble zle zapojili, malo by maximálne vyraziť poistku v poistkovej skrini, aj to som vyskúšal.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Väčšina rádií to tak má, že má kábel kde na jednom konci je ISO konektor a na druhom je nejaký vlastný konektor výrobcu rádia (tento koniec sa pripája do rádia). Na takomto kábli býva často možnosť bez problémov prehodiť žltý a červený a odpojiť napájanie antény (modrý).
lukas479 má ale rádio, kde takýto kábel nie je a ISO konektor je priamo na rádiu (teda kabeláž z auta (ISO) sa pripája priamo do rádia a nie ku káblu, ktorý bol v krabici spolu s rádiom), teda niečo takéto bez ďalšieho kábla: https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1GdeFLXXX ... r-with.jpg
lukas479
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 07.09.2009 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas479 »

fkk... presne tak to mam. No vcera mi dosiel ten medzi kus na ktorom som prestikol cerveny zo zltym prepojil a fakci vsetko ako ma tak ako som to mal v plane to urobit tak sa mi podarilo. Nesom mechanik ani autoelektrikar som taky samouk alebo ziak uja googla a ako som spominal nerad zasahujem do origo kablovacky ked sa da taketo nieco kupit za par eur. Este raz dakujem a prajem pekny den :2f93:

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní