Opel Astra H cdti 59kw - spiatocka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Opel Astra H cdti 59kw - spiatocka

Príspevok od používateľa tdii »

Nazdar naspet sa prejavuje zavada uz som raz pisal pomohlo opravu vole na rych.pake spodny klb ma stale volu.

Zacalo skrtat spiatocku - Zaujimave je ze ak je auto naklonene tak ide bez problemou niekedy aj na rovine ju zaradim.
Daval som nove ulozenia na prevodovke boli odtrhnute.Ostatne rychlosti idu pekne spojka zabera pekne dole , nesmyka.
Este jedna vec ak sa trocha ochladi teraz 12 rano tak pocut chvilu spojkove lozisko.

Zeby ozaj spojka ? Nechcem skrtat tak ak treba cuvat radsej startujem zo spojkou a cuvam pri vyp.motore ide zaradit ok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Je možné že Ti spojka aj ak je rozpojená unáša viac lamelu ako je bežné a kedže spiatočka na rozdiel od zvyšku rýchlostí nemá synchron tak to škrtne cez zuby. Kľudne toto môže byť aj pridretým ložiskom v zotrvačníku motora, do ktorého je nasunutá vstupná hriadel prevodovky na ktorej je nastrčená lamela.
tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tdii »

Co mi zatial vravia v servisoch tak lamela tak ako pises , lozisko spojky ja rano vidim ze nie je uplne ok
tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tdii »

+ Stale ide radit spiatocku ak je auto naklonene dolava alebo v kopci .. Tak???
tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tdii »

Jasne ved spojku vymenim len ci nahodou nieco ine
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných