Honda Civic 1.5 VTEC

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Hlavne pozor na hrdzave lemy! To auto kvitne jak... ale dočítal som ze 2000€ co si sa zblaznil? V ziadnom pripade to auto ma preboha 20 rokov.. 1.5 vtec automat ma po mne moja priateľka. Radšej dosetri a kup niečo novsie a lacne na servis.. pamätnaj jedno: HLAVNE LACNY SERVIS! Aby to neboly palky jak pri audi a tak.. pekny den
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

vtec na d15zx je stavany na spotrebu, nie na vyblaznenie (keby nahodou niekto zil v omyle). je to vcelku lemrave auto, lahke, aj 20+ rocne zozerie menej ako vacsina novych aut, ma prepracovany podvozok - dvojite Acka vpredu aj vzadu, vsade diskove brzdy - na tu dobu jeden z najlepsich co najdes v danej triede, tepelne straty motora minimalne (uchladis to ako-tak aj ventilatorom kurenia), hrdzaveju lemy.
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Takto, ak chceš len civic, pretože sa ti páči, tak ok. Bez toho, aby ho ktokoľvek videl, ti nik nezaručí, že to bude bezproblémová vozba. Vozidlo treba ísť obzrieť, peniaze nechaj zatiaľ na účte. Že sú pomenené niektoré komponenty je fajn, ale vymenoval si viac-menej bežný spotrebák, ktorý by si si vedel vymeniť s trochou námahy aj sám, ak by bolo treba, mimo toho motora. Tam je veľký otáznik, čo obnášala GO, hodil by sa ti niekto so skúsenosťami, kto by sa ti na to pozrel a dôkladne zhodnotil stav, je to najdrahšia časť vozidla. Cenu nebudem hodnotiť, ak potrebuješ k autu krídlo a fólie, kľudne si priplať. Mne osobne by prekážal športový podvozok, tá zadná rozpera tam asi nebude len na parádu.
davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidTJ »

Pre zadavatela temy:

Pre zoznamenie sa s Hondou si pockaj, az nieco nasetris a "vyjazdis" sa. Aj ked Civic bol v case slavy velmi dobrym autom, 20 rocny po X majiteloch bude zdochynajuci vrak. Nech su ramena aj pozlatene, korozia bude hlodat navonok a zakerne aj skryte. Dalsia vec, ked budes chciet nieco novsie tak to tazko predas. A ani pasivna bezpecnost starsich Hond na tom nie je najlepsie.

A diely? Je jednoduchsie menit jeden cap na McPhersone ako na celu lichobeznikovu napravu. Zadna naprava je viacprvok, na "obycajnych autach" zas zadnu napravu neriesis vobec. Navyse, dat za 20 rocne auto 2000 eur je financne "blbost".

Na tvojom mieste by som sa poobzeral po konvencnejsich autach a peniaze si odlozil na nejake zazitkove cinnosti :) Do 1500 eur kupis fajn auto, bez korozie a s benzinovym motorom.

Tu je velmi fajn prehlad a tipy na lacne auta. v podstate sa s nimi ztotoznujem. Tiez dobre popisane, preco radsej kupit jednoduchsie auto, a nie servisne narocne, aj ked za rovnaku cenu.

https://driveit.sk/lacne-auta-do-1500-eur-1-cast/

Alebo aj tu spravili fajn prehlad

https://www.topspeed.sk/ake-auto-do-mes ... -eur/14341


Precitaj, zvaz, rozhodni sa. Ak aj napriek tomu chces Hodnu, do toho. Mozno sa naucis na vlastnych chybach, mozno auto podrzi a bude spolahlive. V konecnom dosledku si vyber to, co sa ti zapaci ;) Aj z pisania vyzeras byt rozumny chlap, daj tomu trosku "vyskumu". :2f93:
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Fast &furious prvy diel rok cca 2000 ak sa nemylim tie cierne hondy boli pekne ale je to uz 18 rokov dozadu...motora by som sa nebal ale karoserie urcite...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Inac ta driveit linka - na taketo reportaze neviem ake iq treba. Ze kupuj male auto lebo nim lahsie zaparkujes (napr. co ak chcem kufor a dlhsi razvor). Alebo klima/vybava ze mimoriadne zvysuje hodnotu - napr. ja klimu zo srdca si v starom aute nezelam, najradsej by som vyhodil aj abs, robotizovanu prevodovku a vselijake elektronicke podsystemy keby to lahko islo. Renault talia, punto, I fabia. No comment. Prve crepy, druhe predrazena znacka - elektronicky rozdelovac, elektricke servo, ohv rozvod rovnaky ako stare embecky.

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných