Seat Alhambra - jazda bez serva

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

alhambra98
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.06.2018 16:40
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra - jazda bez serva

Príspevok od používateľa alhambra98 »

Ahojte,
som na dovolenke, kde sa presuvame medzi viacerymi miestami a zacal som stracat servo kvapalinu. Diagnostikovali mi pokazenu pumpu, ale nemozem to tu nechat opravit kvoli casu. Zatial fungujem na dolievani ATF, vzdy sa to zlepsi na nejaku dobu, no po case zacne byt tocenie volantom opat tazke a skripe, hlavne v pomalej rychlosti. Myslite ze sa na tom da prist domov = este cca 1000km? Co najhorsie sa moze stat? Jedna sa o Alhambru r.98, 1.9 TDI 81kW
Dik za radu
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ked ti vytece olej,totalne ti odstavy riadenie ani s nim nehnes - ze totalne k.o..kym bude malo oleja,bude skripat,rucat,pistat ale pojde,aj ked tazko a bude vynechavat ale pojde,ked bude oleja total malo - skoncil si,,takze jedine odtahovka,alebo celu cestu dolievat olej a s nejakou kvalitou si nemusis robit starosti - kup najlacnejsi servo olej a dolievaj.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

na cerpadlo ti staci 30-40min.ked sa ti chce a nepotrebujes ani jamu,len zhodis koleso,,od normálneho ho kupis za 25e pouzite.len lepsie je to dat urobit druhému,rozprava sa o tom lepsie a ani zadrbany a smrdet nebudes.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
martinesopo
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.10.2007 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinesopo »

nechcem strašit ale mne sa stalo na alfe 146 v Rumunsku a ked to začalo tiect /servočerpadlo/ tak som prešiel aj s dolievanim ATF cca 15 km a "strihlo " hriadelku s remeničkou a stojiš nejde dobijanie ...
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

LUBOS ZIMOVCAK - vôbec ma to neprekvapuje,my co bez oleja v riadeni v alhambre nepohneme volantom,ty v pohode spravis 10000 km.na dvore stoji alhambra 2.0b - tiez ma riadenie vytecene,ani s nou nehnes,ale ty by si v pohode otocil chorvatsko ako nic a to niekolko krat.mozno ze len ja robim take co ani nehnem,ostatnym ide galaxy,sharan,alhambra aj bez servo oleja,mozno aj bez remena riadenie ako nic,si mu mohol rovno poradit nech len odreze remen aby prestalo cerpadlo hvizdat a moze sa vozit.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

by som tam dolieval vodu, aj tak to ides menit.
kuko691
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 03.12.2009 22:41
Bydlisko: Slovenská Ves
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko691 »

Ja mam alhambru a v pohode islo lem tazsie.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked mas slabsi remen a servo cerpadlo sa sekne, pretoze je bez oleja, tak ho prestane otacat, remen sa prederie a nema co pohanat alternator, asi.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mjz ma pravdu, zopar tychto aut uz opravil.

Inak by som riesil otazku ako dlho ti vydrzi kvapalina v serve ked ju tam nalejes. Tych 1000km domov pojdes 10-11 hodin, mne "tecie" ATFko tak ze mi pred 8 rokmi nutili vymenu serva a dodnes je tam to iste... zagebrene zospodu, ano, dohromady som dolial asi dva litre za cely ten cas.

Ked tam mas dieru ako prst a neprejdes 100km, to je samozrejme ina rozpravka. Ja by som nespekuloval a nalieval kvapalinu aby som co najbezpecnejsie a s co najvacsou sancou dosiel domov. Vodu nenalievat v ziadnom pripade, to nech ta ani nenapadne.

To plati samozrejme LEN v pripade, ze v dedine nenajdes jedineho sudruha ktory by ti servo vymenil za ine, pouzite ale dobre, za par supiek. Otazka je, aby ta nejaky drugar nenatiahol a nenahodil ti este horsie ako mas teraz.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

normalne chod s tym dalej pomaly 90tkou az domov a raz za 200km pozri nadrzku.co to je 1000km.nic sa nestane.volant pojde tak akoby si mal vypnuty motor.ak bude auto v pohybe volant pojde lahko.len dnes uz ludia si odvykli od starych aut bez serva.vsetci len chcu nove auta a pritom sa na nich boja jazdit nad 120 dlhodobo.
ja som mal 3 krasne poruchy.2600km na prasknutej hlave motor voda neslo vypnut inac by uz nenatocil.valec zaliala okamzite voda voda je nestlacitelna cize by sa nieco poskodilo. lol pokial bezal ani voda neubudala.druhy bol ked nieco odletelo v tuneli pri zurichu z diferiencialu rozbilo skrinu prevodovky a olej siel hned von pekne na dialnicu.kazdych 100-150km podla toho ci vyskakoval prevod sa cez nalievaciu srobu nalial pol liter lacneho motoroveho oleja 15w/40 a rychlo za volant :2f93: auto muselo este potiahnut do zenevy a tak domov.krasne jazda 90tkou pri 95km/h vyskakovali prevody ani rukou neslo udrzat paku lol
treti pripad ked som nemohol radit prevody,odislo vodiace lozisko hriadela prevodoky.stale tocilo prevodovku.sranda bola na krizovatke.nasilu vyradit vypnut motor 1 prevod a startovat s pohybom auta.a radenie bez spojky.dovolenka ma byt zabava a nie trpnut kedy co odide.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných