BMW vs AUDI // coupe

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

5ag
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.06.2018 03:10
Zdieľať na Facebook

BMW vs AUDI // coupe

Príspevok od používateľa 5ag »

Zdravim AUDI BMW priaznivci. Chcela by som sa pred rozhodnutim pred kupou poradit s odbornikmi (prosim nie ziadni chvalenkari alebo odporcovia jednej zo znaciek) kazde z tychto coupe ma svoje pre a proti.
O co mi tu ide. Hladam a par som uz nasla jazdenku. Pozeram starsie modely 2007-2010. BMW 320d vs A5 2.0 vs A5 2.7 (uprednostnujem manual)
Chcela by som poprosit tych ktori tieto auta vlastnia na co si treba davat pozor? Nejake skryte vady po xy najazdenych km. Viem take zakladne veci iba co sa tyka oleja filtrov turba brzdnych kotucov a kvapaliny vodnej pumpy, prevodovky, klimy, kompresor.. co sa zvykne este kazit?
A dalsia otazka aka je realna spotreba na jednotlivych motoroch? Ten stvorvalec je skutocne tak hlucnejsi ako V6 - pri a5 2.0 a 2.7 myslim. Bmw som ine ako 320 nepozerala.

Vdak
Naposledy upravil/-a 5ag v 23.06.2018 12:15, upravené celkom 1 krát.
alfriam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.06.2018 10:04
Bydlisko: Partizánske
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alfriam »

čo sa týka motorov, si myslím, že na tom budú rovnako. no možno pre teba ako ženu, by som šiel skôr do tej a5 2.O. inak zaujímavé, inzerát si napísala lepšie ako nejaký chlop :D
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: BMW vs AUDI // coupe

Príspevok od používateľa christiane »

5ag napísal: Pozeram starsie modely 2007-2010. BMW 320d vs A5 2.0 vs A5 2.7
Chcela by som poprosit tych ktori tieto auta vlastnia na co si treba davat pozor?
A dalsia otazka aka je realna spotreba
Od starsich aut necakaj zazraky a auto ktore sa nekazi alebo nepotrebuje udrzbu som este nevidel.Ale preto sa starsie auta predavaju pretoze ich caka vecsi servis a to si musis uvedomit.
A pozor by si si mala dat hlavne na to od koho auto kupujes.Historia,kilometre,ci nebolo burane.Ale zas auto nie je nove a aj cena by mala byt adekvatna.Niektori dokazu znicit aj kolajnicu.
A spotrebu u tych aut nemozes riesit.Kto ma na BMW ma aj na palivo a neplace ze mu to zere 10 L na 100 km.Tie kila same dopredu nepojdu.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Budem trochu OFF-Topic....

Ale takéto a podobné témy :

vw-polo-1-4-mpi-straca-otacky-t73935.html

vo mne evokuju pocit, že do rubriky "Pre ženy" neprispievajú výlučne len ženy... :-\
5ag
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.06.2018 03:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 5ag »

...viem ze kupujem 10-rocne auto. ked sa majitel o auto dobre stara servisuje v autorizovanom audi alebo bmw a chodi na pravidelne servisy, motor vydrzi dlho. hlavne pri diesloch ked chodia daleke streky - co v DE rozhodne 90% ludi chodi. a preco tento rocnik lebo audi a bmw svoj vyzor az tak rapidne nemenia a nechcem nove auto a co do motorov tak od noveho modelu BMW sa motor kazi pomaly na kazdom kilometri. samozrejme kto ho jazdi a ako. pri servisovanych motoroch diesel vie vydrzat celkom dlho.
komentar so spotrebou mi nic nove nepovedal. o take komenty nestojim.
moja otazka bola co sa zvykne kazit v tychto motoroch rocnik do 2010 aby som vedela ci bolo skontrolovane vsetko a na zaklade toho zjednala cenu. ci uz bude zrat 10 alebo 5 je snad o motore a na jednotke po dialnici snad nepojdem

nad 2.0 rozymslam tiez aj ked 2.7 ma viac laka no zial su povacsine v ponuke automaty a tym sa chcem vyhnut.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Niekto si robí dobrý deň...
Kto to nevidí nech smelo odpovedá

Neexistuje aby sa nejaká baba prišla poradiť ohľadne spotreby spoľahlivosti pri výbere auta a potom zayebe že novšie Brambory sa kazia po motorickej stránke na každom kilometri
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A5 je trocha problém kúpiť v manuále,a z dobrého zdroja už úplný problém prakticky každé z menovaných.A tým je vlastne všetko povedané,čiže miera rizika je neodhadnuteľná.V servise sú si prakticky rovné,pokiaľ ho potrebujú tak sú to pálky,o tom je škoda sa baviť.Prehliadka auta odhalí iba okaté veci,všetky záludné a nebezpečné sú prehliadnuté v tom opare a čare auta ktoré má čo ponúkať.Pri aute sa stratí aj posledná štipka racionálneho myslenia a chladného pohladu.Som to zažil stokrát,keď som ukazoval novopečenému majiteľovi,toto a toto ste nevideli ? Oči,rozum,triezvosť...všetko ide nabok,stačí cukríkový navoňaný kár plný úžasných vecí.V zásade vždy za krátku dobu príde vytriezvenie a poznanie,že drahé auto má drahú prevádzku až po zošrotovanie a mal by ho kupovať aj postaršie iba človek tej platovej skupiny aká kupuje nové.
Niet smiešnejšej veci ako je plač majiteľa prémiového auta,že do 10 či 14 ročného auta už toľko investovať nebude.Ak by plakal v autobude,dobre,môže človeka chytiť nával charity,ale plakať v Mercedese vie snáď iba slovák.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

5ag napísal:.
komentar so spotrebou mi nic nove nepovedal. o take komenty nestojim.
a na zaklade toho zjednala cenu. ci uz bude zrat 10 alebo 5 je snad o motore a na jednotke po dialnici snad nepojdem

.
Citas vobec to co napises?Na co sa pytas na spotrebu ked ta vobec nezaujima?
Ivko 1 ja viem lol
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

viem ze kupujem 10-rocne auto. ked sa majitel o auto dobre stara servisuje v autorizovanom audi alebo bmw a chodi na pravidelne servisy, motor vydrzi dlho. hlavne pri diesloch ked chodia daleke streky - co v DE rozhodne 90% ludi chodi. a preco tento rocnik lebo audi a bmw svoj vyzor az tak rapidne nemenia


____

Tolko hluposti a naivity pokope :40bd:

Presne pre taketo prispevky sem chodim najradsej.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Aj v De chodia do práce dlhé štreky, hlavne tí, ktorí pracujú na druhej strane väčších miest. Dusseldorf, Dortmund, Koln, Stuttgart, Munchen. :40bd:
secian
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 10.02.2017 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa secian »

neviem či mám vôbec seriózne odpovedať lebo táto téma mi fakt vyčarila úsmev na tvári :zg282:
smakoun
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 21.03.2017 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smakoun »

heh, no mat tak tvoje problemy :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný